• Krátkometrážní

Tatran (2021) (TV film)

Udržet si ve sportu dominanci bez pádu dolů stojí hodně energie a práce. https://www.ceskatelevize.cz/porady/14616433865-tatran/

Legendy filmové hudby (2018)

Dokument má velké množství hudebních ukázek. Jeden z umělců říká" "Od hudby po mě chtějí, aby vyjadřovala tempo a rytmus. by prostě šlapala, šlapala, šlapala. Bojí se, že diváci neudrží pozornost". Jiný autor říká: "Komponovat někdy znamená nedělat nic. Hodně pracovat je v naší profesi kontraproduktivní. Během dne komponujete v mysli a pak teprve začnete zapisovat, nebo hrát"

Utajený tábor: Nacističtí zajatci v Americe (2021)

Animovaný dokument s občasnými prostřihy na archivní materiály a "mluvící hlavy" očima vojáka, který má dohlížet na pro Spojené státy důležité válečné zločince jejichž zajetí připomíná vydařenou dovolenou. Dozorce je sám přistěhovalec a bojí se vzepřít proti svému svědomí. Pro mě jsou USA fašistická země, kde se každý kříží s každým, která vás přijme pouze pokud konvertujete na hlavní náboženství s bohem Dolar. Pak dostanete svobodu věřit ve své podbohy.

A Perfect Enemy (2020)

Malý thriller o vině a paměti. Slavný architekt je dekonstruován užvaněnou dvacetiletou slečnou. Občas až psychologické absurdity. Je to ten druh psychologického thrilleru, který je vystavován tak pomalu, že to na začátku ani nepřipomíná thriller. Stále udržuje určitou úroveň podezření. Konec je trochu zklamáním

Z celého srdce (2019) (TV film)

Film není vhodný pro nikoho pod čtyřicet, kdo se na něj dívá bez své matky.  Budete zažívat romantické příhody slečny, která předělává second handové svatební šaty , takže si nevěsty mohou dovolit drahé šaty svých snů. Dude je svatební fotograf. Potkají se na svatbě.

Nazareth - Nekonečný rockový mejdan (2013)

Tuhle kapelu kupodivu moc neznám. Tento druh vyprávění se mi líbí ve festivalové hospodě , kde probíhají rumové vánoce a sedíte zde s hudebníky. Ze členů kapely sálá nakažlivé nadšení pro hudbu. "Nejlepší část dne je koncert. Na něj se těším", říká zpěvák. Jeho kolega dodává "na koncert musíš šetřit síly". A vážím si toho, že stále mají energii jezdit namáhavě za fanoušky.  závěru zazní největší hity kapely.

Svět jelenovité zvěře (2019) (TV film)

Dokument v pěkném lesním prostředí. Zaujalo mě, že sobi jsou stále v pohybu a ročně ujdou pět tisíc kilometrů, což je velikost evropského kontinentu.

Ochrana a zbraně v přírodě (2019) (TV film)

Živočichů je zde pěkná přehlídka. Vždy jsem si říkal, jak to, že jim není zima. Nejvíce mi zaujaly války kolonií mravenců kdy na přemožení jednoho je třeba sedm vojáků. Šest mu drží nohy a jeden se snaží mu proniknout pod pancíř a vstříknout kyselinu. Mrtví nepřátelé jsou odneseni a snědeni. Často vítězové získají nové území.

Hra - základ života! (2019) (TV film)

Dokument je o tom, že prohra ve hře je sociální prohra. Zvířata pokus si jako mláďata nemohla hrát, ji snášela hůře. Vrazi dle jednoho výzkumu si neměli možnost hrát. Nyní děti tráví  venku 50% času co dříve. Každé osmé evropské dítě nyní trpí duševní poruchou, každé páté má rozvojové, emoční problémy či problémy s chováním. Americká pediatrická unie od 2018 doporučuje dětem dávat čas na hraní venku. Rodiče ale začaly vnímat prostor venku jako nebezpečný a drží děti hrát si doma. Aktivní pohyb venku dává prostor k představivosti. Je tzv. index chodeckosti - kolik chodníků, aut je v oblasti. Dojde k mezigenerační ztrátě paměti, že je normální část dětství na prvním stupni základní školy si hrát venku. Děti přichází o emoční rozvoj. Snaha o produktivitu je důležitější než pocit štěstí a naplňování. Bez hry nebudou děti schopné a psychicky odolné se s něčím vypořádat. Nedostatek hraní se odráží na anomálním vývoji prefrontáního kortexu.

Čechomor 30 let (2019) (TV film)

Obrazově i zvukově milý dokument. Je cenné, že kapela drží stále pohromadě. Pobavilo mě "vás rozdělit je jako rozdělit Mňágu od Žďorpa".