Oralfabet

Arthur Two Sheds Jackson

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 20.8.2019  16:22
    Špičák (2009)

Počítal jsem s tím, že čím hlouběji v Yorgosově filmografii zapátrám, tím bizarnějšího výsledku se mi dostane. A nejspíš jsem se nemýlil. Příběhově to bylo slabší, ale nijak to nevadilo, jde prostě spíše o sled bizarních a dosti znepokojivých scén a výjevů, ale funguje to perfektně. Jen nevím zda by mě to vydrželo bavit, kdyby nebylo milosrdně krátké stopáže. Lanthimos je však každopádně jedním z nejzajímavějších současných režisérů. 8/10

• 19.8.2019  23:38

"We have a large vibrating egg." 10/10

• 19.8.2019  20:45

Na westerny fakt moc nekoukám, ale s takovou hereckou sestavou, jakou se honosí tenhle, jsem nemohl odolat. A určitě nelituji, že jsem se na Bratry Sestrovy podíval, nejenže již zmínění herci jsou vskutku úžasní, příběh je také celkem zajímavý a postavy dobře napsané, navíc padlo i pár docela vtipných hlášek, hlavně teda od Joaquina. Nic, co bych musel vidět znova, ale přesto jde určitě o kvalitní kousek. 7/10

• 19.8.2019  13:01

Tropické Bouři se sice celkem daří ospravedlňovat vlastní hloupost, nicméně hloupá je stejně. Vtipy fungují stěží v polovině případů, pár nápadů je sice sympaticky šílených, ale v konečném důsledku fakt nejde o nic extra. Dělat si prdel z Hollywoodu je sice činnost chvályhodná, ale přišlo mi, že herce to v tomhle případě bavilo víc, než mě. Potěšil McConaughey, otrávil McBride (ani nevím čím). 5/10

• 18.8.2019  01:06
    Komorná (2016)

Po nedávném shlédnutí naprosto fantastického Parazita od toho pána, z jehož jména si pamatuji jen Bong, přestože bylo určitě aspoň o další dvě slabiky delší, jsem dostal chuť podívat se trochu na zoubek korejské kinematografii, kterou zatím nemám prozkoumanou vůbec. Když jsem pak viděl naprosto úžasný trailer na tento film, bylo rozhodnuto. Musím sice říct, že jsem podle zmíněného traileru čekal něco trochu jiného, ale stejně to bylo úžasný. Perfektně natočeno, se skvělou hudbou, velice slušnými hereckými výkony a zajímavým příběhem. Občas jsem se sice trochu hůře orientoval v ději, protože to například přeskočí k flashbacku nebo prostě do jiné časové roviny a chvíli mi někdy trvalo, než jsem si to uvědomil, protože to moc nešlo poznat. Ale to nějak odpustím. Teď to vidím asi na Oldboye... 9/10

• 16.8.2019  01:31

Určitě jeden z těch méně divácky přístupných Quentinových filmů. Jednak musí divák vědět aspoň minimum o Sharon Tate a Mansonově rodince, a jednak by ta první hodina fakt asi chtěla trochu prostříhat (zajímavé je, že u Hateful 8 jsem tenhle pocit narozdíl od tolika jiných diváků neměl). Takže sice jsem občas sledoval plátno trochu váhavým pohledem a nešlo o úplně hladkou jízdu (viděl jsem to v kině na dovolené na Maltě, tudíž žádné titulky - to mi moc nepomohlo), ale v konečném důsledku můžu říct, že jsem zase jednou velice spokojen. Není to nic úplně geniálního na co byste civěli s otevřenou pusou, spíš pohodový film se spoustou úžasných detailů a s postavami, které je zábavné sledovat vlastně i v těch méně záživných chvílích. No a pak je tady ten dokonalý závěr... Komornější, než třeba u Panchartů, ale přesto dokonalý. SPOILER! Navíc je pěkné vidět, že v dnešní přehnaně korektní době, kdy se řeší pičoviny, jako zda je ve filmu dostatek černochů a podobně se Tarantino nebojí ukázat, jak Brad rozmrdá jedné z Mansonových dívek hlavu o zeď a druhou zase Leo usmaží plamenometem, díky Quentine! Jo a... Je to zvláštní, ale závěr mi nejvíc připomněl začátek Života Briana :D Edit: Když jsem to přestal v hlavě srovnávat s ostatními Tarantinovkami a začal Once Upon a Time In Hollywood brát jako trochu netradiční a hlavně velice osobní příspěvek do mistrovy filmografie, uvědomil jsem si, že jde o další instantní klasiku a věřím, že příště už si užiju každou z těch 162 minut. 9/10

