Oralfabet

Arthur Two Sheds Jackson

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 15.6.2020  16:18
    Artemis Fowl (2020)

No do hajzlu, to je zase jednou monumentální fail. Miluju tyhle filmy, za nimiž stojí spousta talentovaných, oceňovaných profesionálů a přitom působí, jako kdyby se někomu podařilo natočit fever dream bláznivého bezdomovce. Naposledy tu byly Cats, tentokrát se nám od Disneyho dostalo tohoto skvostu... Což mi připomíná, že Judi Dench si snad na stará kolena rozhodla brát příklad ze samotného pana Cage, co se výběru rolí týče. Knižní předlohu sice trochu znám, ale z větší části se mi z paměti už vytratila... A v příběhu jsem se orientovat fakt nedokázal. Co dále nedokážu je představit si, jak se musí cítit lidé, co si to na Disney+ pustí, aniž by o předloze věděli cokoli. Jo a představitele hlavní role je mi celkem líto, protože by měl očividně problém zahrát přesvědčivě i obyčejné dítě, natož pak dítě geniální.

• 5.9.2020  14:18

Po shlédnutí nového filmu Charlieho Kaufmana bych napsal asi jen: Líbil se mi nový film Roberta Zemeckise. 9/10

• 4.4.2020  18:58

Není to taková katastrofa jako Suicide Squad a vizuální stránka mě z větší části dost bavila, ale nejděsivějším zločincem pro DC zůstávají scénáristé. V tomhle případě teda scénáristka, abych byl přesný (a u tohohle fillmu radši přesný budu) 4/10

• 17.10.2020  17:23

Na tohle jsem se na jednu stranu těšil hned o chvíle, co jsem se o tom dozvěděl (kvůli všem těm jménům, co s tím byla spojena), ale taky se mi do toho zase až tak nechtělo, jakmile jsem jednou měl možnost film shlédnout. Dopadlo to víceméně dle očekávání... Výborné soudní drama stojící na hereckých výkonech a scénáři, u něhož mi vadila vlastně víceméně jen vlastní neznalost souvislostí, osobností a témat, případně fakt, že mi to částmi prostě nepřišlo až tak strhující. Třeba 8/10

• 7.10.2020  23:57
    Chlast (2020)

Jediné co mi dnešní zážitek lehce pokazilo, bylo to, že jsem si dvakrát musel odskočit (přesto, že jsem šel těsně, než film začal), jenže nemůžu přece jít na film jménem Chlast, aniž bych se před tím náležitě připravil. Jinak... Vinterberg udělal s touhle premisou asi to nejlepší, co mohl - ukázal Chlast ve všech jeho podobách. A povedlo se mu to myslím skvěle. Kvůli oné premise, kvůli neskutečně sympatické herecké sestavě a prostě kvůli tomu, že umí kurva točit filmy, což mi předtím dokázal už dvakrát. To mi připomíná, že vidět od tohohle režiséra film, co nebyl depresivní jako prase, bylo vskutku osvěžující. Jo a Mads Mikkelsen is one hell of a dancer! 9/10

• 25.6.2020  20:03

Škoda, že si máma na konci ty edibles nedala. Ten suvenýr byl super a dramatický monolog založený na něm, ještě lepší, stejně tak Ericova variace na znělku seriálu COPS, na kterou se asi musím podívat. Ten chlap dokáže parádně řvát. 8/10

• 3.3.2020  16:10
    I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)

Značně neoriginální a místy předvídatelné, přesto ale dost sympatické a dobře napsané. Hlavním kladem jsou zajisté postavy a obsazení, hlavní dvojka z IT je super (obzvlášť Stan, což je celkem překvapivé vzhledem k tomu, že Stan z IT byl asi ten nejméně zajímavý, vlastně mi mnohem zajímavější, než jeho postava z IT přijde i skutečnost, že jeho postava z IT se jmenuje stejně, jako jeho postava v tomhle). Jo a ten mladší bratr je taky boží. 7/10

• 13.4.2020  02:50
    Neviditelný (2020)

Už v dobách, kdy se mluvilo o Neviditelném muži s Johnnym Deppem jakožto součásti tzv. Dark Universe (k tomu celému můžu říct jen: Lol!), nemohl jsem se ubránit myšlenkám typu: Jak by něco takovýho fungovalo? No... Tenhle film mi dal celkem uspokojivou odpověď. Jasně, jsou tam věci, co nedávaly smysl a tak, pár částí by taky šlo určitě zkrátit, ale nic co by mi úplně zabránilo v tom, abych si to užil. A Elisabeth Moss je fakt dobrá. 7/10

• 25.5.2020  12:52

Hodně originální a divná epizoda s celou rodinou, což tahle série trochu potřebovala. Taky se v ní zase jednou ukáže, že Rick má trochu zvláštní vkus, co se sexuálních partnerů týče. Jo a Jerry v téhle epizodě docela válel.

