Tenet (2020)

Nolan napříč kritice a velkému egu dokázal vytvořit film, který vybočuje z řad filmů, které dnes jsou v kině. Každopádně stejně jako jeho předchozí filmy tak je potřeba si celý film pustit znova. Tím víc si uvědomíte co všechno jste nevěděli a co vám dochází postupně, stejně jako skládání dílku do skládačky. Film je dost zajímavý nejen díky tomu, že se cestuje po filmové ose ale taky času. Dost mě překvapilo jednání postav, často se v tom filmu ztratíte na sekundu ale hned vás to vrátí zpět do děje. Ačkoliv nepřímo vidíte že "chodí" pozpátku a ráz na raz v za dalších 30 minut filmu je vidíte v té samé "chodící popředu" pasáží ale stále se vracejí v čase. Mě osobně film dost zaujal, nové pojetí novodobé bondovky.

Le Mans '66 (2019)

Film jsem viděl čerstvě na premiéře, dal jsem si pár měsíců oddych a shlédl znovu. Film mě zaujal z mnoha důvodů ale hlavně z heroickym výkonem Ch. BALE, má u mě velký respekt jak se dokáže do role vžit a jeho příprava a ztotozneni s postavou je naprosto perfektní. Důraz na scénář a režii tohoto filmu je překvapující, zcela hodnotím velice pozitivně a myslím si že je to film dekády, na který i po letech se velmi rád budu vracet. Nehledě na Oskary si myslím že film má tak vysoké hodnocení a uznání díky skvělému vyprávění příběhu a také perfektní autentičnosti doby a příběhu. Vedení režie a také ostatních členů štábu v hlavním zastoupení Kamery, zvuku, hudební skladby a produkce. ✌️

Avengers: Endgame (2019)

Film velice překvapil, po neúspěchu předchozích filmů od Marvelu se koloběh uzavřel zrovna u Endgame. Mnohý požitek s filmu znějící v českém dabingu mě dost odradil od dobrého hodnocení. Ač film se mi velice líbil po stránce propracovaností, zdá se že film je velice natahovaný až s donucením, ale z celkového dojmu se film plyne a rozvíjí postavy a jejich pocity selhání vůči předchozím filmům. Líbí se mi že film zodpoví všechny otázky předchozích filmů. Ačkoliv bych tento film nenazýval "excelentním"

Tiché místo (2018)

Ehm.. ehm.. K menšímu odreagování jsem narazil u svých kolegu na velmi zajimavý film, který mi sami doporučovali. Tedy shlédl jsem nejprve trailer a musím říct, že žánr Thriller/Horor u mě nikdy neměla moc dlouhé koukání. Tedy pustil jsem film napříc tomu že se objevují zajímavý herci na scénu tak se mi ujala myšlenka celého filmu. Ano náznaky toho co se vlastně bude dít dál jste věděli 10 minut dopředu ale.. Poprvé za dlouhé měsíce mi to bylo jedno. Hltal jsem neskutečně tenhle film a překvapil mě nejen již zmíněným hercům ale i zajimavého prostředí a také podtextu díla samotného. Pan Krasinski mě po dlouhé době oslnil jak lampa na nočním stolku, když chci zrovna vstát do práce. Spoustu návrhů k zamyšlení řekl bych. Film má své pro a proti ale po bezprostředním shlédnutí 5x během dvou dnů se nemohu vynadívat.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Absolutně nechápu výběr Vina Diesla, ačkoliv hraje často drsňáky tak se mi nezdá aby pro hlavní roli se hodil nejvíc. Příběh je zajímavý ale to je tak všechno z toho filmu. Nelíbili se mi přehnané efekty a zase a pořád dokola zápletka kolem (ženské) čarodějky.. Cožpak neexistuje dobré fantasy bez přiliš vlezlé, uplakané ženské postavy?? Scénář tudíž škrtám a házím do koše. Tudíž i vám doporučuji si netrhat oči s hlavní postavou.. Která mi naprosto připomíná jako kdyby si Dominik Toreto odzkočil na cameo do jiného filmu..