• 15.8.2019  16:16
    Apokalypsa (2006)

Co? 2/10

• 15.8.2019  00:49

No jako celkem dokonalost. Úžasně napsané i zahrané postavy, originální děj, co skvěle odsýpá, navíc pobaví spoustou chytrých vtipů a nakonec i taneční číslo, které vážně zahřeje u srdíčka, což rozhodně není nic obvyklého. Toni Colette jsem mimochodem zatím viděl jen ve dvou filmech a v obou měla fakt zajímavou rodinku. 9/10

• 13.8.2019  00:43
    Manhattan (1979)

Tak jsem se podíval na další Woodyho film a tentokrát už se dostavil výsledek, v nějž jsem doufal. Začalo to sice lehce rozpačitě, ale velice brzy se to přehouplo do něčeho moc příjemného a nakonec bych se asi nebál označit Manhattan za krásný. Uznávám, že je možné, že můj dojem byl do značné míry ovlivněn tím, že to bylo černobílé, ale ono to prostě někdy udělá fakt hodně... 9/10

• 11.8.2019  10:40
    Biutiful (2010)

Silné, skutečné, upřímné, lidské... Však už si ty další přídavná jména domyslíte. Prostě jeden z těch příběhů ze života. A život se s Uxbalem (cool jméno) rozhodně nemazlí, vlastně mu toho naložil tolik, že jakékoli okamžiky štěstí působí jako oáza v poušti beznaděje a strádání. Ta scéna, kde společně jedli zmrzlinu mi přesto (a nebo možná právě proto), že byla tak obyčejná, přišla fakt... Biutiful. Nic jako Birdmana asi mezi Iñarrituovými staršími filmy nenajdu, ale ani si až tak nestěžuji. Bardem samozřejmě excelentní. 8/10

• 10.8.2019  05:35

Mrtví ožívají, svět končí a všichni to mají celkem v piči. Hlavně teda Jim Jarmusch, který například nechá postavy prolomit čtvrtou stěnu, jen aby nám sdělil, že je to kokot a na jiné postavy pro změnu úplně zapomene (proč tam byly ty děcka???). Na Billa Murrayho i Selenu Gomez se můžu dívat spokojeně celkem dlouho ať budou dělat cokoli (u každého to pochopitelně platí z jiných důvodů) a Adam Driver tady taky celkem válí, takže jsem to celý sice měl taky v piči, ale nejspíš mě to bavilo víc, než ta druhá zombie komedie s Billem Murraym. Ale ne až o tolik. 6/10

• 10.8.2019  05:29
    Parazit (2019)

Vtipný, překvapivý, brutální... Všechno tam je. I jeden moc pěknej kámen. Čekal jsem fakt hodně a dostal snad i o trošku víc. Rozhodně kandidát na film roku. Ale za chvilku tu bude novej Tarantino, tak uvidíme no... 10/10

• 8.8.2019  23:38

Pokud máte pocit, že je váš šéf ten největší debil na světě, zkuste vzít v úvahu, že se z něj možná právě stává upír a to není žádná prdel. Zahrnuje to například spánek pod převrácenou pohovkou nebo pojídání holubů, švábů či polštářů. Tenhle film se asi nepodobá ničemu, co jsem dosud viděl. Podle bizarního děje by člověk čekal nějakou strašnou sračku, ale ono je to solidně natočené se slušnou hudbou a dobrými hereckými výkony. Teda až na ten Cageův, ten dobrý není, je spíš nepopsatelný. Z nějakého důvodu mi to fakt sedlo a totálně jsem to žral. 9/10

