• Krátkometrážní

Metanol (2018) (TV film)

Výborně moderně nasnímaný snímek se slabším scénářem a občasnýma banalitama. Rytmus vyprávění brzdí výčet ohnisek nákazy. Režisérka dovedně buduje místní buranství.

Magické hlubiny (2018) (seriál)

Pro mě zajímavější sledovat sumce než atraktivního žraloka v podobné Zázračné planetě. Občas ekologická klišé.

Black Panther (2018)

Trikové náhražky, majestátní obřadnost. V první půlce se nic neuděje, nejlépe nakonec funngují dynastické vztahy. A stopy překladatelského humoru (boty budoucnosti "nekecky") .

Vadí nevadí (2018)

Film se tváří vážně, ale je nesoudržný a vůbec vyhněte se mu. Nebo si ho alespoň pusťte za tmy.

Kickboxer: Odplata (2017)

Kickboxer je reboot osmdesátkového béčka stejného názvu. Děj těchto filmů se většinou podobá jako vejce vejci. Kladná postava zabije záporáka, pomstí smrt svých příbuzných nebo svého mistra. Hvězda boxu Mike Tyson hraje spoluvězně Briggse. Jeho pěstí souboj s Moussim patří vrcholům filmu a tipněte si, že Tyson poražen nebude.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Vizuální podívaná a překvapivě příběh, který chytá za srdce. Je to taková čistá dětská zábava. A konec je trochu zmatený se vzkazem o nevinnosti náhody. Je zde problém, že videohry míjejí starší a narážky a klasiku nepochopí mladší. Jsou zde klišé jako láska outsiderů, tým se všemi barvami pleti, ziskuchtivý zlosyn nebo mládí v čele povstání. Ze začátku je tolik vysvětlivek až mě to udilo. Občas se objeví humor a napětí kolem ohrožené party.

Máří Magdaléna (2018)

Velmi málo dialogů, skoro celé v šeru, které je ale magické. Je to příběh o Ježíši. Marie Magdalena bojuje za to, čemu věří a následuje Ježíše od své rodiny. Film je ale moc pomalý, monotónní a schématický.

Terč (1997)

Film není dobrý ani když vezmeme v úvahu nízkou úroveň filmů Jackieho Chana. Postrádá to vyprávěcí logiku, ale jako crazy komedie to může být pro diváky odpočinkově zábavné.

Ďáblovy zlaté vlasy (2013) (TV film)

Je to sice řemeslně mechanicky dobře provedené, ale na můj vkus chybí jiskra, fantazie, která je pro pohádku důležitá a děj v reálné přírodě. Místy to připomíná inscenaci v kulisách.

13. komnata - 13. komnata Dalibora Gondíka (2013) (epizoda)

Také patřím do běžecké komunity a Gondíka je mi pro jeho nemoc líto. Ve zvěrokruhu je vodní znamení ryba, která vychází dobře se všemi ostatními znameními a je nejproměnlivější. Poutavý díl seriálu.