Michael Jackson's This Is It (2009)

Cekal jsem vice zakulisnich vstupu, neco vice ze zivota MJ, bohuzel to byly opravdu jen sestrihane zabery ze skouseni a jelikoz je tohle server, kde se hodnoti kvalita filmu, tak prestoze mam hudbu MJ velice rad, tak za tuhle slataninu jen 3*

Sherlock Holmes (2009)

Guy Ritchie "dela" zajimave filmy a Sherlock neni vyjimkou. Originalne, pro-divacky ladene a tak ty 2 hodky utecou ani clovek nevi jak. Jisteze se najde spousta konzervativnich rypalu, ale preci jen uz tech klasickych dedku v houpacim kresle s lulkou a houslema bylo az az, tak proc to nezkusit jinak? :) Pobavilo!

Temný rytíř (2008)

Od prvni projekce uplynulo nekolik mesicu. Skoda, ze jsem si uz tehdy nepockal a dychtive sahl po tom prvnim co se objevilo. Byla to chyba, ale jsem rad ze jsem se po case k tomuto snimku vratil, uz tehdy me zaujal, ale nezanechal neco tak silneho jako v poslednich dnech, kdy si ho poustim dokola a nejsem stale nasycen emotivnich, akcnich, vtipnych fazi...uzasneho hudebniho podbarveni a "nekompromisne genialniho" Jokera. A Christian Bale, kt. je tak trochu zapominany, uz delsi dobu dokazuje, ze je vynikajici herec a rozhodne nezklamal! Klobouk dolu pred timto dilem. Ma to jednoduse "smrnc". Na zacatku nasednete vlaku, ktery nema zastavy a jen se riti k cili zavratnou rychlosti. A prekvapive nezastavi ani na konci filmu;) Uz ted jsem v ocekavani, co prijde dal, ale bojim se, ze Temny rytir si nasadil tak vysokou latku, ze v dalsim pokracovani to bude mit nesmirne tezke alespon se ji priblizit.

Tropická bouře (2008)

Mno ...moho povyku pro nic s timhle kouskem Ben Stiller zase diru do sveta neudela, ale musim rict, ze jsem se pobavil tim, jak jsem prvni pulku filmu hledal kdy, ze prijde ten Tom Cruise a pak zjistil, ze uz na nej nejakou chvilku koukam a Cruise opet bodoval na konci stylovym "taneckem" xD takze nakonec preci jen 3*:)

Americký gangster (2007)

Tak na tuhle vecicku jsem si delal cas nekolik dni, jelikoz jsem si ji chtel uzit a uz od zacatku jsem tusil, ze to bude stat za to. Pouziju "golfistovu" myslenku, kde rika, ze nebudem srovnavat s "Kmotry", ale postavime American gangster na jejich uroven, protoze presne tohle ma napadlo uz behem filmu. Luxusni zpracovani, vyborni D.W. i R.C. a zivelnost filmu, u ktereho jsem se i pres jeho 2,5 hodinovou stopaz celou dobu vytecne bavil. Vrele doporucuji!

Holky z naší školky (2007)

Stupiditka po anglicku ....obcas se objevi naznak neceho vtipneho, ale to je asi tak vse. Nedoporucuji, pokud si chcete udelat prijemny vecer u filmu. Ale jako kulisa, pri manualni praci se to da snest;)

Invaze (2007)

Je to porad jedno a to same dokola. Uz me tyhle filmy nudej. Ale preci jen neco noveho, alespon pro me nabidl - a to poukazani na to, ze lidstvo jako takove mozna neni hodno prezit, ... ze mozna jina rasa nez homo sapiens (sapiens) by dokazala Zemi a zivot vyuzit mnohem smysluplneji. A pro ty, kteri chtej slyset Daniela Craiga mluvit o gulasi urcite stoji na tohle mrknout:D

Juno (2007)

Prijemna vecicka s povedenym scenarem (originalni, na urovni), s jeste prijemnejsi Ellen a luxusne rozpacitym Michael Cera:) Ale tim to pro me konci. Cekal jsem bohuzel vic "srandy" a krapet dramaticnosti. Kolem Juno velkej rozruch, jako dnes kolem vseho, ale bohuzel se mi nezda zaslouzeny. Celkovy dojem 50% - proste to nebyl muj salek caje:)

Koření života (2007)

Sympaticka "romantarna" - nenabidne nic prevratneho, jednoduchy pribeh, nekolik ocekavatelnych zvratu, ale i presto nemuzu rict, ze bych se nejak nudil. V pripade mate "chut" na neco sladsiho, a neocekavate nic prevratneho a pokud jste milovnici jidla, ci Catarine Zety Jones, urcite si prijdete na sve. Citlivejsi duse budou mit behem projekce prostor setrit i nekolik slz;)

Pokoj 1408 (2007)

Pro me celkem prekvapeni a konecne nejakej zajimavejsi horor po dlouhe dobe. Skoda jen, ze neskoncil po 45 minutach, jelikoz zhruba od pulky mi to prislo jak mizerie, ikdyz ve finisi se snazi nabrat dech, uz ho proste nenabere. Bohuzel neznam literarni predlohu, takze nemuzu soudit, jestli se autori jen prali s predlohou nebo proste meli vic zamakat. Kazdopadne alespon trochu jsem v tom Kinga "citil" a v konecnym dusledku jsem byl spokojen:) 3 hvezdy hlavne ze sympatie ke Kingovi, S. L. Jacksonovi a zanru :) Nemuzu si ale pomoci - uz dlouho jsem se nebal a to by clovek mel ne?