• Pohádka

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně (2010) (seriál)

Kriminální případy hodnotit nemohu, protože jsem se nikdy nepřenesl přes to extrémně nesympatické ústřední duo. Kdykoliv mezi sebou vedou ty oduševnělé hovory, tak mám pocit, že slyším celou dobu jen "kokodák, kokodák". Plus mě dost štvalo, jak tu nesympatickou patoložku furt cpou do děje, i když patologové se vyšetřování určitě až tak moc neúčastní.

Arabela - Petr a princezna (1980) (epizoda)

Ta pohádka o Růžence ale nakonec měla i tak šťastný konec, ne? "Princ až do nejdelší smrti nemusel pracovat a měl se dobře." Prostě super, jako celej seriál. Ale co mi už tenkrát vrtalo hlavou, jak si při proměně ve zvíře pak proměněný otočí prstenem, aby se změnil zpátky.

Vyprávěj - Rakovina (2013) (epizoda)

Chválabohu, že už to nekonečný tancování Honzy a Lucie kolem sebe skončilo. To byla tak otravná linie a táhla se tak od půlky 4. řady. Pořád se chtějí, ale napřed má jinou on, pak má jinýho ona, pak jsou oba sami, ale nic nedělají a pak jsou pro změnu zadaní oba. Pak si jak tupouni pořád píšou a vůbec je nenapadne, že to je trochu podezřelý. Linie s Evou silná, zbytek tak normální standard série, ale ta linie s Malinou mi hodně připomněla odchod Franse Steenhouwera z Cirkusu Humberto (teda v knižní verzi).

Labyrint - Epizoda 5 (2017) (epizoda)

Hodně, ale hodně slabá epizoda. Jednak se tu věnuje tolik prostoru nedůležitým charakterům - úvodních 10 minut je jako pokus o nějakou komedii s přitroublým hrobníkem a všechno důležité by se dalo sfouknout do jedné minuty, tak proč to dostalo tolik prostoru? ženáč a ta jeho milenka jsou naprosto zbytečná a debilní linka, Apolenář odvedl jako násilnický otčím slušný výkon, ale mladý Donutil se ještě do hlavní zápletky nijak nevložil, tak proč se nepokusit radši o to, než tahle zbytečná vata s jeho otčímem nebo kariéristickou novinářkou? Tajemný řád je tu zatím jen naťuknut, přitom ten by si pro svou roli v příběhu zasloužil víc prostoru. Pak tu máme odhalené spojení doktora Myšičky s přítelem zavražděné a jeho kamarádem, což taky nevím, k čemu ještě bylo - pak už se tu tihle tři více neobjeví. Jediná trochu zajímavá je linie s lobbistou a zkorumpovaným poldou Fraňkem, i když i tady jsou díry v scénáři (způsob, jak Etzler najde správný motel, fakt, že se radši zabarikáduje v bytě, než aby se pokusil zdrhnout - Dvořák byl pryč, Jaškow postřelený a ten syn by se ho určitě zastavit nepokusil - i když vypadalo to, že čas má) a Jaškowův herecký výkon při zuřivé přestřelce v bytě je mírně řečeno směšný.

Dr. House - Zpověď (2011) (epizoda)

Konečně zase jednou zajímavý medicínský případ (ta odlupující se kůže byl slušnej hegeš), který mi i připomněl, proč jsem kdysi míval rád první 2 série. Ovšem většina vedlejších linií mě spíš nudila, ať už to byl Foreman, snažící se u personálu vzbuzovat respekt (imho ho mají na háku jako Cuddyovou, i když tady se to dá trochu okecat, že býval kolegou z týmu a tak ho tak neberou) a pátrající po Houseově tajném plánu nebo Taub a jeho dvojčata. Jen ten seznam velkých lží vytažených na Chasea a Adamsovou mě hodně pobavil.

Dr. House - Jít dál (2011) (epizoda) odpad!

Naprosto nezajímavý medicínský případ, nudná Taubova linka, kdy tenhle Don Juan (přitom malý tlouštík s obřím nosem) oplodní hned 2 ženy najednou a arogantní debil House, který má pocit, že je normální pokusit se někoho přejet autem, protože mu v něčem zalhal. Jak s tímhle idiotem někdo dokáže soucítit nebo sympatizovat je nad mé chápání. A to říkám jako někdo, kdo nikdy neměl Cuddyovou rád....

