• Krátkometrážní

Musíme se sejít (2016)

Cesta od hospody k hospodě, dialogy odkoukané z hospody po půlnoci. Potkají vnadné turistky, bloudí, zhorší se počasí...Hezky provedené kaskadérské scény.

Elle (2016)

Psychologický thriller o genderových otázkách a komedie o buržoazii, sexuální satira. Elle je dost hluboká postava, morálně dvojznačná. Jak ji divák postupně poznává může ji začít nenávidět. Můžete ji sledovat několika způsoby. Nějaké jsou nezajímavé. Film prostě nedokáže být zároveň a zábavný a zároveň hluboce znepokojující. Občas je satirický a občas perverzní.

Hledání útočiště (2016)

Dokument o nezdařené misi masové vlny přistěhovalců po moří do Austrálie, které začala australská vláda z donucení svých voličů po určitém datu odmítat a posílat do detenčního tábora na Papuu Novou Guineu. Tzv. odstrašující politika zafungovala, protože noví přistěhovalci přestali po moři přijíždět, ale ti v táborech začaly trpět duševními poruchami včetně dětí. Domorodí obyvatelé Guinei se ještě před padesáti lety pojídali a deportovaní až po čase zjistili, že "červené zuby mají od ovoce". Po čase vypukla v táboře vzpoura. Australané jasně řekli, že je v Austrálii nechtějí. Nakonec je poslali do Kambodže, kde je průměrná zda méně než sto dolaru měsíčně. Dokument vyvolává k zamyšlení různé otázky jako například jestli má každý právo si svobodně vybrat místo na přelidněné zemi kde chce žít. V Sydney by pak přestala kapacitně stačit městská infrastruktura, školství, zdravotnictví...Také filosofickou otázku, jestli mají být cizinci vpuštění do státu, mají se chovat jako hosté na návštěvě nebo v domě hostitele zůstat natrvalo a vnutit mu svůj životní styl a kulturu. Otázky co je to vlastně stát , národ apod. Australané kvůli svému přelidněnému "Zlatému pobřeží" odmítají i přistěhovalce z EU a nabízejí živobytí pouze na farmách v pouštní vnitrozemí. V dokumentu letecky příjímali přistěhovalce z Vietnamu, kteří v Austrálii vytvořili silnou vietnamskou komunitu. Můžeme tedy říci vaši kulturu nechceme, zdá se nám podřadná, ale vaši ano, protože jste pracovití a posíláme pro vás letadla?

Dobrý pošťák (2016)

Mikrosvět jedné vymírající vesnice. Místo vypravování ukazování jak ekonomická situace nutí lidi k pohybu. Alegorie na situaci stárnoucí a vymírající Evropy, která mladé běžence potřebuje na práci ale zároveň má strach z jiné kultury.

Světlo mezi oceány (2016)

Melodrama s psychodramatem s náladou konce světa na mořském pobřeží u opuštěného majáku. Musí se to sledovat jako pohádka bez zapojení rozumu. Občas padají perly jako z červené knihovny - milá se ptá nápadníka: "Jaká jsou vaše přání?" Odpověď "Žít, to mi úplně postačí". Není to oslňující film, ale na velké plátno patří.

Klub tuláků (2015)

Ve stylu bláznivých francouzských komedií 80.let. Závěrečná pointa sedí k celému filmu. Část dětského publika film možná nadchne pro své zběsilé tempo.

Dívka v řece: Cena odpuštění (2015)

Precizně provedená dokumentární práce. To člověka napadne, jak musí být němečtí a rakouští "vítači" zoufalí, že jejich národy vymírají a nebude tak nikdo na práci ve fabrikách, když si pozvali do svých zemí statisíce lidí z těchto kultur. Německý čistokrevný ovčák teď žije v zoo žije v sousedství výběhu pákistánského lva a multikulturně se milují. Postavy v dokumentu potvrzují, že arabská mysl je temná a hodně manipulativní. Vrah své dcery, která zázrakem přežila se stal váženým sousedem a jeho další dcery se proto staly pro nápadníky ještě žádanějšími. Ale vzpomeňme na středověk v Evropě, kdy přežití kultury záviselo na dostatku obilí, a za krádež chleba se stínala hlava.

Srdcaři v Africe (2017) (seriál)

Příjemná road movie s potkáváním zajímavých lidí a kocháním se exotickou krajinou. Hned v úvodu prvního dílu mě pobavil německý pár středního věku, kdy chlápek říká: "Když pojedete do Afriky, tak vás okradou, nakazíte se něčím a stane se tolik hrozných věcí, ale lidi jsou tam tak přátelští."

Muž na pravém místě (2016)

Ani ne propadák, ani nic světoborného. Místy zábavné, chvílemi soap opera. Bohužel brzo děj z personalistické tématiky uhne k uslzeného vztahu otce a vážně nemocného syna.

Králův nesouhlas (2016)

Část norské historie 2. světové války poutavě provedená jako dramatický příběh. Diplomacie během německé invaze, rodinné útrapy, stávka…