Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Je neuvěřitelné, jak se může kvalita z prvního dílu posunout dál a vytvořit ještě dokonalejší akční nářez. Navíc spoustu lidí potěší, že Arnold hraje dobráka, tak si ho můžeme užít ještě víc. Jeho vztah s malým Johnem je vtipný i dojemný a film tak trochu ozvláštňuje a nechává diváky odpočnout si od dalšího napětí a akce, která ve filmu rozhodně nechybí. Navíc je zde na tehdejší dobu technicky dokonale zpracovaný T1000. Ve filmu vlastně není nudná chvilka a celý film skvěle akčně graduje i s několika dojemnými momenty.

Terminátor (1984)

Naprosto neuvěřitelná akční podívaná. Děj je opravdu výborně promyšlený. Napětí je cítit v každé části filmu. Na rozdíl od druhého dílu je tento spíše psychologicky podaný a přece jen je zde trošku méně té brutální akce. Uprostřed filmu je takové hluché místo, ale konec je opět skvělý. Scény, při kterých se rozpadlý terminátor stále snaží zabít Saru jsou neskutečně ikonické.

Zpátky do ringu (2013)

Na tento film jsem se docela těšil. Děj vypadal zajímavě a herecké obsazení ještě zajímavěji. Nakonec to ale dopadlo tak, že většinu filmu se děj moc neposunoval, bylo tam plno klišé a hlavně mě po celou dobu přímo otravoval uječený Kevin Hart. Celý film ale přece jen nebyl tak špatný, na začátku a konci byly docela zábavné části, kde se něco dělo, jinak to bylo ale velké zklamání.

Kurs sebeovládání (2003) odpad!

Pro mě absolutně nezáživná a nezajímavá rádoby komedie. Děj, který od začátku vypadá jako nesmyslně naivní kuriozita, se na konci díkybohu odhalí, takže není tak hloupý jak se zdá, i tak ve filmu ale není nic, co by nějakým způsobem zaujalo. Navíc ten film není ani vtipný. Jediný zachránce je zde Jack Nicholson, který je skvělý. Taky se mi líbila narážka na Johna McEnroea, který se ve filmu objevil. Ale jinak nudný film.

Iron Man 3 (2013)

Jednoznačně nejlepší Iron Man a jedna z nejlepších marvelovek vůbec. Opravdu krásný film s geniálním dějem, který byl neskutečně napínavý, a přitom doprovázený lehkým humorem. Oproti druhému dílu je děj mnohem promyšlenější. Efekty a celá vizuální stránka filmu byla dokonalá. Závěrečná bojová scéna byla ohromující. Zároveň je tímto filmem skvěle uzavřena celá Trilogie Iron Man.

Diktátor (2012)

Jako komedie je to naprostá paráda. Jeden rasistický, či jinak nekorektní vtípek vedle druhého. U tohoto filmu se opravdu pořádně zasmějete, pokud ale čekáte nějakou geniální zápletku, tak tady se jí nedočkáte. Cohen je prostě šílenec a z tohoto filmu je to jasné. Pokud hledáte dobrou komedii, podívejte se na Diktátora.

Kick-Ass (2010)

Naprosto neuvěřitelný snímek, který jakoby každou půlhodinu měnil žánr a u kterého se ve vás vystřídají snad všechny emoce. Je zde humor, napětí, akce i dojemné scény a vše je v perfektním provedení. Ze začátku film vypadá jako neřízená komedie až parodie, tento humor však provází celý film i do těch nejnapínavějších okamžiků. Na konci už jde o prvotřídní akční podívanou. Smekám před Matthew Vaughnem, protože natočil jeden z nejflexibilnějších a nejlepších filmů, který zkrátka musíte brát s nadhledem, abyste byli tak nadšení jako já.

Leon (1994)

Wow, teda...to byla opravdu krása. Velmi příjemně mě tato netradiční zápletka vtáhla do děje. Film se tak lehce rozjíždí, a potom se to najednou zvrtne a nájemný vrah zvyklý na samotu (v tomto filmu naprosto kladná postava) má u sebe kurážnou puberťačku. Vztah těchto dvou postav je opravdu krásný. Skvělý je ale i Gary Oldman v záporném postavení. Zkrátka režie, herci i příběh paráda.

Moneyball (2011)

Film je to dobrý, ale já jsem zkrátka čekal něco o třídu výš. Jelikož baseball vůbec nesleduji, musel mě film zaujmout něčím jiným a i když začátek byl skvělý, tak celkově mě to nenadchlo. Atmosféru si film držel celou dobu stejnou a dobrou, ale moc napětí ve mně nevyvolala. Abych jen nekritizoval tak oba hlavní herci byli výborní a filmy se sportovní tematikou mě obecně hodně baví, proto tři hvězdy.

Plán útěku (2013)

Tak tento film mě neskutečně příjemně překvapil. Ta hlavní dvojka slibuje super podívanou, ale bál jsem se, že to spíš bude nuda a nevyužitý potenciál. Ale dopadlo to skvěle. Arnie i Sly hráli opravdu dobře. Super nápad, výborná zápletka a extrémně zajímavý a překvapivý konec (možná až moc). Pokud máte rádi oba hlavní hrdiny, tak tento film stojí za to.