Frank umírá, dostává se do stavu klinické smrti, během níž podnikne cestu až za hranice samotného vědomí. Vidí sám sebe a jeho život v minulosti, přítomnosti a také kam jeho kroky povedou v budoucnosti, kde stále opakuje ty stejné životní chyby, což bude mít vliv i na vývoj celého lidstva. V různých prostředích a časoprostorech, kterými hlavní hrdina putuje, poznává pravý smysl karmy a uvědomuje si, že jen on sám je tvůrcem své vlastní reality, kterou může ovlivnit i budoucnost celé civilizace. (O2 TV)

MilkyJones69

Wow, wow wow a wow. To byl teda mazec. Za mě jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Konec velmi dojemný, ale film ve svém průběhu a hlavně na vrcholu byl velice napínavý, dobrodružný, romantický, a abych nebyl lhářem, musím se přiznat, že i slza ukápla. Film v hlavní roli s Bolkem Polívkou a Brendanem Fraserem, tedy českoamerickou kolaborací, se odehrává v hodně světech a dimenzích a je tedy psychologický, ale není těžké ho pochopit. Líbilo se mi, jak se prolínal režisérův život, 2. sv. válka a vesmírné zážitky bohů a andělů, proti Rudé gardě, která mě svým nebojácným chováním zaujala natolik, že mi bylo líto, že film končí. Líbilo se mi že film byl natočen podle reality a byl inspirován skutečnou událostí, která zde byla vidět a přesně tyto věci se v životě dějí. Velmi naučné bylo i promlouvání boha. ()

SMEKY88

Mně stačilo půl hodiny a film šel ihned pryč z mého počítače. Co to sakra bylo za film ? Kdo tohle mohl stvořit a proč to ti herci vůbec vzali, aby v tom hráli ? Já nevím radši na tento film zapomenu a budu dělat, že jsem podělaných 30 minut svého života nepromarnil tímto filmem, kterej jsem ani nedokoukal. Jedna hvězdička jen kvůli jménu Brendan Fraser. ()

honajz2

Ehm... no... Takhle, tohle je rozhodně nejbizarnější český projekt vůbec, na tohle fakt nic nemá (snad jen "povedená verze" úplně podle Dalibora Stacha jménem Dimenze) a i takový Simandl by u tohohle jen bledl závistí. Chápal jsem zhruba, co sleduji, když je to jen česká verze Fontány ("obohacená" o echt newageistickou filozofii a údajný vlastní prožitek), ale absolutně jsem nepobíral střih, návaznost scén a chvílemi ani to, co sleduji. Byl to neskutečný bordel. A to jsem fakt rád, že znám Fontánu, bez její znalosti bych u toho byl absolutně v háji, ale takhle jsem aspoň viděl jasný základní rámec. Abyste mě nechápali špatně - on to rozhodně není žádný mindfuck, jen je to celé tak neskutečně bizarní, že to až působí dojmem, jako by to točil Aštar Šeran. A to už jen kvůli tomu, že z toho vypadnou veliké životní pravdy vesmíru a všehomíra, že Bůh je každý z nás, že si každý vytváříme svoji realitu, že si ji ovliňujeme tím, nad čím přemýšlíme a že si ji podle toho měníme, i moje "oblíbené" že jsme všichni jedna bytost zde zazní... no prostě samé vznešené ezo-new age pravdy, které vám MUSÍ otevřít oči a udělat z vás také nadbytost. A aby to každý divák pochopil, tyhle pravdy zopakují klidně i desetkrát (a to nepřeháním), obzvlášť na konci, aby byl hodně, hodně "velkolepý". Mimo povinnou new age osvětu je ale Tajemství Karmy totálně bizarní i vším ostatním. Většina herců jsou Češi, ale celý film (asi aby byl světový - a tady je to btw v nejpříšernější možné podobě) je předabovaný do angličtiny asi dvěma hlasy, jedním mužským a druhým ženským, takže tu Bolek Polívka, Chantal Poullain, David Novotný nebo Bob Klepl jsou takhle předabovaní a zní to naprosto příšerně. Jak se do toho dostali, z jakého důvodu tu hrají a co říkají na předabování je mi naprosto záhadou. Větší záhadou, snad až vesmírnou, mi je účast Brendana Frasera, který tenhle rok dostal Oscara, ale před třemi lety hrál v něčem takovém a to ne jen tak, že by se tu mihl a řekl jednu větu, on tu má regulérně jednu důležitou postavu a je v asi deseti scénách! A pak je teda jeho fotka z mládí v novinách (a ta je mimochodem z Mumie!), ale i tak ano, Fraser tu fakt hraje. Dokonce i ta Marcia Cross, i když ta má k účastem v takových projektech blíž, ale rozhodně není někým tak bezvýznamným, kdo by do něčeho takové šel hrát. To snad všechny herce oslovila z nebes flotila Vesmírných lidí, že musí jít hrát do tohoto filmu, aby šířili osvětu o velkých pravdách lidstva? Já fakt nevím, celou dobu jsem si připadal jako v Jiříkově vidění, nebo na silném tripu. Nedá se to pořádně popsat, musí se to vidět - pokud na to teda naleznete odvahu, kterou budete potřebovat. A ve velké dávce. Aspoň ale uvidíte, jak bude vypadat žánrový film natočený ezoterickou sektou, protože na něco takového se jen tak narazit nedá. Doufám, že někdy uvidím i Dimenzi, pro porovnání a do kin se pomalu řítí "dlouho očekávaný" Vachlerův projekt Tajemství a smysl života, od kterého po zhlédnutí tohoto skvostu očekávám něco podobného. Chaun už to prý viděl a naprosto ho to nadchlo, takže to ani jinak dopadnout nemůže. Hvězdičku dávám za snahu a za docela slušnou kameru, na něco tak nízkorozpočtového, ale jinak v tom víc kladů nevidím. 1* () (méně) (více)

