Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Nejenom na postavách jde vidět jak se za tu dobu Clerks a jejich tvůrci vyvinuli. Jednička byla taková nedopečená, a dvojka je už dozrálejší. Ubylo těch "rádoby vtipných vtipů", příběh se zúžil a zefektivnil se. Už to není takový seriál ve filmu, kde nakonec všechny epizody do sebe zapadnou, a vytvoří jakýsi nevýrazný konec. Dvojka má svojí pořádnou cestu, a pořádný konec(a pěknou Rosario Dawson!). Jednoznačně je pro mě lepší dvojka než jednička. Za čtyři hvězdy. Třeba se za 12let dočkáme dalšího pokračování ;)

Mladí muži za pultem (1994)

Tohle, že bylo geniální ? Jaksi taksi nepovažuji za vtipné "primitivní vtipy" o počtu vykouřených ptáků, nebo snad o smrti při onanii, a tak dále, takže tenhle film vážně nebyl můj šálek kávy. Akorát se mi líbila ta scéna o Star Wars(SW forever!), jinak jsem se nudil. Tři hvězdy. Doufám, že bude dvojka lepší... Můj status na FB (7.4.2017): Před osmi lety jsem na CSFD.cz o Clerks psal, jak mi ten styl humoru přijde primitivní - o smrti při onanii, o blowjobech a o záležitosti kolem pohřbu, "životně důležitých" klíčů od auta a klínu mrtvé ženy v rakvi. A tak podobně. Myslím, že bych si měl po dnešní projekci pogratulovat. Jsem větší zvrácenější pako než ve svých osmnácti. Díky CSFD.cz za tak úžasný retrospektivní pohled!

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších pořadů, až to znovu budou dávat, tak určitě zase kouknu. Můj snad nejoblíbenější příběh byl ten s tajemnou stařenou na hřbitově, v dětství jsem se fakt bál :D Do dnes si říkám, že mám štěstí, že nejsem taková svině jako ten hrobař :)

Sex Pistols: Děs a běs (2000)

Jak se říká - obrázek řekne víc než tisíc slov. Film se skládá z obrázků, takže toho řekne tisíckrát víc, a tento dokument svůj sdělovací účel zvládá na jedničku. Nejsem punkáč, ale poslouchám punk, a tak si neodpustím - Punk not dead!

Hráči (1998)

Proč Edward Norton musí v každém jeho filmu dostat pořádně na hubu ? Na to je fakt magnet. (teda z těch filmů co jsem s ním viděl). Dobrá oddechovka, za čtyři hvězdy :)

Čistá duše (2001)

No, někteří kámoši prý z toho brečeli. Takže jsem očekával vážně něco víc. Na to aby mě to nějak vzalo to bohužel nebylo dostatečně silné, chtělo by to jinačí vyprávění - místy jsem se celkem nudil, a jak tu už někdo psal, nevybočovalo to z řady dalších životopisných filmů, jako kdyby to byla nějaká epizoda ze seriálu Životopisy. Akorát na herecké obsazení si vážně nemohu stěžovat, Russell Crowe a Jennifer Connelly(mimochodem, velmi swééét :D) byli fakt bezvadný, a taky vlastně hudba :) Takže nakonec čtyři hvězdičky. Další matematik, který přišel na to, že se to nejdůležitější na světě neschovává v číslech...

Borůvkový vrch (2002) (TV film)

Ta jeho teda byla velká coura... 20let se o ní stará, a najednou má infarkt - a už není takový chlap, a jen tak ho odkopne. Vážně nemám rád českou kinematografii, její způsob vyprávění, její scénáře. Tento film mi skutečně šel na nervy, konečně ho mám za sebou... Jedna hvězdička. Zrovna dneska jsem si říkal, že jsem jí ještě tenhle měsíc žádnému filmu nedal, tak už jsem se napravil :)

Yes Man (2008)

Lehounce nadprůměrný film se skvělým hereckým obsazením. U Jima Carreye je to skvělé snad standard (ten snad na to Yes! chodil taky. Budeš skvělým hercem ? ANO!), ale největší pro mě potěšení a novinkou byla Zooey. Sice jsem viděl s ní Stopařova průvodce po galaxii, ale tam jsem si jí jaksi taksi nevšiml. Ta holka je fakt swéééééét :) A víte co ? Nakonec tomu dám čtyři hvězdy(s otřenýma ušima) Bylo v tom pár nepěkných scén - třeba ta "postelová scéna" s babičkou, s umělými zuby ve sklenici , to bylo fakt nechutný :D Ale celkově s tou hlavní myšlenkou souhlasím - nevaž se, odvaž se! I když bych to vážně s tím ano nepřeháněl, a nechal si nějakou soudnost :) Stereotyp je hnus...