Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Zkrátka jednoduchá nenáročná akce v prostředí Battle royale. Tak říkajích Béčková akce, která je ovšem koukatelná na pohodku. Pro Stevena Austina je to asi nejlepší role ve které hrál.

Jeden svět nestačí (1999)

Bondovky s Piercem jsou prostě topovka. Tenhle chlápek je prostě James Bond... Nádhera.

Lví král 3: Hakuna Matata (2004)

Vím že pro mnohé nejslabší díl, pro mě byl však nejlepší, miluju Timona a Pumbu a tento díl, který byl věnovaný těmto dvou je prostě skvělý.

Vertical Limit (2000)

Pro mě jeden z nejlepších filmů o horolezectví na hory typu K2 nebo Everest. Jasně, vím není to žádný masterpeace, nic méně byl to jeden z prvních tohoto typu co jsem viděl a prostě na něj nedám dopustit.

Jeruzalém: Brána do pekel (2015)

Po delší době jsem znovu podlehl Found footage žánru a tak doháním. Jeruzalém nevypadá špatně, next gen. chytré býle, jsou fakt cool a kdyby někdy něco takového bylo na všedním trhu hned si to beru :D protože to je fakt parádní věcička :D každopádně. Amíci zase utvrzují v tom, že i v době krize a vidině možné smrti, stejně se hrnou do ještě většího nebezpečí pro člověka, kterého znají pár dní. Jakože sorry, asi jsem sobeckej, ale já někde potkat holku i kdyby jsem se s ní předtím vyspal či ne, určitě by jsem se pro ní nevracel :D Každopádně, možná za to může adrenalin a tváří v tvář by jsem se možná taky zachoval takto stupidně.

Karanténa (2008)

Proč musí amíci vždycky vzít top filmy ze zahraničí a udělat si naprosto stejnou kopii bez sebemenší změny. Prostě na tuty stejný film jako REC to je prostě vykrádačka jako hrom.

REC 3: Počátek (2012)

Třetí díl jsem si nechal nakonec, jelikož první dva a čtvrtý díl, na sebe navazují a tento spíš doplňuje co se dělo předtím, logicky když to má titulek počátek :D.. Každopádně, je to špatný, to kouzlo stylu kamery z původních dílu je pryč. uzavřený prostor jednoho činžáku je vyměněný na docela velké prostory které vůbec nejsou využité. Co však pobaví je to, že nejenom amíci jsou blázni ale už i španělé, když se z nich najednou stanou superhrdinové. Nasadí si rytířskou zbroj, nebo samotná nevěsta vezme do ruky motorovku a řeže zombie hlava nehlava a ještě tam rozdává kopy za které by se ani Bruce Lee nestyděl. prostě komedie. O to hůř se pořád tento díl ještě víc drží tématu že jde o démony, či jiné duchařinky.. jednoduše je jde zastavit odříkáním modlitby a to všechno společně s fantastickou zápletkou druhého dílu, prostě spláchnou do hajzlu ve čtvrtém nesmyslném díle. Opravdu lidi. Koukněte jen na první dva filmy a na ty další dva zapomeňte že existují.

REC 4: Apokalypsa (2014)

Jak dobré byli první dva díly, tak špatný byl ten zatím poslední. Výborná kombinace duchařské nákazy co mění lidi v zombie, byl prostě super nápad. Konec dvojky byl výborný a její přímé pokračování ve čtvrtém díle, nám ukáže obyčejného parazita a defakto všechno to modlení a to co ve druhém díle potvrzovalo nějaké duchy či démony tento film naprosto vyhodil do hajzlu a skoro to vypadá, že v tom druhém filmu byli všichni zfetovaní pořádným matrošem, protože nevím jak je potom možný že tam modlitba zapalovala krev a kamera s nočním viděním odkrávala něco co na normálním světle nešlo vidět, když šlo o blbýho parazita co očividně s nějakým démonem neměl nic společného. Proč posrat tak slibně vycházející sérii.

Rec 2 (2009)

Vždycky je dost nečekané když je pokračování ještě lepší než první díl. O to sladší vám pak přijde ten zážitek. Podobný pocit mám i z filmu REC 2. Z obyčejné zombie pandemie udělali něco mystického něco víc. Spojily dva velmi populární horrorové žánry a funguje to skvěle. Kamera je možná až moc chaotická a to neustále házení sní kolem dokola, no řekněme že mě z toho začala trochu bolet hlava, každopádně jsem to hltal od začátku do konce.

REC (2007)

Máme tady zombie pandemii s Found footige žánrem. Musím říct že filmů se zombíky je spousta stejně tak i seriál jako walking dead. Nic méně španělé se předvedli a natočili vskutku super podívanou v rámci tohoto hororu.