• Krátkometrážní

Krásné země z výšky: Baleáry (2020) (TV film)

Původní lesy až na ty v pohoří Tramontana zdecimovány. Pelidněný turistický Disnejland, kde se dají jen občas nalézt i odlehlejší místa. Všude nedostatek vody. Nedivím se, že na Ibize začíná život až se západem slunce a přes den se spí. Nejhnusněji pouštně vypadá Menorka. Dokument na České televizi.

Ahoj, váš Karel Kryl (2024) (TV film)

Příjemná kombinace písniček a vyprávění. V týdnu jsme byl v NTK knihovně v Praze na  koncertu smyččových nástrojů 80 let Karla Kryla. Škoda že Karlovi po návratu do Čech když se chtěl angažovat politicky řekl Václav Havel "Karle drž se radši muziky". Pobavila mě uvaděčka koncertu v Karlových zažátcích, která mu u vstupu čekla "Chlapečku, máš lístek?". Karel to komentuje , že moc slavný asi není. Dnes se dá dohnat letní dovolená i dále než jen na evropském Lanzarote.

Tátové v rolích matek (2022) (TV film)

Jak říká vynikající manželský a rodinný psycholog Jeroným Klimeš, muži nejsou na to hrát si celý den doma s dětmi stavění. Četl jsem knížku z českého Sociologického ústavu, kde byl také výzkum  a otcové většinou mluvili o negativních pocitech. Tento dokument je přesný opak. Všichni muži jsou nadšení pečovatelé. Uslyšíte samé "Moc si to užívám. Jsem s dcerkou doma už tři měsíce". Dokument ukazuje, že otcům, kteří se o dítě starají či dokonce jdou na mateřskou dovolenou se mění mozek, hormony a chování (např. ubude testosteron). Otcům, kteří chodí do práce a dětem se moc nevěnují se nic takového nestane. Zajímavý zde byl výzkum s korelací pozivní vztah dítěte s otcem znamená v dospělosti lepší schopnost zvládat konflikty a vůbec životní problémy. Dokument na České televizi.

Modiglianiho tajemství (2020) (TV film)

Dokument na Ceske televizi Artu o zivote a dile slavneho umelce.

Unas preguntas (2018)

Dokument o hledani spravedlnosti likvidace politickych odpurcu v Uruguai v letech 1973-1985 na dafilms.cz

Coby (2017)

Takovy vhled do mysleni Cobyho. K videni na dafilms.cz

Four Parts of a Folding Screen (2018)

Film mapuje objekty, ktere jsou roztrousene mezj berlinskymi budovami. V Berline jsem byl minuly tyden. K videni na dafilms.cz

Mitsu (2018)

K shlednuti na Dafilms.cz