Frozen (2010)

Lehce béčkový film. Ne úplně příjemná situace na lanovce a trochu šokující krvavost. Taky ne úplně reálná scéna s vlky. Další pochybnou věcí je doba, kterou by člověk v tomhle extrémním počasí a navíc bez pohybu dokázal přežít. Pár věcí úplně nesedí, ale přesto překvapivě zábavný film.

Jsem božská (2018)

Trochu unreal no, v obchodě by Vám asi asistentka jen tak neřekla, ať si svojí velikost jdete hledat jinam. Není to zrovna kvalitní filmařina, ale to se asi dalo čekat. Jako oddychovka, nad kterou nechcete přemýšlet, docela ok.

Tajemství štěstí (2018)

Jako docela dobrý. První minuty jsem si sice říkala, co jsem si to proboha zase pustila, ale po chvíli mě děj tak nějak samovolně vtáhl. Tomyho přesvědčovací schopnosti byly super a nedůvěra a zahořklost jeho manželky a nejlepšího kamaráda byly trochu otravný. Zakončení trochu divný, ale ok. Každý má svý metody pomsty.

Contratiempo (2016)

Ano, ano, ano! Tenhle dějový spád prostě ANO!

S láskou, Rosie (2014)

Romantický film plný emocí. Každopádně ale ne ten typický naivní holčičí doják. Dá se na to koukat. Některé situace si i spojíte s vlastním životem a jste rádi, že tohle Vás nepotkalo. Na mě to ale mělo trochu moc rychlý dějový spád.

Metanol (2018) (TV film)

Lidská stupidita a chamtivost nezná mezí. To je ta hlavní myšlenka, kterou jsem si z aféry a filmu Metanol odnesla. Jaký blázen mohl přijít s myšlenkou přimíchat do ethanolu toxický methanol, jen kvůli vidině pár korun navíc, mi nejde do hlavy. Každopádně na český film si myslím, že velmi slušný výkon. V šoku jsem byla dostatečně, a navíc jsem si odnesla ponaučení používat mozek před tím, než cokoliv udělám. Ztvárnění aféry se myslím dost dobře povedlo.

Sezn@mka (2016)

Jiřího Langmajera snad do filmů obsazují, aby Vám zážitek z filmu co nejvíc zhnusili. Na to, že je to komedie, musím říct, že jsem se nepobavila ani jednou. Pokusy o vtipy mi přišly spíš zoufalé a trapné. Celý děj není zajímavý snad ničím a jestli se někdo těm blbým vtípkům zasmál, tak to upřímně nechápu. Od začátku do konce naprostá katastrofa. Tenhle film Vám snad nemůže předat nic jiného, než pocit viny, že jste místo toho hodinu a půl radši nepsali bakalářku.

Výchozí bod (2014)

Nadpřirozené jevy, osud či náhoda, nejsou věci, nad kterýma bych se nějak pozastavila, nebo jim dokonce věřila. Mysterióznost tohoto filmu ovšem nadchla a překvapila i mě. Rychlé dějové zvraty a extrémní situace, to je zase něco, co můžu, a tady jsem si jich užila dost. Konečná scéna mě takzvaně dostala a celkový nápad na tohle téma mi přijde prostě geniální.

Hodiny (2002)

U Hodin jsem po nějaké době změnila hodnocení z původních 3 hvězdiček na 5, a to kvůli tomu, že mi film dlouho zůstal v hlavě. V průběhu jsem měla u některých částí pocit, že jsou zdlouhavé a nudné, a chvílemi jsem úplně nechápala, co nám chce režisér tímto filmem vlastně sdělit. Po čase mi ale došlo, že jsem to vlastně nakonec pochopila dokonale. Nejsilnější dějovou linií je podle mě ta s Julianne Moore, která se rozhodne opustit milujícího manžela i malého synka, protože se necítí tímhle životem naplněná. Reálně má v životě to, co by si spoustu lidí přálo a z venku by to mohlo vypadat, že nemá jediný důvod být nešťastná (ve filmu je i zachyceno, jak ji manžel velmi miluje), ale přesto se vnitrně cítí špatně, zdevastovaně. Tohle se mě nejspíš tolik dotklo kvůli tomu, že sama mám z takového typu stereotypního života asi největší strach. Hádám, že si z toho každý odnesl něco jiného, ale co můžu za mě určitě říct, že tenhle film je silným snímkem, který Vás může poměrně ovlivnit a donutí Vás se nad svým životem zamyslet.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Tenhle film je pro mě srdeční záležistostí, a to hlavně z důvodu skvělého soundtracku. Obsahuje nespočet dojemných momentů, které jsou podtrženy právě perfektním výběrem písniček. Skladba Heroes při tunelové scéně tam sedí prostě dokonale. Na to, že se jedná na první pohled o typický film o lidech ze střední, má svoji jedinečnou a hlubokou atmosféru a narozdíl od ostatních filmů ze stejného prostředí, se zde řeší důležitější témata, než hlavní roztleskávačka zamilovaná do kapitána fotbalového týmu. Charlie jako hlavní postava působí ze začátku nezajímavě, akorát tak sympaticky a trochu stydlivě, ale v průběhu a na konci filmu se dozvídáme o jeho skrytých stránkách. Emma Watson tady hraje naprosto fantasticky, je tak roztomilá a charizmatická, že si sami přejete mít ji za kamarádku. Celkově hodnotím film velmi kladně, hlavně kvůli emocím, který ve mně v celém průběhu vyvolal. Doporučuji shlédnout, pokud chcete zlepšit náladu.