• 4.5.2020  11:24

Tak mě to po druhém shlédnutí zase tak nějak dostalo no... Ale mám trochu strach do budoucna, snad už se v příštích epizodách tvůrci zase soustředí na pořádné příběhy, ale jako jedna experimentální meta commentary epizoda a zároveň další verze Interdimensional Cable to je vlastně fakt geniální. Kdyby se tyhle meta elementy nevyskytovaly i v dřívějších epizodách téhle série, mohl bych z toho být nadšen bez jakýchkoli potíží. Asi je dobře, že to není pořád to samé, jako předchozí série, ale prostě... nepřehánět to.

• 11.5.2020  13:23

Super epizoda, taková klasická. S pořádnou dávkou destrukce a nějakých těch nechutností. Doufám, že ta potitulkovka (byl to odkaz na Americkou Krásu nebo jen podobná scéna?) bude ještě nějak rozvedená.

• 1.6.2020  09:51

Další mistrovský dílo typu 02x10, 03x01 nebo 03x07, kterým tenhle seriál dokazuje, že se mu nic nemůže rovnat. A já nyní mohu slavnostně prohlásit, že čtvrtá série jako celek je pořád fantastická. To už snad zavře hubu i těm nejnespokojenějším "fanouškům". Jo a ten odkaz na Don't look now byl fakt random, ale cítil jsem se aspoň jako pravý cinefil, že jsem to poznal :)

• 18.5.2020  09:24

Ano, konečně! Ve 4. Sérii jsem zatím kromě dračího dílu dal všem epizodám plný počet, to ale neznamená, že v porovnání s předchozími sériemi nešlo o drobné zklamání... Tohle je zatím rozhodně nejlepší díl téhle série a jeden z nejlepších vůbec, totálně nepředvídatelná bomba nacpaná skvělými vtipy a momenty. I didn't know ass was on the menu.

• 18.1.2020  20:46

Jojo, kvalitu si to udrželo, postavy se vyvíjejí, pořád je to vtipné a celkem originální. Nebyl jsem z toho už tak nadšen jako u první série, ale to bylo spíš tím, že se mi lehce změnil za ten rok vkus. Chvíli jsem přemýšlel nad nižším hodnocením, protože některé momenty mě asi nezasáhly tak jak měly (vše kolem Aimee a autobusu), jiné ale zabraly perfektně (Maeve a její máma) a erotické sci fi zpracování Romea a Julie to všechno stvrdilo. 9/10

• 10.5.2020  19:01

Je to dost boží, jsou tu jen dva problémy. Jeden z nich je dost podřadný a přehlédnutelný, druhý je trochu vážnější. Tím prvním je občasná propagace Hulu "nenápadně" nacpaná do dialogů a tím druhým je přílišná podobnost s Rickem a Mortym. Nevadilo by mi, že to má stejnou animaci, sci-fi koncept a dost podobný humor... Jen pár dějových úseků mi R&M připomnělo až moc. SPOILER! Konkrétně v sedmém díle, jehož podobnost s epizodou Ricklantis Mixup (ať už jde o zavádějící název nebo finální plot twist) fakt zamrzela. Pořád ale dost slušná první série. 8/10

• 28.8.2020  20:43
    Tenet (2020)

Nolan se vrací ke známým motivům a tématům, ale zároveň divákovi předkládá něco dosud nevídaného a unikátního, za což mu tleskám. Možná to nikdy nepochopím úplně na sto procent, ale asi se o to ještě párkrát pokusím, protože už teď to miluju. Že Nolanovi nezáleží ve filmech jako Inception na postavách? Tady se ani neobtěžuje je všechny pojmenovat a přesto tady pro mě fungovaly líp, než právě v Inception. Washington i Pattinson jsou super sympaťáci a Kenneth Branagh je totální bestie. Skvělá zmutovaná bondovka. 9/10

• 11.10.2020  22:13
    The Boys - Season 2 (série) (2020)

