Ukrizku

okres Liberec

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 9.4.2018  01:38

Jedna hvězda dolů za to, že policista Max Kerkerian jde sám do hrobky provádět exhumaci. A pak si kladu otázku, jak to bylo s tou jeptiškou v temnotě? A závěr byl tak mechanický, že mi zkazil výborný dojem celého thrilleru.

• 7.4.2018  20:56

Nemám důvod cokoli vytýkat. Napoprvé jsem se vlastně jen ostýchala přiznat dojetí. Husky je chytrý, husky je silný, umí se smát, je empatický a je skvělý herec.

• 4.4.2018  23:02
    Otisky doby (TV pořad) (2018)

Diskuse senátora a lékařky o terapeutických možnostech a dostupné intervenci pro děti s autismem měla spád, byla konstruktivní a smysluplná. Redaktorka byla na téma připravená, reagovala efektivně, dokázala tlačit na konkrétní výstupy, zacílila na soulad postojů k problému zdravotního pojištění. Pořad se obešel bez skandálismu a konfliktní devalvace diskutujících. Nešlo o personální exhibici, nýbrž o řešení neutěšené situace v behaviorálních přístupech k pervazivní chorobě.

• 25.3.2018  15:43

Hrdinství, přátelství, odvaha, slabost i pokora a láska. To všechno v záchranářích je a přitom se to obešlo bez supermanovských hrdinů. A tam, kde divák sází na vítěze, dostává jen třetinu. Rozhodně jeden z těch lepších filmů toho druhu.

• 21.3.2018  00:16
    Ani málo, ani moc… (TV film) (1999)

Rodinný masakr Vilmou Cibulkovou. Opravdu výživná adopční agónie, která se zacykluje v chorobných vztahových interakcích. Kdyby byla Bára věrohodnější, dala bych max. Ale za její patické exhibice ubírám bod.

• 16.3.2018  00:11
    Zabiják (1993)

Proč o tři roky po Nikitě vznikla potřeba udělat kopii? Někdo si vážně myslel, že to srovnání dopadne ve prospěch kompilace? Vidět jen remake, byla bych spokojenější, ale nevidět ho, o nic bych nepřišla. Na rozdíl od kultovního originálu, který je výrazný, hutný a dramaticky výživný.

• 14.3.2018  22:00

Ojediněle něžné, trpělivé, vkusné. Na začátku jsem si říkala, jak taková správná holka může toužit po napomádované atrapě v kalhotách. Nakonec musím dát své dospívající holčičce za pravdu, Bryce je u sázení platanu sladkej k sežrání.

• 11.3.2018  22:51
    Bába z ledu (2017)

Samotný příběh je povedený, herecky pestrý. Antiageistický pohled na seniorskou intimitu a posílený partnerský statut je zapotřebí náležitě ocenit. Proměna mateřského postoje vůči synům a vztahy se snachami se mi líbily moc. Nelíbil se mi ale náhlý zvrat Nového ve vztahu k opuštěné původní rodině a trpěla jsem u slepice. Zvířata a jejich nadstandardní protektivismus beru, ale nosit Adélu na úřad a na návštěvy považuji za ujeťárnu, která filmu ublížila. A Ivánek byl na svůj věk nereálně odolný vzhledem k rodičovské citové manipulaci. No, a ještě se pohorším nad názvem; ten je zbytečně pejorativní. Kdybych nečetla komentáře, ani bych na to nekoukla. Takže za mne jen cca 80%.

• 4.3.2018  22:23

Krásné rodičovské úvahy a nádherné mezigenerační vztahy jsou pro mne zásadním motivem k vysokému hodnocení filmu. Příběh první lásky zas tak ojedinělý není, i když je s podivem, jak silný a odolný cit to v 16 letech může být. A navíc ten chápající respekt celé rodiny je okouzlující. Dlouho si podržím v paměti, jak citlivě, inteligentně a reálně empaticky lze s dospívající dcerou hovořit. Díky za prozřetelnou osvětu! Tak upřímné rodinné vztahy jsou predikcí smíření se smrtí. Top scéna: dědečkova modlitba u postele umírající vnučky.

