Tenkrát v Hollywoodu (2019) odpad!

Kdyby to aspoň byl popis událostí kolem Sharon Tate... Dvě hodiny nuda k nepřežití a pak ta zbytečná vulgární brutalita. A tohle má být vrchol umění.

První člověk (2018)

Jak z jednoho z nejradostějších okamžiků lidstva udělat koncentrovanou depku.

All That Jazz (1979)

Nejlepší muzikál/nemuzikál jaký jsem kdy viděl. Má to hloubku, skvělou muziku, fenomenálního Roye Scheidera... Zkrátka intenzivní zážitek.

Prokletí Salemu (1979) (TV film)

Samozřejmě na knížku to nemá, ale je to důstojné zpracování, a to nízké hodnocení tady je nezasloužené. Řekl bych, že atmosféra i všechno ostatní je vystižený skvěle.

Leaving Neverland (2019)

Spousta lidí se bude ptát, jak to, že si to tak dlouho nechali líbit nebo to neoznámili. Myslím, že odpověď dává např. psycholog Daniel Štrobl: "Předně, sexuální zneužití není znásilnění, kdy agresor násilím donutí oběť k něčemu, co nechce, co je bolestivé, ponižující či jinak zraňující. Zneužití se daleko více podobá svedení a má své fáze, stejně tak jako i známé vzorce chování jak oběti, tak pachatele." Zde v pořadu DVTV: https://video.aktualne.cz/dvtv/zneuzival-michael-jackson-deti-dobre-vedel-co-dela-byl-to-di/r~157270ac450d11e998d70cc47ab5f122/ Pro více informací dávám link na jeho článek: http://blog.aktualne.cz/blogy/daniel-strobl.php?itemid=33583 Ještě bych doporučil video s Oprah, kam si pozvala oba zneužité muže: https://www.youtube.com/watch?v=JIiq4Jnmam8

České století - Zabíjení soudruha (1951) (2013) (epizoda)

"Revoluce, jako Saturn, požírá své děti." Řekl bych, že nejlepší díl série. Hltal jsem dialogy Gottwalda se Slánským. Film neukáže nic z jeho procesu, ale to nevadí.

Waterloo (1967) (TV film)

Herecký koncert Rudolfa Hrušínského. Nejlepšího českého herce historie? Ostatní protagonisté ale nezůstávají o mnoho pozadu. Proč dnes u nás nikdo neumí natočit něco podobného? Otázka peněz to přeci není, když se děj odehrává v jedné místnosti. Všichni ti dnešní tvůrci by si tohle měli pouštět pravidelně.

Warcraft: První střet (2016)

Jak říká verbal, začíná to opravdu skvěle, ale pak to sklouzne do dnešní vyměklé lobotomické kokotiny plné patosu (musíme ochránit své lidi, musíme ochránit svůj klan, pochovej si svého syna, jsme otevřeni všem rasám) Chápu, že druhý díl už nevznikl, Duncan pohřbil celej vesmír, (ne)děkuju!

Duna (1984)

Všichni na ten film nadávaj, ale pořád je to nejlepší verze, zatím. Uvidíme, co s tím příští rok provede Villeneuve. Když už nevyšla Jodorowskyho verze, myslím, že Lynch to nakonec zachránil. Film je to divnej, ale řekl bych, že k Duně tahle divnost/úchylnost patří.

Duna (2000) (seriál)

Na to, že jsem to chtěl po první minutě vypnout, to nebyla tak hrozný. Levná televizní produkce je vidět hodně, ale to se dá omluvit (ale ty kostýmy jsou příšerný). Vzhledem k tomu, že jsem fascinován světem Duny, tak jsem si to nakonec užil.