Ukrizku

okres Liberec

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 24.1.2021  01:25

Zajímavý námět s nudným zpracováním a zbytečnými nedotaženými situacemi. Až mě to štvalo, jak tam stále chyběly ty podstatné souvislosti a naopak přibývalo prázdnoty.

• 3.1.2021  18:19
    Vlastníci (2019)

Nedokážu se 97 minut bavit jen pouhými pocity trapnosti a přemrštěným extrémizmem.

• 31.12.2020  20:46

Nekonečná tourdebeer o konečnosti.

• 24.12.2020  23:30
    O vánoční hvězdě (TV film) (2020)

Netradiční scénář oživil ČT pohádky hvězdným motivem, milými výkony, civilním scénářem, i když nedotaženým v detailech, nijak extra vtipným, ani ne moc dramatickým, ale celkem tak akorát.

• 21.12.2020  17:25

Mám chuť si přečíst všechno, co napsala.

• 29.11.2020  10:03

I po letech mě osud Meg dostal a chtělo se mi někomu zavolat, aby zabil Modrou medvědici. Na druhé straně je zřejmou přidanou hodnotou, že scénář se nezabývá ničím, co už nemá cenu řešit a jen ukazuje geniální soulad HS, MF a CE.

• 21.11.2020  23:03
    Smrtící odhalení (TV film) (2017)

Hrůza.

• 16.11.2020  23:28
    27 šatů (2008)

Překonat první půlhodinu a je to klasická úsměvná romanťárna.

• 11.11.2020  14:26
    Chvilky (2018)

Realita všedního dne v naprosté přirozenosti. Ale nějaký konec bych ocenila.

• 6.11.2020  22:09
    Květy války (2012)

Jak mě nemohlo napadnout, že existují 2 filmy stejného názvu a vydržet až do konce? Z které školní besídky přišli všichni ti neherci, ani nechci vědět.

• 1.11.2020  22:40
    Špindl 2 (2019)

Ach jo. Tuším, že to bude hovadina, potvrdím si, že to je hovadina a teď mi ten ztracený čas nevynahradí, ani když si tady ulevím, že to byla ještě větší hovadina, než se dalo čekat.

• 29.10.2020  07:53
    Rašín (TV film) (2018)

Herecky a dialogicky vynikající, ale dějovou stránku považuji za nepřehlednou.

• 23.9.2020  15:43

Z velkého očekávání zbyly jen nádherné obrazy oceánu a brilantní vnitřní tenze Michaela Fassbendera.

• 13.9.2020  18:24
    Důkaz (2005)

Poměrně průměrný šablonovitý film z řady o podivínských géniích, kde vyčnívá jen hlavní Gwyneth Paltrow.

• 13.9.2020  14:15
    Neděle u Tiffanyho (TV film) (2010)

Asi by to mohl být romantický film, pokud by statická a bezvýrazá Alyssa Milano dokázala zahrát. Což se nekonalo.

• 12.9.2020  22:24

Ochotně přijímám černobílý vizuál, ovšem u scénáře mi předložený černobíle konturovaný dualismus vadí. Silný filmový zážitek mi zásadně kazily neuvěřitelné detaily. Za všechny třeba ten, že politická změna zajistí mentálně retardovanému a původně zcela nesvéprávnému a negramotnému občanovi zvýšení intelektu (minimálně o jedno pásmo). Rozmazaný obraz v přechodových momentech na mne nepřenesl empatii s dobou, spíš mě hodně iritoval. Tím pádem mi není ani tak těžko na duši z filmového dojmu, který se ode mne oddělil překvapivým odstupem (jakto, že se mi z toho zběsilého bezpráví nechtělo plakat?), ale ze zdařilého motivu. Ještě dlouho ve mně bude rezonovat přesvědčení (možná dokonce umělecký záměr) Mistra Slámy, že jeden nikdy neví, jací idioti, loupežníci, nenažranci, kariéristi či jiná lidská hovada mohou rozhodovat o životě jiných. Že dokáží týden oplakávat mrtvé tele, ale mžikem oka pohřbí laskavé sousedy.