Stejně jako první série to mělo pár míst, co mě až tak nebraly, ale ten poslední díl stvrdil, že The Boys jsou pořád ještě totální nářez. Stormfront tomu dodala novou zajímavou dynamiku, Homelandera je čím dál tím víc fascinující sledovat a Butcher je prostě baddest motherfucker to ever grace the screen. 9/10

• 18.9.2020  00:13
    Ďábel (2020)

Začněme zase jednou českým překladem názvu. Ďábel je pochopitelně dost obyčejnou a zapomenutelnou volbou, na druhou stranu tentokrát to asi odpustím, protože z toho originálu fakt nic moc lepšího vykouzlit nešlo, takže budu radši vděčný za to, že nepřišli s něčím jako Dycky Ďábel (mám pocit, že od dob Mostu se slovo Dycky českým překladatelům nějak zalíbilo). Jinak film samotný nebyl špatný, ale v konečném důsledku působí tak nějak banálně. Prostě takové "lot of bad shit happens to one good guy". V tomhle případě fakt loooot of bad shit. Jo a bylo fajn vidět Hollanda jako solidního badasse a Pattinsona jako slizkého zmrda. 6/10

• 20.8.2020  18:43
    Šarlatán (2020)

Jako když je řeč o českých životopisných dramatech... it doesn't get much better than this. Agnieszka očividně ví, co dělá (moc často se mi u nových českých filmů nestává, že bych si liboval nad tím, jak jsou natočeny) a Trojana je zajímavé sledovat, i když většinu času kouká na lahvičky s močí. 7/10

• 2.3.2019  23:55

Alita je sice overpowered as fuck a její postava není nějak extra zajímavá, ale stejně si mě téměř okamžitě získala. Byla prostě taková "cute", jak by řekl Ondra Vlček. No, jinak... Příběh mě ze začátku sice moc nebral a přišel mi zbytečně komplikovaný a tak nějak přeplácaný, ale nakonec jsem dokázal ocenit jeho originalitu. Od Waltze jsem sice čekal trochu víc, ale sympaťák to je stejně. To už ale bohužel nemohu říct o Alitině boyfriendovi, ten mi občas skoro až vadil, jindy působil pouze tak nějak průměrné (řeč je o postavě i o herci). No, abych to nějak uzavřel... Hodně milá a vizuálně našlapaná akční blbůstka s tunou nápadů, která se celkem dost liší od standartní hollywoodské mainstreamového produkce. A to je dobře, myslím. 7/10

• 6.7.2019  18:48
    Anima (2019)

Radiohead sice poslouchám celkem krátce, ale stejně si myslím, že můžu říct, že jejich hudbu (ne všechno, ale vlastně celkem překvapivé množství) miluju. No a neméně pozitivní vztah mám i k panu Andersonovi, takže když jsem se dnes dozvěděl, že Tom a Paul spojily své síly a stvořili krátký hudební film, který mohu ihned shlédnout na netflixu, byl jsem celkem nadšen A po shlédnutí nemohu říct, že bych byl vyloženě zklamán, i když mi to ani úplně stoprocentně nesedlo. Hudba skvělá, zrežírováno je to taky mistrně, ale nevím nevím. Žádnou zvláštní odezvu to ve mě nevyvolalo. 7/10

• 27.4.2019  23:59

Epické zakončení ságy, která... Seru na to, psát cokoliv asi nemá smysl. Jediné, na čem záleží je, že když Captain America zavelí "Assemble"... nemůžu tomuhle filmu už nic vytknout. Je to tam. Uděluji naprosto neobjektivních 10/10

• 30.1.2020  01:39

Nejdřív jsem si myslel, že tohle bude jeden z těch umírněnějších Cageových hereckých výkonů. Zhruba při scéně, kde střílí zmutovaný alpaky jsem si uvědomil, jak moc jsem se mýlil. Je to béčko, ale hrozně sympaticky ulítlý a nějak mi to prostě fakt sedlo, pobavilo mě to, překvapivě i fakt pořádně vyděsilo ("Now go and feed your mother!"), no a asi i nadchlo. Ps: Madeleine Arthur byla celkem super. 8/10

• 31.1.2020  14:18

Sbohem, bylo to dokonalý od začátku do konce. 10/10

• 16.3.2019  22:10

Jako nic extra, ale nakonec je to za mě pořád celkem slušná marvelovka. Samuel L. Jackson je tady boží, příběh sice postrádá záporáka, ale aspoň nepůsobí až tak okoukaně. Ze začátku jsem tak úplně nepobíral, co se to vlastně děje, ale jakmile se přesuneme na Zem tak už děj plyne celkem pěkně. Kontroverzi kolem neřeším, Brie Larson i její postava mi přišly prostě celkem fajn, nic víc, nic míň. Občas dost vtipné, občas moc ne... Rozhodně to bylo lepší, než jistý nejlépe hodnocený film od DC, co jsem viděl před pár dny. 6/10

