Karel (2020)

Vzpomínky revolucionářské a popis Karla jako stále mladého člověka, roky ošlehaného historii. Krásný průřez začátku showbyznisu po 2. světové válce a takovém revolucionářském odboji umělců své doby proti Komunismu. Jistě bychom čekali od tohoto Dokumentu více ale zde se nejedná o objemný dokument od začátku do konce ale poslední měsíce života starého pána a jeho boj nejen ze zdravím ale také nikdy nekončící plamen umělce, který rozdával mnoha generacím radost a pochopení.  úcta památce skvělá a závěrečná scéna s Karlem sedící pod stromem a plátnem jej vrací zpět do dětských let a také strach z toho co nastane po jeho skonu, co s ostatními kdo po něm zbyly co se stane s jeho duší, kam to půjde dál. Mnoho krásných myšlenek na takto obsáhlý dokument. Chápu že se jedná o portrét významného umělce a jeho vize. Nakonec jsem mnohdy rád že se nezminily jeho aféry, či bulvár kecy... a díky bohu že jeho nejstárší dcera v tomto dokumentu "nedala souhlas" s poskytnutí natočeného materiálu v tomto filmu.  Chápu že většinu obecenstva dokumentaristika jako taková nevábí nosánkem, ale zkrátka si myslím že zatím nejpovedenější český dokument za posledních 10 let.

Finch (2021)

Krásně pojaty umělecký film, dokonalý po každé stránce ale zkrátka ty scénáře poslední dobou vytrácí jakousi živost, duši.. Postupná gradace přiběhu se mi zamlouvala. Vývoj AI v post-apokalyptickém světě, Frajer Finch vyvojář na stará kolena se rozhodne že vypadne z krytu a začne žít, má svého psího parťáka a vcelku učenlivého robota. Člověk by řekl, že postupnými krůčky se někam ten příběh dostane... Nějaká interakce napřiklad s jinými lidmi. Když už tam byl řečen nějaký back story jak se Finch protloukal tím chaosem tak bych čekal že se na konci filmu ukáže, že v tom autě co je pronásleduje je nějakej anti-hrdina co jim řekne "hej, co tu jezdíš tady pár kilásku dál je utopie, funguje voda.. energie..  Ne prostě... Finch po víc jak třičtvrtě filmu se rozhodne že to vzdá a zdechne v kvádru. Naučí Robůtka navázat bližší kontakt s pesanem fajn... ale tak srabácky konec se opakuje snad v každém filmu co jsem viděl za poslední 2 roky. Nevím čím to je, jestli svět celkově upadá do deprese nebo si nedokáže představit lepší zítřky. Mě ten konec zkrátka nepříjde OK. 50%

Probuzení (2021)

Tento film způsobuje vážně problémy hlavně rakovinu mozku. Film mě velice zklamal i když jsem ho prvně viděl před pár měsici tak na druhý krát už nebudu raději otálet. Film s hlavní linkou a příběhem zaostává. Prostě potřebuju se dostat tam a tam.. ejhle moje dcera spí normálně a já chcípám v bezesných nocích.. Zvláštní je že zápletka nevypadala až tak špatně. Film mě nakonec velice zklamal a nejraději bych si flaknul že jsem si to pustil s očekáváním hele! Super film to musím vidět.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Líbí se mi autorské vynechání nebo změny ve scénaří a inspirace v knížní předloze ale poněkud to slábne ve chvíli kdy se postavy vážně mají s něčím vypořádat a reagují bez motivace nebo hlubšího smyslu jak jsme zvyklí s předchozí série. Samosebou že mě velmi zaujaly příběhy postav, zpracování finalního dílu po umělecké strance.. visáž pěkná ale fakt slabota s tím dějem. Já moc na tento seriál nedávám ale na nasání atmošky je to fajn. Jen škoda že mnoho herců a tvůrců všeho spektra a zesero to finální scénář a vize režiséra/Producenta. Dvouletý půst a čekal jsem možná víc než jen sled událostí v osmi dílech. Doufám že na další serii si nebudem muset počkat další 2 roky a také doufám že se nakousnuté pokračování vyvede.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Možná nejvíce diskutovaná Marvelovka všech dob, plno staronových postav. Začátek filmu příliš dlouhy a raději bych si jej pustil v půlce. Po opadnutí nadšení musím přiznat že využití posledních Spidey kontraktů pro Tobeyho a Garfielda tak trošku nenaplněné očekávání. Občas mi ty jejich verze sama sebe nedávali smysl. Tobey samosebou frajer že do toho šel a musím říct že se toho nebal a namastil si kapsu. Garfield?! To snad máme Spider-Emo? Musím říct že s potencionální nápad jak je všechny dát dohromady do jednoho filmu fajn to dává logiku ale co už vůbec ne příběh.. "Hele bude fajn když všem zaporákům dá druhou šanci a pak ho zeserou" Kurva hej.. Fan-made scénáře či komixy dávaj tomu řád ne kurva nějaké posrané studio Disney. Fajn sice jsem si taky cinkl do trenek když jsem viděl všechny tři spolu ale ty jejich postavy v jednom filmu na poslední půhodinu filmu?! Super-vtipné hlášky postav to tam musel napsat nějakej debil nebo spíš studio řeklo hej uděláme film pro starší publikum ale strčíme tam vtipy pro nadctiletý to bude fungovat! NE NEFUNGUJE TO, akorát to odráží pozornost a už z tak trapných vtipů uprostřed akce kurva mě to znechutilo a chtěl jsem to hned vypnout.  Opravdu jsem ale na druhou stranu si na tom Studio vydělá prachy a udělá si půdičku pro další super filmečky.. Ale KURVA UŽ, ať už mě neserou s těma super trapnýma vtípkama které DO OČI BIJÍCÍ maji protáhnout stopáž filmu.. Osekat a má to krásnou hodinku a půl. Jsem na druhou stranu rád že jsem to viděl jako Kinorip protože bych odcházel z kina sice nadšený ale co z toho filmu bych si pamatoval zejtra.. Jedině "Z velkou silou přichází velká zodpovědnost"   I když bych mile rád dal 100% nemůžu... Promiň Spidey... ale kurva tohle fakt nejde, jsem nasranej.. Dávám 70%