• 8.8.2019  22:26

Asi jsem to mohl čekat, stejně jsem však byl celkem zklamán. Ty herecké výkony jsou vskutku skvělé, ale pokud vám (tak jako mě) nepřišla hudba nijak zvlášť pozoruhodná, pak tam toho asi už kromě nich moc nenajdete. Jo a když říkám, že mi ta hudba nepřišla pozoruhodná, měl bych dodat, že těch pár popových "sell out" songů bylo až přehnaně hrozných, po textové stránce hlavně. A když tam zpívala "this isn't like me" nebo tak něco a on se na ní zničeně díval... To už mohla rovnou zpívat: "Zaprodala jsem se a tohle není hudba, co chci ve skutečnosti dělat!" Very subtle. 6/10

• 8.8.2019  12:43
    Hellboy (2019)

Nový Hellboy rozhodně nedopadl nejlépe, ale já nevím... Svým způsobem mi byl dost sympatický. Jde si svou vlastní cestou, Del Torovým filmům se vyrovnat ani nesnaží, je to prostě stupidní, neuvěřitelně přeplácané béčko s překvapivě celkem fungujícím humorem (občas) a nepřehledným dějem. Harbour není vůbec špatný, i když namaskován je dost hrozně. Jeho vztah s otcem bohužel působí strašně nevěrohodně, snaha tam sice byla, ale přišla bohužel vniveč. Z ostatních herců lze vyzdvihnout Milu Jovovich, která se sem prostě fakt hodí, ničím sice nepřekvapí, ale nijak to nevadí. Taky se mi celkem líbila Sasha Lane, jen vůbec nechápu, co byla vlastně zač ta její postava, ale mezi ní a Hellboyem už by se asi nějaká ta chemie našla. Ten kočkoasiat byl ale fakt na hovno. Příběh je vyprávěn opravdu krkolomně, spoléhá strašně na flashbacky a občas není zrovna lehké se v něm vyznat. Na druhou stranu, ani to mi tady nějak moc nevadilo. Dvojky se asi nedočkáme (přestože to je na konci naznačené) a vůbec mi to nevadí, ale bylo to celkem zábavné. V kterým jiným filmu můžete vidět prase vyrvat mnichovi jazyk a vložit si ho do tlamy, aby mohlo pronést nějaká posvátná slova, která ten mnich pronést nemohl, protože byl vázán slibem mlčenlivosti? Rozhodně lepší, než Aquaman. 5/10

• 7.8.2019  23:19
    Gravitace (2013)

Nic proti tomu filmu, chápu každého, pro koho to byl úžasný filmový zážitek, ale já se mezi tyhle šťastlivce řadit nemohu. Přišlo mi to tak nějak jako závěrečný akt nějakého filmu roztáhnutý na devadesát minut, tudíž i těch devadesát minut působilo dlouze. Vizuální úchvatnost tomu neupře nikdo a já si tak prvních dvacet minut myslel, že mi bude ke spokojenosti stačit, ale nestačila. Zatím nejslabší Cuarón, kterého jsem viděl. Já dám kdykoli přednost minimalistické konverzačce v jedné místnosti. 6/10

• 7.8.2019  14:26

Klasický případ podcenění obecně hůře hodnocených Coenů a následného nadšení. 9/10

• 6.8.2019  19:36

Docela ideální film, pokud chcete něco naprosto debilního k zasmání. Otřesné efekty (na tu dobu možná ne, ale ani před šestnácti lety tohle snad nikdo nemohl považovat za pastvu pro oči), nesmyslný děj a příšerné herecké výkony (tradičně bych obzvlášť doporučil český dabing). Taky potěší nějaká ta camea a tak. Nejlepší byl určitě Elijah Wood, jakožto Superhráč. Škoda, že tam byl tak dvě sekundy a pak zemřel. Oh shit, spoiler! Omlouvám se každému, komu jsem vyspoileroval Spy Kids 3: Konec Hry! Mimochodem... Proč se vůbec ta hra jmenuje Konec Hry? Kdo by pojmenoval hru podle toho, co se stane, když v ní člověk prohraje? Vlastně podle toho, co se stane v každé hře, když v ní člověk prohraje.... To je fakt nešťastně zvolenej název, no ne? Asi tomu věnuji moc pozornosti, podobných kravin je tam určitě strašná spousta, tohle je jen jedna z těch, co jsem si náhodou zapamatoval.