• 12.4.2020  03:06
    Cats (2019)

Neonová, nadržená, kočičí noční můra. Žádné jiné zpracování Cats jsem neviděl a myslím, že to pro můj divácký zážitek bylo ideální, zajisté to totiž přidalo na WTF faktoru, který je dle mého názoru pro tento film klíčový. Reakce se asi budou u každého lišit, já byl chvíli nadšen z toho jak bizarní to je, ale brzy jsem se začal nehorázně nudit (celou dobu jsem zároveň byl značně znechucen a lehce vzrušen, pochopitelně). Jako po nějakých psychadelických drogách to asi může být zážitek, ale dovedu si představit, že po psychadelických drogách může být docela zážitek i jezení rohlíku. Texty nedávají smysl, humor je cílen na malé děti (konkrétněji na malé děti s hodně divným smyslem pro humor) a jak všichni víme, to CGI je děsivější, než Korona virus. Což mi připomíná, že možná nejde o nejvhodnější film do karantény, obzvlášť pokud člověku už začíná lehce mrdat v hlavě... Kurevsky jellicle film. Ať už to znamená cokoliv. 3/10

• 27.1.2020  00:02

Velmi rozporuplné pocity. Což asi není až tak překvapivé u pokračování nejlepšího hororu všech dob od jednoho z nejlepších režisérů všech dob a zároveň filmového zpracování knihy od autora, který již zmíněný nejlepší horor nemá zrovna v lásce a... No, asi tak 7/10

• 1.2.2020  13:24
    Drahokam (2019)

Na tomhle se mi hlavně líbilo, jak reálně, ale zároveň přehnaně to působí. Reálně, protože jsem se v prostředí, v němž se film odehrává cítil přesně tak nezvaně a nechápavě, jak bych se v něm nejspíš cítil i ve skutečnosti, a přehnané to je hlavně díky hlavní postavě, která si nebezpečné a vyhrocené situace, do nichž se dostává, zpravidla sama vytváří. A ano, Sandler byl boží, jak jsem čekal. Co se týče bratrů Safdieových, od těch jsem před Uncut Gems viděl jen Good Time, a přesto, že i to se mi dost líbilo, tohle bylo ještě lepší. 8/10

• 11.10.2019  20:48

Ve všech ohledech to funguje na jedničku, tedy až na jednu drobnost, která vlastně vůbec drobností není... Nerad to říkám, ale v mých očích je El Camino přece jen trochu zbytečným filmem, není to nic, co bych si chtěl co nejdřív pustit znova, navíc po takhle dlouhé době to prostě působí tak nějak nedůležitě. Je to prostě spíš takový malý dárek pro fanoušky, kterým já jsem a stěžovat si určitě nehodlám, ale víc, než samostatný film to fakt trochu připomíná dvě epizody seriálu. Jo a asi se teď podívám znova na Breaking Bad, i když jsem to možná mohl udělat, než tenhle film vyšel, z některých věcí jsem byl lehce zmaten a ani recap seriálu na začátku úplně nepomohl, holt už je to fakt dlouho. No prostě... Pěkný to bylo. 7/10

• 12.9.2019  12:11
    Euforie (TV seriál) (2019)

No, sice jsem ještě neviděl ten vychvalovanej Chernobyl, ale stejně můžu říct, že letos se nám na seriálovém poli dostalo skutečně kvalitní nadílky. Euphoria je skvěle natočený, dosti odvážný a z větší části neskutečně temný a depresivní seriál, kde žádná z postav není ani náhodou dokonalým člověkem a všechno se točí kolem sexu, drog, sexu, chlastu a sexu. Ne každý si to asi užije, ale já nadšeně spořádal všech osm dílů během jednoho dne (víceméně). Líbilo se mi jak moc prostoru většina postav dostala. Zendayu jsem si celkem oblíbil už v posledním Spider-manovi, ale tam hraje přece jen takovou jednorozměrnou postavičku, kdežto tady naplno prokázala své herecké kvality. Jinak jo, je tam trocha cringe a tak, ale tomu se člověk moc nevyhne, když jde o teenage drama. Moc se těším na další sérii. 9/10

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22