• Krátkometrážní

Nacistický chrám zkázy (2012) (TV film)

Nějaký kotel a hledání pokladu mě nezajímalo, spíše jsem sledoval historickou linku, které nebylo mnoho.

Armáda duchů (2013)

Pobavilo mě: "Museli jsme se k tankům vrátit a dofouknout je, protože by měly ráno svěšené hlavně".

Hitlerův tajný útok na Ameriku (2012) (TV film)

O „velkém odstřelu amerických krocanů“ jsem tedy ještě neslyšel (potopení amerických obchodních lodí na jejich území německými ponorkami). Poutavý dokument o Bitvě o Atlantik s hledáním vraků.

Sestřeleni: Útěk z nacistické Evropy (2012) (TV film)

Dokument o statečných lidech, kteří se snažili dostat z nepřátelského území. Každý osud by šlo zfilmovat jako samostatný film.

Odposlech Hitlerovy armády (2013) (TV film)

Velmi cenný historický dokument - pohled na historii očima obyčejných lidí. Některé nahrané rozhovory jsou velmi šokující: "Měl jsem po letu volno, kolega řekl Pojď si zastřílet. Postříleli jsme 1500 Židů, byly tam i ženy a děti. Někteří strašně křičeli, jiní byli apatičtí." Když se podíváme na situaci Německa 73 let po válce, skoro polovina německých párů je bezdětných, takže se Němci vyhlazují sami. Bohužel islámská kultura, která je nahrazuje je jako z bláta do louže. Je zde nerovnost mužů a žen, nerovnost mezi věřícími a nevěřícími a je proti svobodě myšlení i svobodě projevu. Každý muslim má za povinnost přiblížit se Mohamedovi a když dosáhnete jeho dokonalé napodobení, jste bojovníkem islámského státu (nebo Hitlerovým).

Hledání (2014)

Režisérův obrat od oscarového The Artist (2011). Film je o humanitární katastrofě během druhé čečenské války v letech 1999-2000. Hazanavicius se zde snaží se být zoufale provokativní . Téma rasismu a xenofobie.

Hitlerův supervlak (2017) (TV film)

Vlak byl zprovozněn v roce 1939. Dokument obsazuje zajímavý technický popis vlaku, bezpečnostní opatření po trati, válečná léta, postupný strach Hitlera mít ve vlaku své velitelství a jeden z mnoha pokusů atentátu na něj. Vyhlásit válku USA v roce 1942, kdy měl Hitler problémy na sovětské frontě, mohl opravdu jen tento megaloman.

Desatero přikázání (1956)

Vizuálně působivé. DeMille natočil svůj remake z roku 1920. Byl to jeho poslední film. Tři roky po natáčení zemřel na infarkt (zahrál si ještě ve dvou filmech jako herec).

Dracula (1931)

Po uvedení Kabinetu doktora Cagliariho v roce 1921 se horor začíná stávat žánrem, který má své místo. Film využívá na svou dobu nejmodernější střihové postupy. Provedení je pro mě hrůzostrašnější než mnohé současné horory. Při nočních mlžných scénách pod karpatským hradem můžeme více zapojovat naši fantazii. Nalíčeného Lugosiho bych nechtěl potkat někde v nočním podchodu.