Labyrint - Epizoda 1 (2017) (epizoda)

Rozjezd zajímavý, osobně jsem tam neviděl mnoho rozdílů oproti první sérii, tam se taky vyšetřoval jeden případ a byly tam vedlejší linie, o kterých tenkrát nikdo netušil, jak s vyšetřováním souvisí. Takže tu máme vraždu mladé holky a několik podezřelých, to byl tak standard. Herecké obsazení hlavních rolí je ale jednoznačně slabší, Hájek si hlavně v prvním díle až přehnaně hraje na pana drsnýho (později to bylo o trochu lepší, ale stejně mi jeho herecký výkon moc neseděl, v porovnání Majer vyhrává na plné čáře), nudná Vilhelmová mě jako policajtka moc nebaví, na Zuzanu Kanocz zdaleka nemá (a ten zmiňovaný zásah, kdy sejme o hlavu vyššího chlápka mě taky pobavil). Donutil, Dalecký a Kajnarová pak hlavním vyšetřovatelům spíše přicmrndávají. Dvořák měl roli dobrou (bohužel v průběhu série se ukázalo, že jeho linie není pro případ až tak zásadní), Kříž taky nebyl špatný, Etzler měl zatím jen štěk a zbytek moc zapamatovatelný není. Konec docela působivý, jinak ale tajemno v porovnání s jedničkou chybí.

Big Ben - Smrt o masopustu (1998) (epizoda)

Možná jeden z nejlepších dílů seriálu vůbec. Hodně podezřelých a zajímavá vedlejší linka o okrádaných nesvéprávných důchodcích. (Kdyby byla v rámci Bena poprvé, tak by si člověk myslel, že bude nějak spojena s vraždou, ale po mnoha dílech, kdy podobná linka nikdy nehrála ve vraždě významnější roli, už to ani nečekám.) A takovej díl, kde prelát Hinter dokazuje za celý seriál nejjasněji, že je to ve skutečnosti docela solidní hajzl.

Labyrint - Série 2 (2017) (série)

Druhou řadu Labyrintu si pamatuji jako nejslabší ze všech sérií, momentálně zkouším rewatch, tak uvidím, jak se mi bude v průběhu zdát, ale minimálně jeden velký nelogický fail ohledně hlavní zápletky si vybavuju už teď - k čemu je to ochraňování potomka následníka trůnu v době kdy je monarchie už dávno pryč? To jako bratrstvo očekává pád vlády a návrat k monarchii? Nebo snad plánuje vládu svrhnout a ustanovit krále (to asi ne, na to jich bylo trochu málo)? Navíc, proč by měl vládnout zrovna potomek Přemyslovců, z jiných rodů žádní potomci nejsou? V jedničce šlo o pomstu, ve trojce o prachy a duševně nemocného člověka, ale tady jeden z hlavních motivů hodně hapruje... No uvidím, jak budu celou sérii na konci vnímat, třeba se v tom tahle pitomina ztratí.

Vyprávěj - Cibulkovy seznamy (2013) (epizoda)

Jedna ze silných epizod seriálu díky celé linii s Krbcem. Ale musím souhlasit s topim, tohle byl námět na díl Osudů (možná si vyměnit místo s tím Tondovým kamarádem co byl taky STBák, ale neměl v seriálu zdaleka tolik prostoru). Přece jen jsme tuhle postavu znali od první série jako klaďase a kamaráda jedné z hlavních postav, aby z něj v posledním díle udělali práskačskou krysu mimo obraz a nedali mu ani prostor nějak se k celé věci vyjádřit, možná zkusit osvětlit, co ho k tomu dovedlo. Pak se člověk dohaduje, zda to byl dokonalej hazl, kterej se perfektně celou dobu přetvařoval nebo člověk zahnanej do kouta, kterej dělal něco proti svý vůli. Zajímalo by mě, zda kromě jasné narážky v předchozí epizodě někdy v seriálu padla nějaká narážka, která by něco napovídala. Ten konec s tím "někdy se člověk nedozví všechny odpovědi" je sice docela působivý, ale zrovna tady bych nějaké osvětlení uvítal. Linie s prodejem vitamínů a kráječů mě pak nebavila, ta s křečky nebyla špatná, něčím to trochu odlehčit chtělo. Mimochodem, co se týče zmíněného stárnutí, já o tom vždycky přemýšlel jen z hlediska vzhledu, ale je to dost dobrý postřeh.