• Krátkometrážní

Oliver Stone: Neznámé dějiny Spojených států - Druhá světová válka (2012) (epizoda)

V zasade jde o strucne prerikani znamych faktu. O druhou svetovou valku se zajimam a nova pro me byla uvaha, kdyby se Japonsko zapojilo s Nemeckem do napadeni SSSR,ten by asi padl. V dokumentu se rika, ze Hitler povazoval Japonce za nizsi rasu a nechtel jim za invazi slibovat uzemni zisky. Je zname,ze jednu z klicovych bitev bitvu o Moskvu pomohly rozhodnout sovetske divize privolane ze Sibire, kdyz bylo jasne, ze Japonci se zde nevylodi. Take jsem nevedel, ze Einstein litoval podpisu k vyzkumu atomove bomby.

V rauši: Zpověď pašeračky drog z Ibizy (2021) (seriál)

Na začátku Michaela říká "Víte, vyrůstala jsem v Severním Irsku, kde nebylo co dělat, tak abych měla zábavu, odjela jsem na Ibizu". Tam jí típek nabídl 5 tisíc liber za převoz balíčku 11 kilo kokainu do Barcelony, načež se ukázalo, že jde o Limu. Budete oscilovat mezi postojem "ubohá chudá dívka" a "jak mohla být taková kráva".

Pamela: Příběh lásky (2023)

Kronika vzestupů a pádů sexuálního symbolu Pobřežní hlídky a doby. Vypráví o nebezpečích, které hrozí od pisálků, ale hlouběji vyprávění nejde. Neodhaluje nic, co by dříve neproběhlo tiskem. Jsou tu "mluvící hlavy" jejích přátel a hromada archivních záběrů. Pamela je podivná bytost a dokument odhaluje proč.

Kedi (2016)

Ideální rodinný dokument, který zachycuje krásu Istambulu z pohledu koček. O denním životě mnoha koček v tomto městě. Nechápu jak to Ceyda Torun točila na úrovni koček, ale je to roztomilé.  Je to překvapivě filosofická pocta terapeutické síle koček. Film je vhodný ke sledování po špatném dni. Abyste si ho užili, měli byste být milovníci koček. Je rozjímající a lyrický, což se dá u tohoto druhu filmu očekávat.  Dokument je částečně přírodopisný, částečně je to městský milostný dopis a je také o lidech v Turecku. S kočkama je zacházeno se zbožnou pozorností. Mají inteligentní oči a ladné pohyby. Na slunci se vyhřívají svými kožichy.  Některé jsou tak milé, že explodujete radostí.  https://dokumenty.tv/kedi-nine-lives-cats-in-istanbul-dokument-titulky/

Linie predátorů (2019) (seriál)

Dokument v televizi Prima Zoom (kde je v archivu) zobrazuje strategie lvů v ekosystémech Kigélie v divočině Mara. U zvířat, které se zde požírají nevegansky za živa jde o testování hranic a využití slabin.

Michael Haneke, filmař naší doby (2021) (TV film)

Vřelost filmař zobrazuje odtažitostí. Hlavně žádný sentiment je jeho heslo. Důraz klade na technické prostředky filmu. Jeho filmy nemají jasný konec. Není spíš více pravd? Nezáleží na úhlu pohledu? To je klasický postmoderní člověk, pro nějž velké tradiční konzervativní pravdy skončily. Haneke nic nevysvětluje. Věří v inteligenci diváka. A nezatracuje. Jeho díla jsou protkána temnotou i něhou. Ústředními tématy jeho filmů jsou láska a pohled s dilematy má to říct, neříct, lhát. Tento dokument je ke shlédnutí v archivu České televize, pokud nevyprší zahraniční vysílací práva.

Co by bylo kdyby... Hitler vyhrál válku? (2020) (TV film)

Dokument by si neměli nechat ujít ti, kdo se zajímají o druhou světovou válku. Odpovědi se zdají logické a často jsem si odpověděl podobně ještě dříve než tvůrci s jednou výjimkou. Nemyslím si, že by se po podařeném atentátu na Hitlera ve Vlčím hnízdě devět měsíců před koncem války spojili Německo, USA a Velká Británie proti SSSR. Ještě žádná ideologie nebyla rozdrcena tak rychle kulkami jako fašismus z důvodů jeho zrůdnosti.