• Pohádka

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek - Pomoc, za kopcem je obr (1993) (epizoda)

Později v průběhu série je pokračování přece jenom lepší, ale to navázání po 10 letech šustí na několika místech papírem (třeba to, že za celých 10 let nikdo z královské rodiny neletěl za Arabelou na návštěvu - nebo jim snad Xenie kradla a schovávala plášť celých 10 let? jestli jo, proč čekali 10 let s pozváním Holmese? vysvětlení, proč už čarodějnice a Rumburak nejsou elektrospotřebiče, Rumburakova ztráta schopnosti rozumět zvířatům) a některé úvodní zápletky jsou nelogické hned od začátku (Honzova semestrální práce - proč by tam psal takové nesmysly, když mu musí být jasné, že se nad tím profesoři pozastaví, přece jim nebude vykládat něco o tom, že to zažil osobně) nebo se stanou nelogické později (obr-vegetarián - když hned od začátku nechtěl nikoho žrát, proč to neřekl rovnou, pár týdnů se jim nepoflakoval za zámkem a pak si nenechal vystavit potvrzení a nazdar? u obra by se to mlčení ještě dalo pochopit, ale proč proboha mlčel vodník?). A taky je celá zápletka uvedena do pohybu nakonec úplně bezvýznamnou postavou Bystrozrakého (který ani není na konci potrestán jako Rumburakův pomocník) - bez něj by Rumburak neměl plášť na cestování, ani by nevěděl o Pultanele. Přesto to není tak špatné, ale původní Arabela měla jinačí šmrnc. ("Budeš mi vodit lidi hned ráno, abych měl tu nepříjemnou věc z krku.")

Walker, Texas Ranger - Nevyrovnané účty (1993) (epizoda)

Ha ha, tak záporák by nám chtěl dokázat, že je lepší než Chuck? Tak to je předem ztracený případ. Zprvu to vypadá na nějakého poldu, co sám zjednává spravedlnost, ale nakonec jde o chlapíka, co si jen nahání ego. V závěrečném boji neměl šanci. Takový průměrný díl, i když se slušným Samem Jonesem v roli záporáka s pár povedenýma hláškama. ("Je mi potěšením si s tebou takhle povídat. Mý malý srdíčko dělá buchy buch, buchy buch.")

Kobra 11 - Na mušce (2004) (epizoda)

Ta korupce v německý policii je fakt špatná, když v tom jede i sám policejní ředitel. Který je navíc tak hloupý, že svého kumpána varuje před blížícími se "posledními čestnými poldy" v Německu mobilem, který se dá  vystopovat až k němu. Jinak všechny motivy zde jsou jen variace na něco, co už v seriálu bylo zpracováno víckrát (zkorumpovaní policisté, přítel šéfové, ze kterého se vyklube záporák, pomsta odsouzeného vězně, která je jen krytím pravého důvodu vražd), tohle je relativně slušně natočený průměr, kde nic specifického neutkví. Snad jen na megahloupou zápletku s Janovými očními problémy, která se bez vysvětlení objeví a zase hned zmizí. Jo, každá epizoda musí mít podzápletku, ale proč vymýšlet něco, co by pro poldu v práci představovalo problém a pak to jen tak nechat zmizet...

Walker, Texas Ranger - Tajfun (1993) (epizoda)

Docela slušná epizoda s dobrým záporákem Richarda Nortona. Jen ta zápletka s kočkou na vozíčku mi přišla trochu zbytečná a klišovitá, většinu času by se Walker a Trivette obešli bez ní. Zajímalo by mě, jak se na konci vydrápala zpět na vozík a pak někudy po schodem zpátky k ostatním (a ještě docela rychle).

Četnické humoresky - Grunt (2001) (epizoda)

Dobrý díl se zajímavou vraždou a skvělými hereckými výkony Igora Bareše a Josefa Karlíka. Plný počet ale nedám, protože nemívám rád detektivky, kde policisti na základě nějaké intuice nebo nejasných důkazů na podezřelého tlačí, jakoby by všechno bylo jasné - zvlášť když tady pytlačily desítky dalších, takže potencionálních vrahů je tu dost a dost. Samozřejmě v podobných detektivkách si nikdy netroufnou na to, že by si policie zasedla na někoho, kdo je opravdu nevinný a tlačila na něj tak dlouho, až by se přiznal, jen aby už měl klid - to by přece nevypadalo dobře, že? Jenže mě tady postup četníků zavání policejní šikanou, jinak to nemůžu nazvat.

Comeback - Pomáhat a chránit (2008) (epizoda)

Za mě slabší epizoda, hlavně to cameo Vondráčkové tam bylo hodně trapně vložené. Ani Dejdar toho tady moc nezachránil...

Comeback - Je jaro… (2008) (epizoda)

Jeden z nejlepších dílů seriálu. Ozzák, na kterého přišlo jaro a pak mu žádná neodolá, Lexa a jeho slečna, Saša v mrazáku a Pacovský řešící Ozzákovy aférky - povedená kombinace, kde do sebe všechno zapadne a zároveň to netrpí přeplácaností.

Kobra 11 - Černé ovce (2002) (epizoda)

S těmi zkorumpovanými policajty je to tak trapné klišé, i to jak, si Semir a Tom hrají na poslední spravedlivé policajty v celém Německu a hned usuzují, že to musí být celé oddělení, ne jeden nebo dva z nich. Na rozdíl od jiných dílů tu ale máme alespoň logičtější vysvětlení než "zlákaly je prachy". A to závěrečné usvědčení hlavního šéfa, kdy ho přistihnou s obálkou výpalného přímo v ruce, to nemělo chybu, včetně jeho zábavného přehrávání.

Jak jsem poznal vaši matku - Nevěsta (2010) (epizoda) odpad!

Člověk by byl v pokušení tomu dávat nějakou tu hvězdu za to, jak tam zesměšňují toho trapáka Teda, ale Tedův trapně patetickej proslov u plátna a samotnej konec to zase spolehlivě do toho odpadu nasměrovalo...

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně (2010) (seriál)

Kriminální případy hodnotit nemohu, protože jsem se nikdy nepřenesl přes to extrémně nesympatické ústřední duo. Kdykoliv mezi sebou vedou ty oduševnělé hovory, tak mám pocit, že slyším celou dobu jen "kokodák, kokodák". Plus mě dost štvalo, jak tu nesympatickou patoložku furt cpou do děje, i když patologové se vyšetřování určitě až tak moc neúčastní.