• Krátkometrážní

Neuvěřitelné výpravy se Simonem Reevem (2021) (seriál)

Cestovatel se v prvním díle vrací na místa, kde byl před pár lety k těm samým lidem. Reportáž z Bangladéše je patetická a neupřímná. O Bangladéši cestovatel říká: "Moc se mi tu líbilo , je tu přelidněno a velká chudoba. Ale je to nádherná země". A přitom si zřejmě myslel "jedno velké rovinaté pole s občasnými obřími záplavami". Reportáž z brutální americké kultury u bezdomovců je také silná. Přelidněná Afrika to je dnes už jedno velké vysušené pole. Stálá občanská válka, občas na dvacet let přerušovaná. Lidé mají pět dětí, ale tak na hraně je uživí. V druhém dílu jsou gangy v Hondurasu s návštěvou vězení, které řídí vězni, nebo třeba  téma běženců. Souhlasím se Simonem, že EU, kde se obyvatelstvo nedokáže rozmnožovat, nemůže rabovat takové množství obyvatel ze zahraničí, protože tím oslabuje místní komunity. A růné kultury si nejsou rovnoprávně stejně na výši. Určitě ne kmenová středověká africká. Ale nejdepresivnější je třetí díl, který ukazuje jak homo economicus decimuje na planetě všude všechno. Možná by tito lidé za zničení planety neměli dostat důchody.

Oliver Stone: Neznámé dějiny Spojených států - Štěstěna odvrátila tvář (2012) (epizoda)

Netradiční pohled na vákku ve Vietnamu. Masakr ve vesnici 500 obětí, který náhodně objevil americký novinář. Dle výzkumu to bylo 65% americké veřejnosti jedno. USA válkou dosáhli svoje. Tím že na Vietnam shodili víc bomb než za druhé světové války byla celá jižní část srovnána se zemí a země byla na celá desetiletí bez šance kohokoli napodobit. Byla zamořena půda jedy a veškeré původní pralesy zničeny. Válka byla financována inflačním tištěním dolarů a zbrojní průmysl v Kalifornii nakopl ekonomiku a obnovil upadající města. Jen Vietnamců zahynulo 3,8 milionu nepočítaje miliony Laosanů apod. Amerických vojáků zahynulo 50 tisíc.

Akvanaut Pavel Gross (2023)

Shlédl jsem zatím první díl a je to takové příjemné vyprávění jakoby u piva.

Ida Lupino: Pánové a slečna Lupino (2021) (TV film)

První žena , která natočila noir film. Z dnešního pohledu byla feministka, ale tehdy se tak necítila, přesto byla mainstreamem ignorována.

Diana - podle vlastních slov (2020) (TV film)

Bulimičla Dajána ve své nekonečné moudrosti řekla, že svět by měl být lepší místo a od té doby máme ekologickou krizi jak prase a další problémy v důsledku přelidnění. Dokument na České televizi.

Zlatá šedesátá - Elo Havetta (2015) (epizoda)

Nektere historky jsou usmevne. Napriklad ta s dokonale grafickou napodobou vstupenky na svetovou hvezdu tusim Armstronka,ci pytllaka kachen, ktery zivil kamarady.