Šílenci z Manhattanu - Série 4 (2010) (série)

Změna prostředí a dynamiky vztahů postav seriálu nesmírně prospěla a vyústila v dosud nejlepší a zároveň taky nejtemnější sérii, která ani na chvíli nenudí, a obsahuje dosud nejlepší epizodu seriálu (04x07). Don je stále fascinující postavou, Peggy se pořád velice uspokojivě vyvíjí a kromě starých osvědčených tváří jako Roger a Joan mě taky začali fakt nesmírně bavit Lane nebo Sally. Jo a věděl jsem, že hodně lidí nesnáší Betty a tak trochu jsem očekával, že to bude podobně neopodstatněné jako u Skyler v Breaking Bad, ale opak je pravdou - Betty je fakt strašná kráva... Oblíbené epizody: Public Relations, The Suitcase, The Beautiful Girls 10/10

Raz dva (2000)

Celkem mi trvalo, než jsem se do toho aspoň trochu ponořil a začal se pořádně orientovat v postavách, a ani potom, mě to úplně neodrovnalo, ale pár velice silných momentů by se našlo. A Yang Yang je každopádně boží. Myslím, že druhé shlédnutí by dost pomohlo. 7/10

Tajemství Karmy (2020)

Nikdy asi nepřestanu být mystifikován tímhle filmem. Jsem si jistej, že jsem ho včera viděl, ale nejsem si jistej, že doopravdy existuje. Až někde na netu najdu tu Stachovu verzi, budu hledat další odpovědi v ní, ale myslím si, že nic nenajdu.

Mission: Impossible III (2006)

Oproti prvním dvěma dílům tomuhle chybí nějaký výraznější režisérský rukopis. Roztřesená kamera a extrémní close-upy mě moc neberou. Ale pár solidních akčních sekvencí tady je a za Philippa Seymoura Hoffmana taky rozhodně připisuju body k dobru, i když ta postava sama o sobě není moc zajímavá - takže víceméně opak záporáka z dvojky, který měl potenciál být fakt zajímavý, ale herec, co ho ztvárňoval ten potenciál promrhal. Jo a debilní dialogy přetrvávají ("Humpty Dumpty sat on a wall") i když asi ne v takové míře jako ve dvojce. 6/10

Mission: Impossible II (2000)

V jednu chvíli jsem si říkal, že to možná nebude o tolik horší než ostatní díly. Asi o vteřinu později Ving Rhames šlápl do hovna a řekl: "Shit!" Načež Tom Cruise s úsměvem na tváři odpověděl "Yes, it is." Ale asi mě mělo připravit už když Anthony Hopkins Cruisovi řekl: "This Is not Mission Difficult, Mr. Hunt, it's Mission Impossible." Není to ale úplná katastrofa, kvůli inteligentním dialogům se na tyhle filmy nedívám. Wooův přepálený over the top styl akce podle mě k téhle sérii celkem sedí, jen je to bohužel místy i dost nuda a všechno to strhávání masek tady fakt ztrácí na účinnosti. Mimochodem... Pořád jsem ještě neviděl Chinatown, ale slyšel jsem, že jde o film s nejlepším scénářem všech dob. Potom, co jsem zjistil, že scenárista Chinatownu napsal i scénář tohohle filmu, nechce se mi tomu věřit. Slabších 5/10

Kosti a skalp (2015)

Celkem příjemně mě překvapil důraz na postavy a dialogy - rozhovory o čtení při koupání nebo o bleším cirkuse fakt potěšily. Těch drsnějších momentů je ale pořád dost, a jeden konkrétní se mi do paměti určitě zapíše na hodně dlouho - nevím, kdy naposledy jsem viděl něco takhle brutálního... Kromě násilí samotného na mě ale závěr v jeskyni nezapůsobil tak intenzivně, jak by asi měl, hlavně proto, že všechny uvězněné postavy působily trochu moc klidně. Jejich reakce prostě nějak neodpovídaly tomu, čemu přihlížely, a co musely v tu chvíli prožívat. Taky vizuální stránka filmu mi nějak úplně neseděla, vypadal z mého pohledu většinu času tak nějak příliš čistě a moderně, ale s přihlédnutím k celkem minimálnímu rozpočtu asi není úplně nač si stěžovat. Takže celkově trochu nevyvážený film, ale hodnotím spíš pozitivně - hlavně kvůli očekávatelně fantastickému Rusellovi a překvapivě ještě fantastičtějšímu Jenkinsovi. 7/10

Mission: Impossible (1996)

Spíš špionážní thriller protkaný paranoiu a intrikami než akční spektákl, co přijde později v sérii (i když scéna vloupání do trezoru spektakulární rozhodně je), což mi celkem vyhovovalo. De Palmova režie dodává filmu styl a osobitost (úvod v Praze má fakt skvělou atmosféru) a Cruise byl od začátku filmová hvězda jako vyšitá. Děj je trochu zmatený, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Btw: Cruise tady má víc sexuální chemie s téměř šedesátiletou Vanessou Redgrave, než s jakoukoli mladší partnerkou v jiných dílech. A je tady Marek Vašut s vlasama. 7/10

Šílenci z Manhattanu - Série 3 (2009) (série)

Předchozí dvě série byly o něco konzistentnější, tady jsem se poprvé místy až trochu nudil, na druhou stranu zdejší nejlepší epizody jsou o úroveň výš, než cokoli co přišlo před nimi. Postavy se dál pěkně vyvíjejí, třeba taková Peggy, která mi sice vždy připadala zajímavá a zamlouvaly se mi její ambice, mi začala být až tady doopravdy sympatická, rovněž Joan si mě až ve třetí sérii doopravdy získala. Závěrečná epizoda byla i přes výhradně byznysové záměření celkem strhující a pěkně zamíchala kartami. Oblíbené epizody: My Old Kentucky Home, Guy Walks Into an Advertising Agency, The Gypsy and the Hobo, Shut the Door, Have a Seat 9/10

Ženy na pokraji nervového zhroucení (1988)

I přes lehce divadelní, komorní nádech, hodně šílená a vizuálně úchvatná komedie, plná zvratů a náhod. Almodóvara mám čím dál tím raději. 9/10