Monty Pythonův smysl života (1983)

Na zbylé dva Pythoní filmy to sice nemá, ale pořád mi to přijde jako velice nadprůměrná komedie s několika naprosto geniálními momenty a jedním doopravdy hodně zvláštním moment (MIDDLE OF THE FILM). Úvodní film mi přišel trochu zbytečný, ale špátné to nebylo. Every Sperm is Sacred byla docela luxusní.

Future Man - Pilot (2017) (epizoda)

Příběh není zatím nijak zvlášť originální, ale Hutcherson je docela sympaťák a takováto komediální role mu sedne. Pár vtipných momentů se najde, ale nic převratného to není. Nevím, jestli hodlám sledovat dál.

Rande (1997) (pořad) odpad!

Jedna z mých nejhorších nočních můr spočívá v tom, že jednoho dne zjistím, že se moji rodiče seznámili v tomto pořadu. Přijde mi až děsivé, že něco takového mohlo vzniknout a asi se na to i někdo díval. Na druhou stranu... většinou se u toho bavím královsky. DJ Lucifeeer!

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Viděl jsem sice jenom necelý jeden díl, což zřejmě není ani jedna miliontina z tohoto nekončícího eposu, avšak i těch cca 30 minut mi bohatě stačilo k tomu, abych si o Ulici udělal názor. Mohl bych si vybrat náhodného souseda z naší ulice, sepisovat denodenně veškeré jeho zážitky a nakonec bych z toho udělal seriál, který by byl srovnatelně záživný. Spíš, než dějové zvraty nám tu scénaristé nabízejí dějové zvratky a herci jsou povětšinou dost špatní. Když tak nad tím teď přemýšlím, možná jsem se vlastně díval na Ordinaci, ne na Ulici, fakt nevím... Stejně na tom asi nijak zvlášť nezáleží.

Ztraceno v překladu (2003)

Perfektní v každém momentu kromě momentů, které být perfektní nemají, takže perfektní v každém momentu. Ty role nemohl hrát nikdo jiný, než třiapadesátiletý Bill Murray a devatenáctiletá (wait what) Scarlett Johanson. 10/10

V Bruggách (2008)

Ach, ty Bruggy... Jako v pohádce. Pořádně krvavé, černohumorné a ohromně zábavné pohádce. Farell i Gleeson jsou fakt sympaťáci. Trochu zvláštní mix, na který jsem si při prvním shlédnutím musel nejprve tak nějak zvyknout, ale teď už mi přijde, že zde vše sedí naprosto perfektně. Svým způsobem prostě dokonalý film.

Fall Out Boy - The Last Of The Real Ones (2017) (hudební videoklip)

Klip samotný je opravdu hodně podivná záležitost, které asi pět hvězd dát nemůžu, ale píseň je tradičně skvělá.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Filmová adaptace geniální předlohy rozhodně geniální není, ale je dost slušně obsazená a celkově se prostě jedná o poměrně příjemnou podívanou. Ale mohla být mnohem lepší. Takhle je taková... neškodná. EDIT: Převážně neškodná.

Osvícení (1980)

Neviděl jsem moc hororů, které bych mohl označit jako vynikající filmy, ale Osvícení nebo Záření, kterýžto překlad zdá se mi lepší, mezi ně rozhodně patří. Jack Nicholson sice už od první scény působí trošku jako šílenec, takže žádná dechberoucí přeměna postavy se tu nekoná, stejně ale hraje jako o život a celý film pozvedá na úplně jinou úroveň. Tísnivé, znepokojivé a celkově prostě docela príma podívaná nóó. Btw.: Co tam kurva dělal ten medvěd??? Teda vím, co dělal, ale proč to kurva dělal???