• 5.8.2019  22:52

Tak mám za sebou všechny Quentinovy filmy (kromě toho úplně posledního, ale snad to doženu již brzy) a přesto, že jsem si nakonec nechal ten, o němž i sám maestro prohlašuje, že je to jeho nejhorší, nebyl jsem rozhodně zklamán. Nádherně braková záležitost, v jejíž jednoduchosti je veliká síla. To samé platí i o úplném závěru, který mě upřímně rozesmál. Prostě pěkný holky, klasicky super dialogy, vyšinutý Kurt a trocha toho adrenalinu (i když asi méně, než by si většina diváků přála). Ani mi vůbec nevadilo, že jsem neviděl absolutně nic z toho, čemu tímhle filmem Tarantino vzdává poctu. Objektivně to sice možná skutečně je jeho nejhorší film, ale v mém osobním žebříčku by se na dně nenacházel. 8/10

• 5.8.2019  14:46

V prvních pár minutách to vypadalo prostě jenom jako ucházející postapo scifi, ale asi tak od první scény s Tildou Swinton jsem se začal hodně bavit a bylo mi jasné, že tohle bude trochu zajímavější záležitost. A nakonec jsem si to vážně celkem užil, jen je škoda, že ke konci už to chce být příliš osudové a dojemné, což byl problém, protože jsem asi k žádné postavě necítil přílišnou náklonnost. Já si to užíval prostě hlavně jako originální akční jízdu A určitě tam bylo dost nelogičností, ale ty já většinou až tak nevnímám. Jo a to cgi sem tam nevypadalo nejlíp, ale to už mi bylo vlastně asi jedno úplně. Vidím to na pěkných 8/10

• 5.8.2019  00:56
    Beetlejuice (1988)

Nejspíš ne nejlepší, ale dost možná nejdivnější a nejúchylnější Burton. Keaton se fakt vyřádil, příběh byl zajímavý, ale nejvíc na mě zapůsobila mladá Winnona Ryder jako Lydie, perfektní postava, perfektně zahraná. Myslím si, že právě kvůli ní tohle bude jeden z mých nejoblíbenějších Timových výtvorů, vlastně už tomu tak asi je právě teď. Jak si tam na konci lítala nad schodama a zpívala :) 9/10

• 3.8.2019  23:51
    U-Turn (1997)

Teda to bylo jak jízda na horské dráze. Myslím můj měnící se názor na film, chvílemi mi to přišlo vynikající, chvílemi hrozné, režisérův styl se mi jednou zdál trapný a rádoby cool, jindy zase doopravdy cool. Sean Penn byl skvělý, Jennifer Lopez moc ne (nemyslím, že bych s ní vůbec viděl ještě něco dalšího, ale řekl bych, že už to bude jen horší). Jednoznačně kladně bych ohodnotil postavy i herecké výkony Thorntona s Phoenixem, ale nakonec to pro mě úplně pohřbil závěr, u něhož mě naprosto přestalo zajímat, co se bude dít a jen už jsem chtěl, aby to skončilo, samé přehnaně dramatické scény, nezajímavé plot twisty a střílení... To rozhodně zanechalo nepříjemnou pachuť. A pak ještě musím zmínit jeden debilní zvukový efekt, co zněl jako z nějaké staré animované grotesky, nevím jak líp to popsat, ale byl tam využit hodněkrát a bylo to hodně rušivý. Potenciál to asi celkem mělo, ale v konečném důsledku... Ne, děkuji. Jo a zeptat se slepce, jestli se bojí tmy, může fakt jednom debil. 5/10

