• Krátkometrážní

Půvab severní Itálie (2020) (TV film)

Převážně známé lokality, ale architektonicky krásné vily jsem většinou neznal. Závěrečné reportáž o Benátkách, to už je vyloženě klišé.

Sexify - Episode 5 (2021) (epizoda)

Ambiciozní zakřiknutá Natalia je asociálka. Zbylé postavy jsou dost jednotvárné.

Sexify - Episode 3 (2021) (epizoda)

Cílovkou pro sledování jsou mladí. Je to bez humoru a předvídatelné, málo provokativní. Chvílemi se děj táhne.

James May: Náš člověk v... - Hej, Bime! (2020) (epizoda)

Když malý robůtek mluvil, smál jsem se podobně jako Bim. Večer s gejšou byl takový veselosmutný. Na základní škole jsem si představoval přelidněné Japonsko , že si ani nemáte večer dát kde karimatku na spaní, ale zdá se, že hornaté vnitrozemí je málo obydlené.

Troop Zero (2019)

Zabavny a pravdivy film dotykajici se srdce o holcickach, ktere se snazi byt hrde odlisne. Chvileni se dotyka srdce,ale zaroven bez premiry cukru. Mozna je trochu tezsi se napojit na postavy a pro nektere dospele muze byt sledovani vycerpavajici.

Voyagers - Vesmírná mise (2021)

Film se objevil na konci rocni doby koronavirove izolace.Na vesmirne lodi postavy take ziji v izolaci stisneneho prostredi a maji jen jeden druheho.Snimek klade moralni a existencni otazky. Odpadli zde vnejsi vlivy na cloveka,takze slo zkoumat, co je cloveku prirozene. Pribeh odsypa rychle,ale nedarilo se mi ztotoznit s postavami.V nudném prostředí lodě s bílými chodbami chybí dobrodružství.   Řeší se jen mezilidské vztahy a předstírá se hluboká myšlenka.Celé je to takové ušlé. Téma využít k záchraně lidstva talentů není ve sci-fi nové.

Kolben (2021) (TV film)

Dobove ukazky rychleho zabijeni zvirat elektrinou jsou drastickym unikatnim ozvlastnenim.Jsou zde take dalsi zajimave detaily.Treba kdyz dcera Kolbena vzpomina na zimni a letni jidelnicek,nebo kdyz Kolben ziska zakazku na prazske tramvaje na ukor Krizka,protoze ji provedl o polovinu levneji. Kolben nacismus tragicky podcenil.Krome neho zahynulo i 26 clenu rodiny.Skoda ze o nich dokument nepojednava vice.

Bob Dylan: No Direction Home (2005) (TV film)

Dokument zmapovava jen nekolik let Dylanova zivots,do roku 1966.Pritom je dost dlouhy.Jsou zde sama slavna jmena s unikatnimi archivy a zpovedmi.Dylan ze sminku nevychazi jako modla. Svou sebeironii nebo postrehy okoli.Pribeh "kluka ze zapadakova" je to tradicni.Joan Baezova,ktera mela nedavno svuj posledni koncert ve vyprodane prazske Lucerne o nem rika :"jako trhan vzbuzoval u zen matersky pud".No a pak trhan dostal Nobelovu cenu za literaturu. Pritom se nikomu nepodbizel,ideologicky se neangazoval.Jeho publikum vyzaduje "jen to sve" a nemuze mu zapomenout ,ze se dal "na elektriku".Dokument si sve vypovi take o mediich a o reziseru Scorsesem s nimz si Dylan podstatne veci sdeluje bez hlubokomyslnych uvah mezi radky.Dokument svou deljou vubec nenudi.Je zabavny a uprimny.

Na konci sil (2021) (TV film)

Cekal jsem dalsi propagandu ve stylu "vsichni zdravi a v kondici zalezte na rok do sklepu a zachranme kuraky a zdravotne zhuntovane spoluobcany" na prikladu mesicniho medialne  sledovaneho boje o zivot taxikare s cukrovkou a obri nadvahou. Ale tento dokument,pres vsechnu svou mizerii kolobehu zivota a smrti vyzniva obetavosti personalu a solidaritou pozitivne.Dodrzuje reportazni styl bez vyderacskych komentaru. Kazdy z utrzkovitych vet ma svuj osobni pribeh ."Privezli mou sestrenici ,pak mou tetu".Lekar se priznava,ze mel strach i o sebe. Kazdemu druhu jde v prirode o maximalni rozmnozeni, proto maji vsichni sveho predatora. Naseho predatora kouzelne popsala postava dokumentu "staci takova mala mrcha a jsme bezmocni".Tento predator se choval ferove a bral jen slabsi kusy. Dokument se nezamysli nad sirsimi souvislostmi vzniku pandemie a to je koristnicky zpusob zivota lidstva. A tak je dost pravdepodobne ze po praseci chripce, ptaci, SARS,Ebole za deset let vznikne pokracovani Na konci sil 2.