Bomb City (2017)

Záver to malo dobrý, ale tá hodina pred ním bola ťažká nuda. Mal som chuť na niečo na štýl American History X, ale okolo jeho kvalít sa tento film anilen nepohol.

Černobylské deníky (2012)

Teda až tak nízke hodnotenia si to určite nezaslúži. Celkom slušný hororík, na ktorom sa mi páčilo práve to, na čo tu všetci hundrajú (roztrasenejšia kamera, nič tam dokopy nie je vidieť, pracuje to skôr s náznakmi/predstavivosťou, ako v priamom ukazovaní bubákov, kde väčšina hororov u mňa v tom momente prestane byť hororová), prostredie Pripyati (aj keď sa to nenatáčalo priamo tam z pochopiteľných dôvodov) je na horor ako stvorené, neustále sa tam niečo deje a ani chvíľku to nenudilo. Na druhú stranu je pravda, že sa tam všetci až na sprievodcu chovajú ako idioti: sme v zóne kde je všetko kontaminované, tak sa všetkého dotýkajme. Dozimeter ohlušujúco pípa, že prichádzate na miesto so zvýšenou radiáciou, tak ho vypinme a poďme tam. Krvavé stopy vedú do temného tunela, tak to pome omrknúť, atď... aj tak by som tomu kľudne dal 4* s čistým svedomím, nebyť toho nezmyselnejšieho konca, kvôli ktorému to padlo na veľmi zábavné a dobre odsýpajúce 3*

Daredevil - Season 1 (2015) (série)

Príliš veľa vykecávania, málo akcie (ale na druhú stranu vždy stála za to), oničom záporák a hlavne je to naťahované ako sopeľ. Najskôr som to vzdal kúsok za polovicou série, nakoniec dopozeral len kvôli super trailerom na druhú sériu. U tej to už ale našťastie kvalitou išlo strmo hore.

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Po uspávajúcej prvej sérií som sa pustil do druhej a teda že zostanem takto zaskočený skokom v kvalite som fakt nečakal. Hneď od začiatku parádny spád, oveľa viac (podstatne krvavejšej) akcie a Punisher ako hlavný záporak proste stojí za to. Tretia epizóda s výbornou slovnou prestrelkou medzi Punisherom a Daredevilom ukončená asi 10 minútovou nezostrihanou mlátičkou po niekoľkých poschodiach paneláku patrí určite k tomu najlepšiemu čo som zatiaľ v seriáloch videl. Ak si to takúto kvalitu udrží až do konca, tak klobúk dole (hodnotenie po prvých troch epizódach).///Update: Neudržalo. Po štvrtej epizóde to upadlo hádam do ešte väčšej nudy, ako bola prvá séria. Punishera bolo minimum (zato vždy keď sa s ním niečo riešilo, tak to stálo za to), znova sa začal dej zameriavať na Daredevila, ktorý mi ako hrdina jednoducho príde strašne nudný a nepomohla tomu ani Elektra a ani ninja záporáci, ktorých "tréning" ako byť pre Daredevila neviditelným bola totálna blbosť, čo nedávala žiadny zmysel. Na samostatný Punisher seriál sa neviem dočkať, ale k Daredevilovi sa pri ďalšej sérií už pravdepodobne ani nevrátim... jedine, že by znova vytiahli podobné eso z rukáva a dokázali ma navnadiť na nejakú inú, podstatne zaujímavejšiu postavu, ako je zvyšok osadnestva DD série.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Ráno som si zopakoval jednotku, večer v kine pozrel dvojku a teda ten rozdiel v kvalite je (v prospech jednotky) poriadne veľký. Resurgence sa snaží byť neustále vtipný, aj keď mu to vychádzalo len možno na každý piaty pokus, dialógy sú väčšinu času neskutočne dementné a o chovaní postáv (v mnohých prípadoch totálne zbytočných) radšej ani nehovorím. Má to pekný vizuál a vrátili sa hádam všetky postavy z jednotky okrem Smitha (už sa nečudujem prečo odmietol účasť), ale to na dobrý film nestačí. Jednotka bola podstatne lepšie vygradovaná, každá postava mala v deji svoje miesto, akcia bola prehladnejšia a celé to jednoducho lepšie odsýpalo... Rád by som veril, že trojka bude lepšia, ale očakávam skôr porovnateľnú "kvalitu".

Devil May Cry (2007) (seriál)

Asi zacnem tym co sa mi nepaci (a pravdepodobne to tym aj uzatvorim) - Kam sa stratil prepracovany a chytlavy pribeh,drsna gitarova muzika, skvele hlasky a este lepsi humor? Kde su reci o synoch Spardu a kde do prdele zostali nabuchane a stylove suboje s demonmi? Polku epizody cakam kedy sa konecne nieco udeje, potom ked sa to uz udeje len znechutene pozeram na tu "premakanost" akcnych scen ktorych je za celu cast az.... jedna. DMC3 a DMC4 som nedavno dohral na PC a kralovsky som sa bavil ale toto je len tazka, zbytocna nuda pri ktorej len cakam, ze sa stane nieco zaujimave ale bohuzial nic take neprichadza. S DMC to fakt nema nic spolocne okrem hlavnych postav z ktorych ta najhlavnejsia ja pravym opakom originalu. Neznalcom hier sa to mozno bude pacit ale ja som teda cakal nieco uplne ine...

Dom Hemingway (2013)

Prilepiť k tej psycho unadávanej postave nejaký poriadnejší príbeh a mohla z toho kľudne byť ďalšia klasika v štýle Big Lebowski, ale bohužiaľ, príbehovo je tu fakt len jedno veľké prázdno. No aj tak sa to oplatí pozrieť už len kvôli tomu perfektnému Lawovmu výkonu a kope vtipných scénok.

D-Tox (2002)

Zo zaciatku to vyzeralo celkom nadejne ale po 1/4 sama nuda. Po pravde som tesne pred koncom z tej nudy zaspal :)

Equalizer (2014)

Výborne natočený a tradične perfektne zahraný (Washington) priemerný film. Keby ten príbeh nebol také brutálne klišé (a keby tu už dávno nebol podstatne lepší Man on Fire), tak by to bolo aj na pekné 4*.