All That Jazz (1979)

Přestože jsem k Fossemu před shlédnutím neměl víceméně žádný vztah, tohle bylo zdrcující, srdcervoucí a absolutně fantastický. Roye Scheidera jsem předtím myslím viděl jen v Čelistech a totálně mi tady vyrazil dech. Jo a Leland Palmer je supr herečka a jmenuje se stejně jako táta Laury Palmerové v Twin Peaks. So that's pretty cool. 10/10

Amélie z Montmartru (2001)

Film, který je konzistentně velice zábavný a zároveň nepopiratelně krásný. Navíc je ten příběh celkem zajímavě a vynalézavě vyprávěn, takže já nemám co vytknout. Hlavní herečku snad ani zmiňovat nemusím. 10/10

American Crime Story - Lid versus O. J. Simpson (2016) (série)

Těžko bych mohl být nespokojen, když se mi dostalo naprosto precizního dramatu ze soudní síně a navíc jsem se taky konečně dozvěděl vše, co jsem mohl chtít o případu, o němž jsem doposud většinou jen tu a tam něco zaslechl (asi hlavně v rapových textech), ale nikdy jsem asi pořádně nevěděl, oč šlo. Jsem rád, že teď už vím. Možná to mohlo být o epizodu či dvě kratší, ale co už, pořád jde o zcela precizní počin. Jo a herecké obsazení - paráda. 9/10

Americká krása (1999)

Film mě pohltil jako jen málo jiných. A přitom k tomu stačilo jen několik lidí, kteří nejsou spokojeni se svými životy. Možná, že mi někteří připomněli mne samého, nechci se ale pouštět do úvah o tom, jak jsem či nejsem spokojený se svým životem, hlavní je, že jsem byl nadmíru spokojen s tímhle filmem. SPOILER Snad ještě nikdy jsem nebyl tak zasažen smrtí hlavního hrdiny, jako právě u Americké Krásy.

Americká noc (1973)

No a moje sympatie vůči Truffautovi právě narostly do nečekaných výšin. A to mi ani nemusel přinést domácí máslo. 9/10

Americké graffiti (1973)

Po Dazed and Confused jsem si u American Graffiti zase jednou potvrdil, že mě docela baví sledovat nijak unikátní, avšak jaksi příjemně prostá a uvěřitelná dobrodružství nijak unikátních, avšak jaksi příjemně prostých, uvěřitelných postav odehrávající se během jedné noci plné chlastu, sexu a ježdění auty. Přišlo mi to tak podobný, až si říkám, jestli ten Linklater není jenom prachsprostý plagiátor. Aspoň je tu pořád Before trilogy. 7/10

Americké psycho (2000)

Tak nevím, jestli to byl hodně divnej horor nebo ještě divnější komedie, každopádně zajímavé to bylo docela dost, především teda díky výkonu Christiana Balea, od něhož jsem ani nic jiného nečekal. Příběh sám je dost jednoduchý, Bateman se prostě chová jak kretén, zabije pár lidí a pak přijde (trochu zvláštní) konec. Jenže spousta scén byla fakt dobrá a originální, jmenovitě třeba porovnávání vizitek nebo ty hudební radovánky před vraždama... Celkově nakonec hodnotím pozitivně. BTW... Dvojka s Milou Kunis a nápisem "Ještě víc sexy" na plakátu může být celkem dobrá pičovina :D 8/10

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Blbost, ale dost fajn blbost. Za shlédnutí to stojí už jen díky scéně přeměny na vlkodlaka, ale potěšilo mě taky zakomponování písně Moondance od Van Morrisona, a scéna v pornokině zase byla příjemně absurdní. Taky jsem byl rád, že SPOILER! jeden z dvojice kamarádů hned na začátku umřel, přišlo mi, že si byli moc podobní, určitě by mě to mátlo. Nefunguje to moc jako horor ani komedie (jako tragédie určitě ne, přestože na konec by se dalo pohlížet jako na tragický), ale nenudilo to a má to dost zajímavých elementů. 7/10

Anihilace (2018)

Pomalá, ale celou dobu relativně poutavá sci-fi záležitost, kterou táhnou dolů jen dost nezajímavé postavy. Taky je občas vidět, že by si materiál zasloužil vyšší rozpočet, ale Garlandovi se i přesto daří přijít s nějakými strhujícími vizuálními sekvencemi. Na konci se to změní víceméně v experimentální film, a za mě to fungovalo. Medvěd byl creepy as fuck. Slabších 8/10