• 26.2.2018  22:28

Pro děti fajnová srandička. Některé scénky vtipné, některé zbytečné. Efekty na úrovni, ale děj dost nedotažený. Postavy byly napsané hezky. Přesah pro výchovu mládeže k hodnotám, nadřazeným nad instagram, tam byl také. Vyloženě jsem netrpěla, ale měla jsem chuť tajně přeběhnout do vedlejšího sálu na odstíny.

• 25.2.2018  21:29

Povedené, svižné, nepatetické. Jen ta Brett měla ve 3/4 příšerný outfit. Ale dialogy nebyly ani trochu blbé, nechápu to nízké hodnocení. Že by někomu vadil obtloustlý milenec s diabetes?

• 25.2.2018  13:38

Neodolatelná Julia, roztomilá Cameron, charismatický Mulroney v atmosféře příprav na velkolepou americkou svatbu. Romantika lásky dvou žen k jednomu váhavému muži má svoje kouzlo, je přitažlivá, nenudí a ve finále i dojme.

• 25.2.2018  01:06

Napětí spočívající v kumulaci posttraumatických syndromů v sadistickém efektu u pachatele a v disociační chování u vyšetřovatele, má ještě teologicky parodickou vedlejší pointu: kterak salámista obrátil nihilistu na křesťanskou víru. Na první dojem svižné drama však trpí problémem uvěřitelnosi. Kdybych na to koukala sama, ještě teď si koušu nehty a desetkrát zkontroluju děti, jestli mi je nějaký psychopat neukradl. Naštěstí oko mého odborného filmového učitele mne upozornilo na detaily, které tlak minimalizovaly: třeba jak po osmi letech najdou vzkaz a v tu chvíli vrah dostane chuť na další akci, jak jdou do akce desítky policistů a s vrahem se pere jeden, jak se z řetězů dá dostat přestřižením bindu, jak dětem umře táta a ony uniknou vrahovi a místo terapie jdou ještě ten den uklízet zpěvníky do kostela, nebo jak saďourek tintítko dotáhne tučného kriminalistu po kilometrovém molu do boudy, aby si tam s ním povídal.... škoda, mně to přiadalo jen jako snůška hrůzy.

• 11.2.2018  22:17
    Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)

Česká herecká lahůdka se zrychleným scénářem navozuje pocity krize středního věku. Prostá bilance stávajícího vztahu na pozadí triviálního románku na pracovišti sice ničím nepřekvapí, ale pozornost udržuje skvělým výrazem. Paralela natáčení pak filmovou atraktivitu ještě zvyšuje.

• 5.2.2018  00:49

Hlavní linie good, vedlejší scény se závisláky a s bezdomovcem pro mne zbytečné. Nebo kdyby byl bezdomovec aspoň dospělý..., místo toho mi chyběl podrobnější profil vrahů.

• 4.2.2018  22:14

Velmi přesvědčivé, nepředvídatelné a skvěle zahrané. Slabší je jen ten americký začátek. A co je na Alici fascinující je, že rozjíždí všechno naplno, nakonec pokud se mi to nezdálo, i s obhájcem měla svoje úmysly. Jen jakoby mimochodem.

• 3.2.2018  22:46

Výjimečně napsaná role pro sebe samého! Kdyby nebyl příběh tak triviální a mladý pán (Jacques Mazel) tak plitký, dostal by ode mne Daniel Auteuil 100%. Role hrdého konzervativního otce, který se nadchne vnukem, je v podání Auteuila ojedinělá, vtipná i drsná zároveň. Krása Studnařovy dcery spočívá v hloubce (tradiční výchova zde má pevné kořeny) a také v lehkosti (venkovský život s humorem v kontrastu s nóbl depresívním měšťáctvím). To vše zasazené do příjemné francouzské scenérie. Skvělá volba pro hezký rodinný večer.

• 30.1.2018  22:43

Napodruhé už mě napadaly detaily, které nebyly dotažené. Ale poprvé bych dala 5 za Eda i Richieho, za napětí a spád.

• 30.1.2018  22:22
    Strom v srdci (TV film) (2008)

Downův syndrom je tady jako výmluva, pojem, který s divákem od začátku jen manipuluje. Zakomponovat téma vývojové poruchy do vztahového dramatu vyžaduje jiný formát. Zde jsme ochuzeni o ambivalenci v přijetí postiženého dítěte. Až do konce zůstáváme na povrchu. Ale herecky strhující, vysoko nad standardem soap oper.

