• Krátkometrážní

Království zombie: Ashin ze severu (2021)

Zenska pomsta, zrada, zahadny objev. Pomalu jdouci stylovy mysteriozni film. Povedene byly zvlastni efekty, herecke vykony, pribeh. Krasne hory, pekne kostymy, krasne nasnimane akcni sceny. Ale nemel jsem zadnou osobni motivaci se na neco takoveho divat.

Baumbacherův syndrom (2019)

Příliš jednoduché, příliš bez pointy, příliš předvídatelné. Vynikající myšlenka, slabé provedení. Propásnutá příležitost stvořit film na téma ztráta hlasu a identity. Místo toho se snímek zaměřuje na klišé a disfunkční rodiny , přátelství a hledání smyslu života. Neuvěřitelně hlušinové dialogy.

13. komnata - 13. komnata Jana Valy (2021) (epizoda)

Sympatický moderátor a smutný příběh se šťastným koncem. Když Vala říká, že si sebe cení, že v krizové době nezačal pít, vzpomněl jsem si na dokument Nechte zpívat Mišíka, kde zpěvák na otázku co dělal ty tři roky, kdy měl od komunistů zákaz zpívání, odpovídá upřímně "chlastal". U Jana Valy šlo o 6-7 let. V závěru optimisticky vyjmenovává výhody dle hesla "všechno zlé je k něčemu dobré".

Piráti odvedle (2020)

Nízkorozpočtová pirátská zábava pro děti.

Povolání: královna (2019) (seriál)

Takové bulvární téma. Toto reprezentativní, influencerské povolání je pro extrovertky.

Born a Champion (2021)

Neobvyklý způsob vyprávění skrz rozhovory. Bohužel film je hodně mýdlový a sentimentální, ale je to o skutečném životě.  A je to předvídatelné.

Divoká zvířata - Psi (2021) (epizoda)

Když vážíte méně než jezevčík, jste outsiderem. V dokumentu se dozvíte, že psi začínali jako malí, vyděšení. Novodobý kojot by je snědl, kdyby mohl. Proto byly spíše kočky držející se na stromech. Pak se jim nohy prodloužily a stali se z nich prvotřídní vytrvalci. Vlci na Sibiři mohou ujít i sto kilometrů za den. Psi nejsou vybaveni k rychlému zabití. Je to vytrvalost, která zabije kořist až pětkrát větší. Každá smečka vlků/psů má svého otce, který je zaopatří. To je také důvod vztahu psů a lidí. V dokumentu navštívíte i smečku psů ušatých, kteří se živí výhradně hmyzem. Zachytí kroky termitů ušima, slyšící dvacetkrát nižší frekvenci než my, Každý domácí pes od pudla po vysokou dogu pochází z vlka divokého.