Santa Clarita Diet (2017) (seriál)

Na SCD jsem narazil vlastně náhodou, ale jsem za to rád. Zprvu jsem si ho pouštěl jen pro odlehčení po náročném dni. Pak jsem se ale do toho děje nechal vtáhnout (hlavně díky Drew a Timothymu) a nakonec jsem byl mile překvapen. Druhá a třetí řada sice byly o něco slabší (třetí řada pak ještě o něco slabší), ale stále se na to dalo koukat a myslím že to mělo i docela slušné zakončení.

Smrt nás spojí (2019) (seriál)

Zprvu jsem se tomuto seriálu vyhýbal, protože jsem si myslel, že to nebude nic pro mě. Dnes jsem velice rád, že jsem si ho nakonec pustil. A překvapivě ani druhá řada nezklamala. Děj krásně plynul, že jsem těch deset dílů shlédnul během jednoho dne. A i když to bylo chvílemi trošku moc uřvané, tak mě to bavilo. A Christina s Lindou k sobě dokonale padly a dokázaly ten příběh utáhnout.

Lidská společnost (2019) (seriál)

Zajímavý a originální nápad, který mě už po prvním díle nadchl a nutil mě sledovat další a další díly. Jsem velice zvědavý na rozuzlení. Tedy doufám, že tu druhou řadu nějak nezkazí...

The Haunting (2018) (seriál)

Jedním slovem dokonalé. Zprvu jsem to úplně nechápal a trošku jsem v tom ději tápal, ale s dalšími díly to do sebe postupně začalo zapadat. Celé je to naprosto skvěle natočené a i když nejsem zrovna velký fanoušek duchařských hororů, tak tady mi to rozhodně nevadilo. Pro fanoušky hororů rozhodně můžu jen doporučit. A jsem velice zvědavý na druhou řadu.

Nádraží (2017) (seriál) odpad!

První tři díly ukázaly dobrý potenciál, ale čtvrtou epizodou to totálně pohřbili. Ty antizemanovské vtipy byly už totálně přes čáru. Tohle bych už bral jako odporný útok na osobu pana prezidenta. Nemám nic proti politické satiře, když je vyvážená a nikomu se nestraní. Tady ale ukázali, že hlavním úkolem bylo udělat z prezidenta odpornou zrůdu, ze které je každému na zvracení. Názor nikomu neberu, ale ve veřejnoprávní televizi tohle absolutně nemá co dělat. Odpad!

Hostel (2005)

Bavilo mě tak posledních dvacet minut filmu (když tedy hodně přimhouřím oko). Zbytek filmu byl totálně o ničem Čekal jsem, že celý film bude napínavý jako ten konec, který překvapivě nebyl tak špatný jak jsem očekával, když jsem viděl první půlku. Ale nic závratného to nepřineslo. Spíš zanechali spoustu nezodpovězených otázek. Možná se měli první půlku věnovat tomu, jak to celé vraždění turistů a tak začalo.

Kočky (2019)

Nehledě na můj osobní názor na film očekávám hned několik nominací na Zlatou malinu, mj. za herecký výkon Taylor Swift a ta nejhorší film. A co se týče mého osobního názoru, tak za mě nic moc. Možná Judi Dench a Rebel Wilson byly herecky dobré, ale moc to nezachránily...

Zakleté pírko (2019)

Mě se ta pohádka líbila. Na to, že nejsem moc velký fanoušek pohádek, jsem se bavil od začátku do konce. A v porovnání s pohádkami, které v posledních letech vycházejí, je toto s nadsázkou majstrštyk. Zdeněk Troška hold pohádky umí.

Vražda v Orient expresu (2017)

Za mě důstojné a dobré zpracování původní vraždy. Film stojí především na skvělých hercích, kteří mu dodávají to správné napětí. Kromě mojí oblíbené Penélope Cruz oceňuji i Johnny Deppa, Michelle Pfeiffer, Judi Dench, Olivii Colman a vlastně nikdo mi tu vyloženě nevadil. A to jak film odehrávající se v minulosti má jistý nádech moderní doby také nebylo na škodu.

7 životů (2017)

Noomi Rapace ukazuje, že bravurně zvládne zahrát hned sedm postav najednou ve strhujícím sci-fi thrilleru, který se stal mým oblíbeným filmem. Líbil se mi hlavně ten nápad s přelidněným světem v budoucnosti a nápad se sedmi identickými sestrami. A Glenn Close s Willemem Dafoem byli jako třešnička na dortu.