• Krátkometrážní

Sexify - Episode 7 (2021) (epizoda)

Vtipne jsou zde hlavne detaily. A retrostylizace zivota na koleji s oblozenim kolejniho pokoje palubkami. Namet na 8 dilu nevystaci,stacilo by natocit neco kratsiho.

Dirigenten - Avunpyyntö (2018) (epizoda)

Hlavny postava je manipulator pouzivajici lest se svym davnym tajemstvim. To je zajimavejsi,nez velkorysy pocet mrtvol i kdyz zaverecna scena nejake prinesla.

Moscow Noir (2018) (seriál)

Hodnotim 50%.Styl temne severske detektivky se zmarem nalady divokeho vychodu. Nekdy nalada doslovna s mnozstvim vodky nebo titulni pisni Podmoskevske vecery.

Výměna manželek (2005) (pořad)

Patri to k poradum, kde se lidi stydi,ze se na nej divaji.Nadavaji,ale diva se na ne kazdy dil milion divaku.Shledl jsem nejnovejsi dil se Stropnickym.Menil se gay.I tentokrat slo o to,vytvorit co nejvetsi kontrast.Je to jeden z mala dilu,ktery neeskaluje konflikty, ale naopak dospiva k nejake obrovske harmonii.Dil,kde ze vsech sala laska vuci vsem.Stropnicky si udelal vyborny piar.Vytvari se tim efekt jakoby tenhleten porad byl necim uzitecny nebo dovry.Tyhle porady delaji z chudoby jakousi atrakci,podivanou.Lidi co v nich ucinkuji jsou stigmatizovani a zustava jim ta ostuda.100tisic honotar je z te chudoby nevymani.Stopy na detech,ktere nemohou dat informovany souhlas.Dochazi po poradu k rozchodum,nedavno i sebevrazda.Stropnicky se hajil,ze potrebuje penize na opravu zamku a priblizuje se k lidu,ze neni salonni levicak.Porad vypada,ze to bylo setkani dvou svetu,ktere na sebe nenarazili a nebyl konflikt.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Vyhovovalo mi,ze zde neni agresivni maskulinita,ale typ takove krehke.Je to zanr absurdni komedie,kde nikdo nezkouma logiku absurdnich veci.Humor je zde suchy.Zda se mi,ze si tvurci utahuji z podobnych filmu o velkem mystickem propojeni nahody. Ctverice je to nesouroda. Vyhodou je zdarile zapojovani vedlejsich postav. Finale je takove westernove.

Boží mlýny - Spící lodě (2021) (epizoda)

Pachatele zname predem.Autori serialu mluvi o kriminalni pohadce. Pro me to byla zabava,jiny divaci to pry nevzali.

Příběhy slavných - Hovorově Horňas (2005) (epizoda)

"Já neznám nikoho z naší branže, který by neměl rád Horníčka" říká v úvodu Horníčkův kolega. To vystihuje celý dokument.

Příběhy slavných - Jedna báseň (2004) (epizoda)

Tento díl baví svými extremistickými názory. Teige byl zřejmě vizionář, když prosazoval zrušení institutu rodiny. Každý bude žit jako soběstačná  individualita ve své buňce a buňky v jednom domě budou tvořit celek. Dnes v Německu nové byty pro tzv. singles představují třetinu až polovinu výstavby. Vynikající psycholog Jeroným Klimeš na svých přednáškách říká, že u nás během každé generace žen jich třetina vymře. V Německu to řeší doplňováním mladého obyvatelstva z Afriky a Arábie, nás nahrazují Ukrajinci, což je naštěstí podobná kultura a jazyk.  V dokumentu mládež v Teigemu vzhlížela. Nezval prosazoval stalinismu, komunista Teige umírněnější variantu komunismu,, protože byl "charakterní a šel za myšlenkou , bez ohledu za to , co mu to přinese, nebo nepřinese". Není tedy třeba pobít 25 milionů spoluobčanů, jako to udělal Stalin.

Příběhy slavných - Skáču dobře, skáču rád (2003) (epizoda)

líbila se mi moudrost hercovi kolegyně "člověka si pamatujeme tak starého jak umře". Chodit předraženými ulicemi Londýna jak chudák a být šťastný je obdivuhodné.

Příběhy slavných - Milý společník aneb Blues pro Luďka Hulana (2001) (epizoda)

Hudební složka dokumentu pro mě byla k nepřežití, ale osobnost dnes neznámého Hulana je to originální. Namátkou jeho emigrace ze Švýcarska zpět do Československa, když ve Švýcarsku, kde nenašel příležitost k hraní džezu a musel dřít čištěním vagonů. Nebo jeho prodej vily v Praze Spořilově a za utržené peníze koupě východoněmeckého automobilu značky Wartburg, který mu za tři hodiny zničila zpěvačka Olmerová. "Nezuřil. Úhledně si sbalit věci a jel do Bohnic na psychiatrii". Nakonec spadl opilý ze schodů a zlomené žebro mu propíchlo plíci.