• Romantický

Kabinet Dr. Honzáka (2020) (pořad)

Pane doktore, proč tohle? Moc ráda čtu Vaše knihy, ale na Kabinet se dívat nebudu. Špatně Vám ho sestříhali, prostředí studia s vycpanou husou evokuje 20 let starý pořad a téma opakovaná manželství mi připadá pod Vaši úroveň. Omlouvám se, že nejsem věrná za každou cenu. Jdu si číst Čas psychopatů.

Stockholmský syndrom (2020) (TV film)

Mně to připadá naivní a v náhodných spojitostech nelogické. Ale slizák Vojtěch Vondráček je skutečně nechutný zjev. Doufám, že ho nikdy nepotkám, připadá mi, že to snad ani nehraje. Ale jsem asi vůči českým policajtským aranžmá nespravedlivě negativně předpojatá.

Přes hranici (2019)

Ano, je to neuvěřitelné, je to laciné, je to naivní a nemá to hloubku, ale není to nudné. Osobně mi svědčí mexické prostředí, svědčila mi Gina Rodriguez a velmi mi svědčily oči Matta Lauria. Co víc k tomu říct, prostě tyhle přičmoudlé typy jsou moje krevní skupina, to nemá žádný racionální důvod.

Úniková hra (2019)

To už tady přece bylo a v podstatně vyšší kvalitě. Úniková hra mi připadala přiblblá, stejně jako její účastníci, jejich první setkání, úroveň komunikačních interakcí i individuální projevy..., ani se mi nechtělo film dokoukat, jak mě nebavil. A když to srovnám s tím výletem na Kokořín, tedy s Hrou o přežití (2004), tam byly nehty okousaný. A co je tady? Prd.

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Rozhodně oceňuji téma a pak také jasně vyznívající vztahové hodnoty - rodinu, přátelství a sourozenectví. Jsem nadšená z podpory obou rodičů, kteří nepropadají zoufalství, leč na každou ránu mají onticko-etickou náplast, vzájemně se respektují, mají stále dost energie i na legrácky a z nemocničních náramků si dokonce udělali nástěnku! A co víc, všechno vždy zvládnou napravit a tímhle přístupem vychovali z nebohého dítěte excelentní, empatickou, moudrou a vyrovnanou bytost, která - a v Americe to možné je - vyhrává nad osudem minimálně na přerušované čáře! A pan Prdelka, to je tedy skutečný Pan Ředitel, má odhad na lidi a vidí i za zeď. Zkrátka přikladný film o rodině i o škole, možná až neuvěřitelně vzorný. Julia v roli obětavé matky byla moc příjemná. A vedlejší dětská role - Noah Jupe, toho bych klidně adoptovala.

Lásce na stopě (2001)

Příjemná romantická záležitost, u které od začátku víte, jak skončí, ale stejně se pokocháte sladkobolným průběhem honby za poklady "osudu". Na osud věřit nemusíte, a přesto si řeknete, že na tom něco je. Že vystoupit z pohodlí všedních vztahů, riskovat a pro trochu vášně ujít světa kraj, že to vše má svůj význam. Žít či přežít, to je stará otázka.

Rodiče na tahu (2019) odpad!

Není, čemu se smát, 10 min bylo max.

Armáda zločinu (2009)

Zdlouhavá a nepřehledná záležitost s hodně tragickým závěrem působí necitlivě, odtažitě. I když dramatické prožitky přicházejí v tušení, předvídání a v obavách. Síla je tedy v námětu samém, ne tolik ve zpracování.

Jsem božská (2018)

Pár úsměvných momentů neudělá komedii. Nebavila mě herečka, nepřekvapila mě pointa a hlavně téma splněných snů tuctové dívky už tady bylo nesčetněkrát. Jenže téhle navíc krom sebevědomí chybělo i charisma.