• 12.9.2020  09:27

Žádná velká filozofie o tom, jak to v Texasu chodí, ale slušná sonda do toho, co mají "chlapi" pod kloboukem. A co mě dojalo, jak jeden o tom druhém uvažuje jako o pitomci a ten pitomec pak kvůli nadutosti toho prvního macha sejme jedinou zajímavou mužskou osobnost (rozuměj mlčícího býka), která udělala z běžného pánského sentimentu zábavnou podívanou. No a od té chvíle už je to průměrná záležitost. Tedy krom modrých očí Chrise Pinea.

• 5.9.2020  23:03

Sice průhledné a prvoplánové, ale vlastně docela vtipné.

• 30.8.2020  00:11
    Zmizelá (2012)

Vůbec se to nedá brát vážně!

• 27.8.2020  23:42
    Až odejdu (TV film) (2016)

Jak takovou věc natočit a neudělat z ní předvídatelné citové ždímání?

• 23.8.2020  22:27
    Šarlatán (2020)

Znám takové lidi, dost výjimečné na to, abychom je chtěli poznat, dost charismatické, abychom jimi byli okouzleni, ale stejně tak zničující, že si nejsme jisti, zda bychom ustáli jejich bezprostřední blízkost. Šarlatán je umělecké dílo, strhující mistrovsky zahrané, ale i rozporuplné. Obdiv, údiv, stud a strach, to lze k Janu Mikoláškovi cítit během jednoho filmového okamžiku. Charakterová a vlastně i celková dějová nejednoznačnost je nepříjemná, vyžaduje respekt k zvláštnosti a přitom zkouší naši toleranci v rámci přeskupení morálních priorit. To není film, který se líbí či nelíbí. Jde o to, jak v nás dál existuje. Ve mně je už třetí den.

• 13.8.2020  17:54

Zajímavé je, že "společenskou" hru s odtajněnou mobilní komunikací vymyslela psychterapeutka, v podstatě nejmanipulativnější osoba celého dramatu, která jako jediná vyšla bez poskvrnky, nepočítáme-li jedno malé kosmetické tajemství... A partnerskou oddanost paradoxně potvrzuje sympaťák s nejdůmyslnějším krytím. Vlastně pochopitelné omezení 15+ znamená: neukazujte dětem, že normální je podvádět a ještě normálnější je podvádět s čistým svědomím. Podívaná je to ovšem nadprůměrně zábavná.

• 2.8.2020  23:09

Trochu mi už ty Keiřiny unirole splývají. Čím se tahle odlišuje?

• 2.8.2020  23:04

Pokud měl prvenství v prožitku zaujmout pejsek, pak se film povedl. Ale je to tak správně, když je divák více dojat odchodem psa po jeho dlouhém a naplněném životě, nežli smrtí mladé maminky, která má mít ještě mnoho před sebou?

• 1.8.2020  12:22

Nuda na líbivém podkladu.

• 28.7.2020  22:55

No, to tedy bylo na poslední chvíli!

• 13.7.2020  00:32
    Spojenci (2016)

Vyretušovanost, strojená nahodilost a uhlazenost, spolu s Bradovou statickou mimikou, mi bránily brát celý příběh vážně. Ale určitou dynamiku to mělo, a ta mě udržela až do konce ve střehu.

• 10.7.2020  01:40
    Za hranici (2014)

Zjednodušeně pojaté náročné téma, ani násilné sestřihy a roztříštěnost důležitých okamžiků mi nevyhovovaly. Postavy ale byly velmi barvité. Škoda, že celek pak působí lacině.

• 2.7.2020  00:03
    Precious (2009)

Noční můra z Harlemu s prasečími nožičkami, downovým děťátkem a s HIV. Ale to ještě není všechno! Příšerný život bizarní osoby se všemi přívlastky utrpení je jedna velká hrůza. Dá se o něčem takovém napsat že je to dobré?

• 28.6.2020  18:28
    Bratrstvo (2009)

Vztah Jimmiho a Patricka mi přišel mnohem zajímavější než ústřední milostná zápletka. A pak už jen podotýkám, že krom Jimmiho byli všichni ti chlapi příšerně škaredí a ve svých postojích odporně uniformní. Otázkou je, nakolik to museli hrát.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11