• 24.1.2018  16:11
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

To bylo strašné, smutné, ubohé, nepopsatelně trapné a nešlo to vydržet do konce. Pan Zeman potvrdil svoji roli nemohoucího, vulgárního, hospodsky sarkastického fabulátora s nemocným charakterem a protikandidát se bohužel jen vymlouvavě styděl, že neumí improvizovat. A psychopatický dav primitivně bučících diváků válcoval neschopného moderátora.

• 23.1.2018  12:23
    Rodinné hříchy (TV film) (2004)

Sílu extrémního příběhu filmové zpracování kvalitativně spíš poškodilo. Po skončení byl dojem nula, ale měla jsem pocit, že mi sousedka přes plot vyprávěla něco otřesného o nějaké šílené rodině, která na první pohled vypadala charitativně. Ale mluvila nesouvisle, nedokázala popsat žádné oběti, ani pohnutky sociopatů. O soudním procesu se zmínila jen jakoby mimochodem, takže jsem jen v duchu litovala ty chudáky, ale soucítění se nedostavilo. Asi sousedka neumí vyprávět příběhy, nebo je to jen klepna bezcitná.

• 6.1.2018  04:25
    John Wick (2014)

Prostoduchá zabíjačka s přecitlivělým bývalým nájemným vrahem, kterému se podaří vyvraždit všechny okolo kvůli pejskovi. Chápu ten důvod, ale mé oči a hlavně uši zůstaly nenasycené.

• 2.1.2018  15:32
    Malý princ (2015)

Škoda, že jednoznačný příběh někdo pojal tak nejednoznačně. Z Exuperyho předlohy zbylo žalostně málo, převládl příběh o novodobé štvanici opuštěného dítěte... ale v kategorii animovaného filmu jeden z nejhezčích. Jen měl mít jiný název, aby divák mně podobný, netěšil se mylně na původního Malého prince.

• 1.1.2018  14:17

Romantické, duchaplné, interkonfesně úsměvné a citlivé. Nikterak hluboké, se zbytečnými vsuvkami (asiat s karaoke), ale herecky luxusní. Ed je 1.třída.

• 30.12.2017  12:59

Bílý tesák má všechno, co dobrodružný film pro děti potřebuje. Škoda jen, že je víc o Jackovi nežli o Tesákovi.

• 30.12.2017  11:35

Film, který jen dráždí, ale nijak nevrcholí. Je roztěkaný v částech, které nejsou v souladu. Zpočátku slibuje konfrontační analýzu hodnotově nevyváženého partnerství na pozadí pedagogického idealizmu. A pak také nabízí alegorický obraz masopustního soudu, který ovšem nic neřeší, protože se zozplizne do šedého cigaretového dýmu s vychlastanýma očima nepříjemných mužských postav.

• 27.12.2017  22:55
    Jana Eyrová (2011)

Obraz, zvuk i děj v souladu. Zasloužené zpracování klasického příběhu - harmonické a dynamické zároveň. Mám problém jen s poslední pětiminutovkou: hospodyně připravená ve spáleništi, láska čekající na kameni u cesty...

• 9.12.2017  20:56

Mile romantické, úsměvné v detailech, rozmanité v charakterech, dynamické ve scénáři a citlivě ukotvené v tradičních rodinných hodnotách.

• 3.12.2017  18:30
    Interstellar (2014)

Jedna za audio, jedna za efekty a jedna za rozsah. A to je všechno. Dál mi fantazie nedovolí nic. Jednak mi chybí doktorát z astrofyziky, takže terminologicky se tam dělo nevímco a zdlouhavost procesů na Zemi i v černé díře mě neuspokojila; vyústila leda v další nesmysly a nudu. Nevidět vysokou pozici celkového hodnocení, nekonzumovala bych ani do konce.

• 2.12.2017  00:12
    Stud (2011)

Dominance ubohosti člověka a suchá pitvačka amorfobie mi jako jediné poselství nestačí. Oba filmoví sourozenci jsou však nadprůměrní, ale ani tak na konci nezůstalo nic. Žádný efekt, nulová emoce. Díky Bohu za les, chlapy s rukama od šmíru a distanc od takových městských blbečků, který se udělaj ve výloze svýho bytu.

<< předchozí 1 2 3