Wilsonov (2015)

Podle traileru sem si říkal, že by se mohlo jednat o solidní komedii. Nakonec bylo ale z očekávání velké zklamání. Koho může napadnout taková blbost, že Bratislava se bude jmenovat Wilsonov a bude zařazena jako 49. stát USA, prostě wtf?! Během filmu jsem se aspoň párkrát zasmál, a to především díky skvélým výkonům Macháčka a Dyka, proto za každého uděluji jednu hvězdu.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Skvělý začátek, klidnější a vtipnější střední část a nakonec strhující závěr. Cavill i Hammer předvádí super konfrontaci při hraní amerického a ruského agenta, kteří se snaží dokázat, že právě on je ten nejlepší. Vtipné pasáže s otevíráním zámků a jedením odložené svačiny se střídají s přestřelkami a honičkami v autech, buginách, lodích, no prostě ve všem co má motor. A závěrečné oznámení vytvoření staronového týmu nám dává předsvěst pokračování. Za mě 75%

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Většinou se dalším dílům animovaných filmů nedaří dosáhnout kvality prvního dílu a spíše jen participují na jeho úspěšnosti. Přesto můžu s klidným srdcem říct, že tohle je jeden z příkladů, kdy druhý díl je ještě lepší než první. Od začátku mě film bavil a čekal jsem jestli se z malého Denisoviče opravdu stane upír. Scénky kdy se Drakovi kámoši snaží předvést strašení jsou perfektní, stejně tak posledních 10 minut, kdy příběh vyvrcholí se mi opravdu líbily. 75%

Hotel Transylvánie (2012)

Rozhodně si nemůžu stěžovat, že bych se nebavil. Všechna oblíbená monstra narvaná v jednom hotelu, plná předsudků, že je lidé nenávidi (a ti je přitom milují a oslavují), jsou najednou vydány napospas lidskému chlapci, který se vydává za bratrance Frankensteina. A dále Drákula jako starostlivý otec, se všemi šílenými příznaky, snažíc se ochránit svou dcerušku před spáry onoho lidského stvoření, ačkoliv je dopředu jasné, že se tomuto spojení zabránit nedá. Škoda jen repujících částí, které se mi tedy absolutně nelíbily, jinak bych hodnotil i více, takhle tedy 70%.

Drž hubu! (2003)

Bohužel se musím ve své recenzi postavit proti ostatním a konstatovat, že hodnocení této krimikomedie je mírně nadhodnoceno. A to především díky dvěma skvělým hercům, kteří sice své role zvládli skvostně, ale jinak příběh pokulhává a k zasmání toho taky zas tolik není. V prvních dvou třetinách filmu mi přišlo, že se nic zásadního neděje a defacto sledujeme jen dítě v těle dospělého zloděje a zabijáka, který ignoruje všechno co může. Příběh se začne rozvíjet až když se dostanou hrdinové do opuštěné kavárny, ovšem dříve než se pořádně rozjede, tak je konec. Zápletka je šitá horkou jehlou a je tam jen proto, aby Reno s Depardieum mohli rozdat nějakou tu ránu. Pro mě byl tedy tento snímek zklamáním a musím jej hodnotit průměrnými 50% a to právě jen díky hereckým výkonům dvou velikánů francouzské kinematografie.

Wasabi (2001)

Moc hezké a zábavné pokoukáníčko, Jean Reno exceluje při mlácení zloduchů, kteří odlétávají dále než po kopech Chucka Norrise. Zasazení do trochu šíleného Japonska je zase trochu změna oproti francouzským filmům, které se většinou odehrávají v Paříži. A scéna s pojídáním wasabi rozhodně nemá chybu. 75%

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Můj komentář je pouze na základě filmu, nečetl jsem knížní předlohu a proto nemůžu posoudit, jak moc se film liší od knihy. Své hodnocení bych začal asi následovně, když se nějaká organizace jmenuje Zlosyn, tak prostě NEMŮŽE být dobrá, ať má heslo jakékoliv :) Film má vcelku rychlý začátek, který plynule navazuje na předchozí díl. Díky vyvrhelovi, se kterým se nikdo nebaví, naši hrdinové rychle zjistí, že něco není v pořádku. Bez jakékoliv přípravy zinscenují útěk, aniž by si byli vědomi hrozby, před kterou hned na začátku filmu utíkali (tedy jakýmisy živími mrtvými :) Poté co se hrdinové dostávají do první malé komunity, jsou kupodivu dostiženi zlosynou organizací, ale k udivení všech se jim bez problému podaří uniknout aniž by je kdokoliv dále pronásledoval. Za následek to mělo pouze rozdělení na dvě skupinky, přičemž do setkání se věnujeme pouze dvojici Thomas - Brenda. Ti utečou před dalšími nemrtvými a o kus dál se dostanou do další komunity plné lidí, aniž by kdokoliv měl strach z oněch nemrtvých, kteří jsou hned vedle. Poté co se konečně dostanou do odboje Pravá ruka (napadá mě i jiná organizace, jejíž členové zvedali pravou ruku, ale spojitost je v tomhle asi čistě náhodná :) a konečně by mohli mít na chvíli klid, tak naši skupinu zradí Teresa a zavolá koho jiného než Zlosyna. Ten přijede s plnou parádou, a i když potřebuje aby všichni členové byli bez zranění zadrženi, nebojí se vypustit na tábor rakety. Ovšem další wtf moment si pro nás připraví i členové odboje, kteří nemají ani nabité zbraně v případě náhlého útoku (jako kdyby mohli očekávat nějaký útok, když jsou odbojáři :) Potom co Zlosyn odletí i s chudákem Miněm, rozhodne se Thomas, že jej půjde zachránit a nikoho nenutí, aby mu šel pomoci, jako by už předem nebylo jasné, že půjdou všichni :) Když porovnám tento díl s předchozím, musím konstatovat, že první byl příběhově mnohem zajímavější. Přes všechnu moji kritiku, film není až tak hrozný a dá se u něj vydržet od začátku do konce, jen to chce brát všechny wtf momenty trochu s rezervou. 50%

V hlavě (2015)

Mé očekávání bylo částečně uspokojeno, ale né zcela. Předpokládal jsem že snímek bude více o interakcích jednotlivých emocí více osob, podobně jak tomu bylo v části při rodinné večeři, případně při závěrečných titulkách. Nakonec se mi spíše dostalo putování dvou emocí zpátky do hlavní centrální místnosti, což neříkám, že byla úplně nuda, ale mohlo to být zajímavější. 65%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Kvalitní postapokalyptický snímek, při kterém jsem se za celou dobu nenudil. Tento film rozhodně nedělá špatné jméno svým předchůdcům, či naopak ho ještě pozvihuje na vyšší úroveň. Výkony Charlize Theron a Nicholase Houlta jsou perfektní, dále se mi líbil i hlavní záporák v podání Hugh Keays-Byrnea.

Velká šestka (2014)

Moc hezky pojatý příběh o chlapci a lékařském medikompu :) A teď vážně, příběh má hlavu a patu, od začátku vás vtáhne do děje a postupně se rozvíjí do předpokládaného scénáře, který je ale svým pojetím nápaditý a odlišný od podobných příběhů. Líbil se mi soundtrack s ústřední písní od Fall Out Boy. A potitulková scéna taky nemá chybu.