Enderova hra (2013)

S kvalitní adaptace mnozí z diváku mohou oponovat knižní předloze, já osobně knihu nepřečetl ale po krátkém projetí scénáře a části knihy chápu pohoršení. Však koukám se na film hlavně z pohledu scénáře či režie samotné. Scifi s prvky psychologie mě vždycky brali. Opravdu mě překvapili výkony mladého obsazenstva. Popravdě musím říct že hlavní hrdina má propracované 3 vrstvy správné postavy - Psychologický, Sociální i Fyziologické pochody postavy. Strašně moc se mi líbí také práce s námětem a volná ruka v rámci hereckého umu.. Není zde vidět že by herec vyžadoval přesně danou scénu či dialog.. Zní to více věrohodně a není to takové klišé. Ford již v této době mega star se ujmul vedlejší role, ale nemá se čím stydět. Však vycházející hvězda Asa Butterfield se opravdu blísknul na hollywoodském plátně skvěle a můžeme se těšit i na další skvělé filmy. Například již natočený film Vesmír mezi námi, taktéž s tématem Vesmír a život na jiných planetách. Sice herec vystupuje ve filmu jako ujekaný a stydlivý klučina, však musím říct že se dokáže vžít do role perfektně. Již delší dobu mě utužuje názor že stará anglická škola dává nafrak všem Amíkům..

Největší showman (2017)

Popravdě moc muzikály nemusím, ale tento film mě zaujal už od první sekundy, neskutečně chytlavý příběh a nezapomenutelný výkon Hugh Jackmana.. Film je skvěle zpracovaný až mě překvapilo že tento příběh je tak pečlivě napsaný. Strašně se mi líbí nejen písně, které zde zazněly ale hlavně herecké výkony za které můžou skvělý herci z Broadwaye která se sešla v dobrém složení a udělali tohle skvělé dílo. Taktéž nemohu zapomenout na výborný scénář a hudbu o režii se tady nemusím zmiňovat.. Je to brilantní práce.. V očích mnoha kritiků by se objevili mezery v ději či rozhodování postav. Zkrátka tolik prostoru pro tento celovečerní film je málo.. Z mnoha filmů které jsem si mohl vybrat je shlednutí nelituji a rád si tento film přidám do poličky..

Avatar (2009)

Popravdě i po skoro 10 letech kdy se vydalo spoustu scifi s tématikou mimozemštany bych dokázal zařadit tento film do top 10 a to na 2. místo mého žebříčku. S každým momentem si říkám jak tahle skládačka neskutečně pasuje do sebe. Strašně rád na tento film koukám nejen z důvodu že je skoro celý SGI ale hlavně z toho důvodu že příběh vás chytne už od začátku. Není to nic extremního jako dnes, kdy příběh pokulhává a efekty příbívaji. Už dávku let čekám na pokračování, které snad za to bude stát. Velmi mě těší že Cameron i přes všechny své úspěšné filmy dokáže tvořit takto skvělé filmy i dál. Nezapomenutelný příběh se skvělími postavami a neskutečnou atmosférou. Krásně je zde vidět jeho představivost a hlavně hodiny a hodiny práce nad scénářem. Propracované postavy a také lokace. Opravdu jen žasnu nad tímto dílem. Hrdě můžu říct že bych si jej rád pověsil na hřebíček. Každopádně tento film je zlomový hlavně svou strukturou a dějem, který se hojně použivá i v dalších nasledujích filmů tohoto žánru.

The Titan (2018)

Popravdě mě tento film nadchl svým námětem, vždycky mě zajímala genetiká mutace člověka, život na jiných planetách. Ačkoliv měl zezačátku film dobře našlápnuto se nakonec z mého očekávání stala slátanina, ve které se řešili jen společenské problémy. Až moc zaplácené v psychice postav, příběh filmu je příliš předpovídatelný a dost cílený. Nemluvím o tom že hl. postava stále celý film jen plave v bazéně a mutuje v jinou rasu. Nejvíc mě dostává manželka hlavního hrdiny, která nepočítala s tím že se něco bude dít, svět jde do haje a umírá lidé, ze začátku se zajímá o to co se tam děje, ale pak jak se objeví první příznaky mutace se teprv rozhoupe k něčemu, ale stejně to nechá dál plavat celý film. Opravdu bijící do očí je cílené chování postav k dokončení filmu. Manželka na konci filmu zapne hlavu na 150% ale stejně mi příjde že je ji to fuk co se tam vlastně děje.

Ant-Man a Wasp (2018)

Menší oddechovka od klasických marvelovek kdy v každém filmu postavy zachraňují svět. Spíše zaměřený na loupežnícky či kriminální až detektivní podtext. Moc se mi film líbil i přes vtípky které očividně marvelovske filmy obsahují. Tentokrát jsem velmi překvapený ze spravováním příběhu a také s postavami. Již nejsou takové cílené a dokopavka k cílů. Již vystupují v rámci možností dospělé a uvěřitelněji. Rozhodně neomrzí si jej pustit znovu, již zmíněné zbylé marvelovky kromě prvního iron mana a první Kapitána Ameriky. Mužů říct podařený film..