• 3.8.2019  15:53

Dlouho jsem se rozhodoval, kterým filmem bych měl odstartovat expedici do filmografie Woodyho Allena a nakonec za mě rozhodl Netflix, neboť jiný film jsem tam od něj nenašel. Každopádně si myslím, že s Woodym si budeme rozumět, jeho komentování průběhu děje mě asi bavilo víc, než děj samotný, takže příště to vidím na nějakou obyčejnou konverzačku bez komplikovaného detektivního případu, ten mě nějak úplně nebral. Protentokrát uděluji 7/10

• 3.8.2019  01:20

Jako jo, je to celkem pičovina, ale tak nějak hypnotická a docela zajímavě natočená, navíc není nouze o titts a butts a samozřejmě nesmíme zapomenout na Jamese Franca a all his shit, takže kladných elementů je tu dost a bavilo mě to. Chápu každého, kdo to odsoudí jako odpad a chápu i těch 49 procent, ale za mě 7/10 Edit: Jo, on to natočil Gasparův dvorní kameraman, tak to joo...

• 2.8.2019  01:47
    Okja (2017)

Hodně zvláštně namixovaný film, až mě nutí říkat si, pro koho je vlastně natočený. Možná přímo pro mě, protože (ač mě to samotného překvapilo) já byl tak nějak nadšen. Maso jíst nepřestanu, ale začnu se koukat na další filmy od pana režiséra. 8/10

• 1.8.2019  21:23

Nejstarší tři Andersonovy filmy (teda ještě před nima byl Gambler, to je jedno) mě nadchly, Mistr zklamal, There Will Be Blood znova nadchlo, i když ne takovým způsobem jako Magnolia či Boogie Nights. No a teď mám za sebou i Phantom Thread a poslední hodinu se snažím rozhodnout, zda to překonalo There Will Be Blood, a začínám si fakt myslet, že odpověď bude asi kladná. Vypisovat, co je na tom tak skvělý asi není až tak potřeba. Jen pochválím Vicky Krieps, pro případ, že by to neudělal dostatek lidí přede mnou. U PTA a DDL se něčeho takovýho nebojím. 9/10

• 1.8.2019  00:23

Die hard fanouškem téhle série jsem nikdy nebyl (což je asi celkem zřejmé, když trojku hodnotím až teď), ale tentokrát jsem byl spokojen. Příběh (i když až příliš podobný dvojce) je hodně emocionální a zábavný zároveň, ten medvěd je dokonalým padouchem. Humor byl často pro mě osobně trochu příliš dětinský, ale co už, jsou to filmy pro děti (i když mám někdy pocit, že dospělým se líbí ještě víc), ale třeba španělský Buzz byl super. Je to overrated, ale ne nějak úplně odporně. Chuť na čtyřku rázem mnohonásobně vyšší. Mimochodem... Není ten Andy trochu divnej? 7/10

• 31.7.2019  20:13

Ze začátku mi to trochu připomnělo Americkou krásu a byl jsem velice zvědav, kam to bude dál směřovat. Sice to nakonec směřovalo určitě jiným směrem, než Americká krása a v konečném důsledku rozhodně nejde o stejně zajímavý či jedinečný film, stejně jsem si ho ale moc užil, Carella i Moore mám oba opravdu rád a navíc se tu ani nešetřilo slušnými, vkusnými vtipy, pár scén i docela stojí za zapamatování. Škoda přeslazeného konce, byl bych spokojenější, kdyby to nějak utli už někdy tam, jak se všichni sejdou na zahradě (jedna z těch scén, o nichž jsem psal dříve). Sice by to možná zůstalo takové otevřené a nedořešené, ale myslím, že by mi to ani nevadilo. 8/10

• 31.7.2019  15:47

Dle očekávání jsem si to užil, jde o inteligentní, zábavnou a díky perfektní herecké sestavě taky hodně cool podívanou, takže rozhodně spokojenost. Ne, že bych měl úplně chuť pouštět se hned do dalších dílů, ale tenhle se povedl. 7/10

• 30.7.2019  16:52
    Swiped (2018)

Vskutku otřesné, bohužel ne zrovna zábavným způsobem. Ten lehce tělnatý blonďák s dementním účesem ať už prosím nikde nehraje.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13