Anima (2019)

Radiohead sice poslouchám celkem krátce, ale stejně si myslím, že můžu říct, že jejich hudbu (ne všechno, ale vlastně celkem překvapivé množství) miluju. No a neméně pozitivní vztah mám i k panu Andersonovi, takže když jsem se dnes dozvěděl, že Tom a Paul spojily své síly a stvořili krátký hudební film, který mohu ihned shlédnout na netflixu, byl jsem celkem nadšen A po shlédnutí nemohu říct, že bych byl vyloženě zklamán, i když mi to ani úplně stoprocentně nesedlo. Hudba skvělá, zrežírováno je to taky mistrně, ale nevím nevím. Žádnou zvláštní odezvu to ve mě nevyvolalo. 7/10

Annette (2021)

Po Holy Motors jsem od Caraxe čekal asi něco trochu divnějšího. Ten příběh byl překvapivě přímočarý, divnost vyplynula spíše ze stylistických rozhodnutí, i ta hudební složka mi přišla docela krotká, texty jsou častokrát přímo banální a jen doslovně popisují, co se děje nebo co postavy cítí - We love each other so much atd... Overall ale stejně docela pozoruhodný kousek, Adam Driver je tradičně úchvatný, vizuálně je film konstantně zajímavý, a i přes ne zrovna skromnou stopáž jsem se vůbec nenudil. Ten Babysitting joke mě asi pobavil víc, než by měl. 8/10

Annie Hallová (1977)

"We have a large vibrating egg." 10/10

Anomalisa (2015)

Snídaňová scéna je nejděsivější věc, co jsem kdy viděl. 10/10

Antikrist (2009)

Má to rozhodně slušnou atmosféru, má to super kameru a taky pár nezapomenutelných (for better or worse) momentů, o nichž se člověk pravděpodobně doslechne ještě, než film uvidí. V konečném důsledku ale ode mě asi Antikrist dostane jen rozpačité pokrčení ramen a stejně rozpačitých 6/10

Ant-Man (2015)

MCU REWATCH 2024: Ant-man je sice jedním z nejoriginálnějších MCU hrdinů, co se schopností týče, ale jeho první sólovka je jedním z nejméně osobitých filmů, co MCU doposud nabídlo. Akce je sice převážně docela nápaditá (vzhledem k Ant-manovým schopnostem by to byl fakt fail kdyby nebyla), ale jinak je to po filmařské stránce víceméně takový rutinní produkt a příběh či charakterizace postav taky ničím moc nepřekvapí. Film navíc hodně sází na komedii a i ta je většinou taková nemastná neslaná. Paul Rudd je sympaťák, ale pamětihodnotného hrdinu to z něj úplně nedělá. Jako mnozí jiní, i já bych raději viděl verzi Edgara Wrighta, ale co už... Celkem ok film. 6/10

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Pár povedených fórů, ale jinak předvídatelná nuda. Když na sebe James Franco a Danny McBride už asi deset minut v kuse řvali cosi o tom, že již zmíněný McBride se nemá co sebeuspokojovat v domě již zmíněného Franca, začal jsem se cítit trochu hloupě už jen kvůli tomu, že se na to dívám. Například takové Interview mi přijde desetkrát lepší, originálnější příběh a mnohem víc vtipů, přesto zde má jen o pár procent víc...

Aquaman (2018)

"Ty umíš mluvit pod vodou?! Počkat, já taky umím mluvit pod vodou!" Ach jo... Po úspěšném Ragnaroku se nejspíš DC rozhodlo, že taky zkusí film, co se vůbec nebude brát vážně. Aquaman byl podle mě pro takový film ideálním hrdinou, jenže... Ragnarok měl vlastně celkem chytrý scénář a humor nepůsobil nijak nevkusně. To se o tomhle filmu říct nedá. Tady jsou ty vtipy v nejlepším případě průměrné. V nejhorším... No, o tom radši pomlčím. Chcete slyšet něco doopravdy vtipného? Nejlépe hodnocený film ze současného (možná už vlastně spíš bývalého) filmového DC univerza je totální kravina, jejímž největším pozitivem je fakt, že je tak stupidní až je zábavná. Ale jo, uznávám, že je to občas i dost vizuálně nápadité a aspoň se pořád něco děje. Mimochodem, ještě jsem nezmínil herecké výkony. Jsou většinou fakt špatné. Hlavně Amber Heard fucking sucks, obzvlášť (ale nejen) jako Aqumanův love interest. 3/10

Arizona Dream (1993)

Na jednu stranu je to takovej zasněnej film o létání, na druhou stranu se to občas zničehonic zvrhne v absolutní chaos. Celý je to tak absurdní, že kdykoli po mě film chtěl, abych něco cítil, měl jsem celkem problém mu vyhovět. Ale má to prostě svůj vibe a některý scény a momenty si mě rozhodně získaly. Nevadilo by mi, kdyby se mi dneska zdálo o eskymácích a lítající rybě. 7/10