• Krátkometrážní

Rob Schneider: Asijská máma, mexický děti (2020) (pořad)

Pár věci mi pobavilo. Ve 20-30 letech   lidi říkají „jdem se vykalit, kalíme do sraček. Nechci, nebavi me to.„. Nebo „Jednoho dne se ti zarizne guma do speku. Z teplaku je hrozne snadny vyndat pindoura. Mel jsem jako dite  pleny velikosti 6. Sedmicky se nedelaj, tak jsem musel zacit chodit na zachod.“ . „V Americe nevidite asijsky bezdomovce, ostřiháme vam nechy, udelame masaz…“

1968 – Die globale Revolte (2018) (TV film)

"Každá generace si z té předešlé vezme jen něco, nebo ji celou ignoruje. Ta po nás si z našeho revolučního nadšení nevzala vůbec nic". V druhé díle padla zmínka o boji za nezávislost Konga. Nyní mají nezávislost , genocidy a občanskou válku. Hlavní město obklopuje hustý les a když máte jen trochu peněz, vytvoříte si zde zde svou vlastní armádu. Hnutí Black lives matter, která se v dokumentu vychvaluje, že dnes možná už rasistická organizace. Feministická část je úsměvná. Japonská aktivistka vypadá knížku Osvobozený záchod, v níž píše, že si muži chodí ulevovat do žen jako do záchodu. Ženy sice získali právo nakládat s vlastním tělem a chodit na potraty, ale v Evropě a Americe se přestaly rodit děti a původní bílé obyvatelstvo brzo vymře. Jak říká psycholog Jeroným Klimeš, u nás z každé generace žen vymírá jedna třetina.

Invaze kosatek dravých (2014) (TV film)

Hlavním tématem jsou změny klimatu v Arktidě. Dostupné na WWW.dokumemnty.tv

Poslední dny Anny Frankové (2015) (TV film)

Setkání vyhublé Anny třesoucí se zimou s její nejlepší kamarádkou před smrtí patří k nejsilnějším okamžikům dokumentu.

Poslední lovci v Ekvádoru (2013) (TV film)

Dokument je obrazově atraktivní. Komunita Huaoraniů žije v překrásné přírodní krajině. Oblast je pod ochranou Unesco což nestačí , protože je zde ropa a cenná dřeva.  Samy kmeny žijí v ambivalenci a někteří jsou zaměstnanci ropných společností.

Poslední lovci v Mongolsku (2013) (TV film)

Dokumenty o Mongolsku jsou vždy ohromující velkými pustými prostory a studeným větrem. Ani tento není výjimkou. Velká část se odehrává na úpatí kazašských hor. Škoda že byla krajina odlesněná. V závěru je ukázka ulovení vlka na kožešinu s pomocí dvou ochočených sokolů.

Poslední lovci v Kamerunu (2013) (TV film)

Opět nechybí zmínky o devastaci pralesa. U nás zatím fungoval "efekt slunného dne", kdy si říkáme změny klimatu jsou daleko. Ale minulý týden jsem dostaly facku při pohledu na trosky vesnice zničené hurikánem na Jižní Moravě. Dokument popisuje nekořistnický  život  souladu s přírodou.

Neobyčejný levhart (2012) (TV film)

Dnes už tyto dokumenty ze zdevastované  Afriky připomínají reportáže ze zoo. Výtvor přírody to je pěkný.