space weaver

Tak jsem byl dlouho zvědavý, co z tohoto nakonec bude. Film jsem si půjčil za nějakých 79 kč. Nejdříve mě zarazil příšerný anglický dabing a české titulky, které jsou často úplně mimo, takže jsem se soustředil na angličtinu. Film je specifický tím, že tam je minimum dialogů. V průběhu dějství slyšíme povětšinou vyprávění ženského hlasu, který nás provází celým příběhem. Působí to jakoby to byl agitační film nějaké sekty. Ovšem velmi špatný film, místy nechtěně směšný, díky amaterským výkonům některých herců. Marcia Cross se tam párkrát mihne a Brendan Fraser má prostoru nepatrně více, ovšem ani jeden nemají prakticky co hrát. Digitální efekty jsou jak z 80´let. Přitom námět filmu i lokality by mohly být zajímavé.  Jsem zvědavý jestli vznikne i druhá verze filmu "Dimenze" a jsem také zvědavý jestli po tomto šíleném zážitku najdu odvahu a podívám se. Tu jednu hvězdu dávám ze soucitu, protože kdyby, kdyby..... mohl to být zajímavý počin. Takto zůstala parodie na New Age myšlenky. ()

JamesSi odpad!

Bro thinks he's Atlas Mraků. Založeno na skutečné události. Ezoblábol, který je ještě domrvený tím, že byl naprosto přestříhán a přepsán producentem filmu - režisérská verze prý existuje, jmenuje se Dimenze (2022). Další, kdo se na téhle verzi podílel byl Keoni Waxman, který poslední dobou dělá nízkoroupočtové rychlokvaškové filmy s Stevenem Seagalem. To, co byla asi trochu šílená explorace názorů Dalibora Stracha na život, vesmír a tak vůbec, se změnilo na naprostý chaos. Jsou zde scény, kde to vypadá, že se pokoušejí o Star Wars (postava Františka píše vysokorozpočtovou sci-fi), je zde historická část i současnost. Film je předabovaný a titulky vyprávějí zcela jiný příběh než anglické dialogy. Hlavní hrdina je celý film v klinické smrti, kde je oživován Michalem Suchánkem. Jedna z vedlejších postav je hraná Brendanem Fraserem, který je zde v trojroli pilota, pilota a mimozemšťana.  Pouhé tři roky předtím než získal Oskara za Velrybu. Jestli se dá něco pochválit, tak jsou to letadlové bitky/přelety, které museli dát práci. Příběh je nesrozumitelný, triky a kostýmy strašné a postavy a děje prostě nudné. Kdyby šlo aspoň o autorskou vizi dokážu si představit ocenění divnosti tohoto projektu, ale tohle je evidentně přestříhaná verze věci, která byla původně o něčem jiném. Takže odpad? ()