Není čas zemřít (2021)

Skvělé zakončení serie s Danielem Craigem v hlavní roli, celý díl se nesl ve velmi zajimavém stylu a podtonu barev. Teď už snad opravdu poslední akce pro starouše Bonda, popravdě bych se ale díky těm udělátkám Q bych čekal další film REBORN!! Ale to si už zdaleka vymýšlím... I když tuto serii s Craigem provázela vlna kritiky. "Už to není ten Bond co bejval" čtu recenze a přitom vyprskávám na monitor lok kafe. Bond doslova projde peklem, dostane všechny co mu stojí v cestě, u toho přejede pár krasnejch Bab u toho si dá v klidu Vodku s paraplíčkem. - říkávám kdyby takto byla provedena každá nahražka Bonda tak si nemáme o čem psát.  I když musím uznat, že děj byl trochu točo močo. Koho sakra vlastně hledám?? Nesmyslně rychle přejede všechny zaporaky stačí jen pohledem... Přitom v předchozích dílech horko těžko je porážel a teĎ už jen koukne a všichni zdrhaj. Na tohle jsme čekali snad dva roky?? Za mě se čekání vyplnilo. Sice meh.... Co chcete víc po skoro víc jak 18 letech ve službě 007. Sice nám hoch trošku zestárl už není šedin pomálu a taky nám už s věkem fotřikovati - ale jinak bych si serii nedokázal představit.  Konec není příliš překvapivý, sice trochu komicky postavený a hraný na strašně vážno ale... Zkrátka žádnej nemůže utíkat smrti věčně.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Kéž by to nebylo od Marvelu, řekl bych fantazie... ale jak známe marvel a jeho plány s hlavními postavami. Začnou se nám z tygrů stávat male kočičky... Já jen doufám že další fantasmagorický díl tohoto filmu nebude ve vesmíru... Za což si spíš tipuje že bude.. Bohužel..  Tudíž jsem zvědav na další fázy MCU a o to víc se bojím těch některých dalších chystaných filmů...

Láska a příšery (2020)

TO JE TAK KDYŽ DÁVÁŠ ŽELVĚ, SLIMÁKOVVI A PODOBNÉ HAVĚTI STEROIDY S NUKLEÁRNÍ PŘÍCHUTÍ!!  Vážně mě udivuje jak je to krásné ze začátku. Naivní uzavřený hrdina s uzkostní poruchou se během sedmi dní změní v ALFA ROMEO... Zkrátká co očekávát.. Není to běžná hovadina co vidíš rok co rok přicházet z hollywoodské produkce. KOUKEJ SE MI DO VOČI KDYŽ S TEBOU MLUVÍM SANDÁLE! Co mě zaujalo, kromě klasických kliše hlavní postavy je vývoj vedlejších postav a NE NUCENÝ nebo PŘEDEM DANÝ!  Prostě jakmile ukážeš že si frajer v tom co děláš, tady v tomto případě Turista co si šlehne herákem aby ušel 85 km na jeden zátah během pár dní bez toho aniž by musel chodit předtím na nějaké menší... frajéééér...  Po filmové stránce kamera i střih perfecto.. ale to ty VFX a občas i naprosté díry a absolutní kraviny ve filmu... Rád jsem se kouknul ale už ne další teenage wet dream plz

Čističi vesmíru (2021)

Strašně zajimavě pojaté vesmírné scifi, napříč tomu že filmu s future prvky odehrávajících již je spoustu natočeno a bůh ví kolik ještě bude.. Mě osobně příjde nejvíce na pohodu. Vyvážení Akce - Emoce - Humor... To dokážou jen Asiati.. ale tohle je posunuté na takový ten správnej vibe. Nedivil bych se kdyby to zas bylo pokračování vv komixech či animácich ale filmově zpracované kamera, střih, herecké výkony až podezřele na scénu dávného východu sakra dobrej počin.

Co kdyby...? - Série 1 (2021) (série)

Na to kolik bylo kolem tohoto seriálu hypu... čekal jsem víc. Každopádně 4 z 9 dílů bylo nad mé očekávání ale zakončení série mi přišlo dost slabé a předvídatelné. Jinak se mi zdá že je to takový ten look-back na MCU.  Klasický animáč od Disneyho, ale díky bohu ne o slabém řešení příběhu jako u ostatních animovaných popelnicových předělavek Disneyho. Celou serii hodnotím na 6,5/ 10