Akta X: Chci uvěřit (2008)

Hmm, takže doopravdy se žádná sláva nekoná, přečetl jsem dost slabých recenzí, nepříliš lichotivých komentářů, ale pořád jsem měl kapku naděje, že to přece nemůže být tak slabé. Omyl. Příběh je plytký, akorát průměrný díl natáhnutý na celovečerní snímek. David Duchovny a Gillian Anderson se vrátili, ve filmu to mezi nimi jiskří, sluší jim to, ale to není to co mě lákalo. Kámen úrazu už bylo obsazení vizionáře, který mi do role totálně nesedl…to jeho přehrávaní. Nejlepší okamžik už zmiňovaný „joke“ s fotkou Bushe ;-D 5/10*

Alvin a Chipmunkové (2007)

Tak tohle je právě ta komedie, na kterou se musíte podívat jen jednou, jinak by vás už vůbec nemusela bavit. Chipmunkové jsou upištění a trochu naspeedovaní, možná proto tak lidé žerou jejich hudbu  Sem tam tu Jasonovi trochu dochazí dech, ale stačí malým veverkám stíhat, zato hlavní záporak ,,strýček,, byl zas tak americky umělý (můj výraz  ) Kvalitní animace…slabších 6/10*

Americký mogul (1984) (TV film)

Od pohledu na obal dvd bylo jasné, že se nejedná o žádnou novinku ;-) ale opět můžu poděkovat Levným Knihám za dobrou koupi. Komedie vesměs humorná na svoji dobu dosti odvážná – dle mého názoru. Danny „obr“ Devitto je komediant a já jeho humor snáším dobře i ve větší míře, sympaticky zahraný šofér, krásně zahrané společnice - lačné po penězích…Ratingy se zvedaly, i když nečestně. 7/10*

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Dlouho jsem o amerických vlkodlacích, jak v Lodýně, tak v Paříži slýchal, ale možnost jsem si tento snímek pustit jsem dostal až dnes. Zub času opět řádil a docela rušil, i když mám rád staré horory. Herecké výkony jsou veskrze průměrné, atmosféra střídavě nahoře a dole, tady byl bohužel humor docela navíc a film má hluchá místa, sem tam ale dokáže být pořádně strašidelný. Rád jsem zase smazal jeden filmový rest, ale nebudu nic předstírat – čekal jsem více. 6-/10*

Apokalypsa (1979)

Tak tak, mám za sebou redux verzi (3hod16min) a můžu upřímně říct, že se mi to zdálo zbytečně moc dlouhé. Nemohu dát plný počet hvězd, ale nevylučuji, že když film uvidím po delší době podruhé, hvězdu možná přidám. Apocalypse Now je doopravdy výjimečný film, kamera je bezchybná a dokáže i z pořádně hnusných věcí udělat něco lahodného pro oči. Herecky je film na nejvyšší možné úrovni, Francis Ford Coppola vyždímal z herců jejich naprosté maximum. Velký filmový zážitek.

Aquaman (2018)

Aquaman se zařadil mezi lepší filmy DC poslední doby, ale je pro mě stejně spíše zklamáním. Další snímek od DC co na mě z dost velké část působil strašně tmavě. Hodně počítačové, ani jeden záporák Patrick Wilsom a obzvlášť Yahya Abdul-Mateen II jako Manta mě nebavil, hlavně Manta slabší. Dost nelogických scén. Potešila Amber Heard a Nicole Kidman. 6/10*

Armáda temnot (1992)

Důstojné zakončení úspěšné série Evil Dead, které tentokrát nenese stejný název, ale „schovává“ se za názvem Army of Darkness. S hororovými prvky to jde každým dílem dolů, jednička byla hororová zdaleka nejvíc, druhý díl už se pořádně mixoval s humorem a trojka nabídla čistou komedii s hororovým prostředím. Bruce Campbell je ovšem jako Ash dokonalý. Suché hlášky a jeho mimika nenechají chladným naprosto nikoho. Stejně jako nadmíru kvalitní režie. I když triky vypadají jako z třetí/čtvrté cenové relace, budí dobrý dojem, aspoň tedy pro příznivce prvních dílů. Zasloužené 4*

Atlanta - Season 2 (2018) (série)

Atlanta druhá série je doopravdy o něco vážnější než první řada, ale nesouhlasím, že je lepší. Ovšem díl Teddy Perkins hodnocení na 100% a pustím si ho rozhodně podruhé. Sem zvědav kde se seriál dále posune a teda Atlanta na život žádná sranda řeknu…

Avatar (2009)

Viděno na premiéře v originálním znění s titulky. Cameron Rulezzz!!! Avatar rulezzz!!! Jeden z nejlepších filmu, které jsem viděl. Technicky vypiplaný do posledních detailů, vizuálně úchvatný! Chtěl bych zažít Pandoru na vlastní kůži, projit se v té pestrobarevné kráse a poznat „modrý“ lid ;-). Přehledná akce, výborně natočena. Dobře odvedená herecká práce, nemluvě o režijní a k tomu všemu jedno velké plus – výtečný soundtrack Hornera! 10/10* „Chci co nejdřív vidět ve FULL HD!

Baby Blues (2008)

Velice dobrý horor, který je dobře natočený a hlavně uvěřitelně zahraný. Matka v podání Colleen Porch je doslova na zabití, nesympatická a ten její psychotický stav prožíváte doopravdy s ni. Mladí herci byli rovněž dobře obsazení a jak jsou někdy „mlaďoši“ nepříjemní, tady byl nejstarší syn sympatický (fandil jsem mu). Konec trošku nepovedený, ale budiž. -9/10*