Krásy Evropy se Samanthou Brownovou (2004) (seriál) odpad!

Takhle přesně by cestopisný dokument neměl vypadat. Moderátorka se každou chvilku snaží být vtipná, ale dávka její trapnosti zastiňuje to kvůli čemu tam skutečně je. Čekáte-li tedy, že se dozvíte to nejdůležitější a nejzajímavější o zemích evropy, dostanete velmi málo. A když už ano tak jsou informace často zkreslené (viz. díl o Praze). Ke všemu ještě asi nejhorší intro co jsem viděl.

Normální autistický film (2016)

Dokument trochu jinak. Nejsou v něm žádné diagnostiky, názory rodičů nebo rozhovor s doktorem, ale o to osobnější film je. Čistě vnitřní náhled do života několika neobyčejných dětí. Miroslav Janek v podstatě jen natočil obsah a poskládal ho dohromady, což ve výsledku filmu prospělo, protože nejlepším způsobem jak divákům představit svět autistů je ukázat ho v přirozené formě, kde jsou tito lidé tím kým skutecně jsou.

Batman začíná (2005)

Nolan vzal Batmana, zasadil ho do reálného světa a přetvaroval ho ze superhrdinského filmu do thrilleru, ve kterém všichni vystupují jako reální lidé. Batman zde není milionář, který se jen tak rozhodne v netopířím oblečku zachraňovat svět, ale absolvuje několik psychologických fází, které odůvodňují proč to dělá. Hlavní charaktery jsou dost promyšlené, což dělá film o něco uvěřitelnější. S trochou nadsázky se i dá říct, že by se to mohlo stát a to už je samo o sobě docela výkon (zvláště mluvíme-li o chytání zločinců v masce netopíra).

Logan: Wolverine (2017)

Veškerá akce je sakra kvalitní, realistická, přehledně sestřihaná a bez jakýchkoliv logických děr. A když zrovna ustane, nastupuje psychologické rozebrání postav, kterých sice není moc, ale o to hlouběji se jim film věnuje. Vlastně je to v základě westernově syrové drama s akcí navrh, výbornými herci na všech stranách a skvělým (ne moc veselým) zakončením.

Jedna noc (2016) (seriál)

První díl nabídne dokonale zpracovaný děj s napjatou atmosférou a bezchybně vystavěnými scénami, které šlapou jako hodinky. Od druhého dílu se tempo zpomalí a přichází mistrovsky napsané psychologické drama mezi postavami se skvěle promyšlenými nejednostrannými charaktery. Herci snad nemohou být lepší. Kamera, hudba, střih... vše odvedeno na 120%

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

První díly vypadaly dobře a s každým dalším rostl můj zájem o tenhle seriál. A teď po zhlédnutí posledního dílu musím zvýšit hodnocení ze čtyř na pět. Vůbec nevadí, že to má převzatou předlohu, protože je to prostě skvělé mysteriózní drama s dobovou atmosférou. Skvělé herecké výkony a každý díl alespoň jedna vtipná hláška většinou od Trojana, což je super, protože poslední detektivky s ním za nic nestály. A konečně také zasáhnutí trochu do jiných žánrů, než jsme u ČT zvyklí.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Moc jsem se těšil na zasazení do doby, ve které by vlastně měl Sherlock být. Ale zklamání nebylo malé. Scénáristům už došly nápady a tak vymýšlí blbosti a snaží se to skrýt za to, že je to jako zamotané. Skvělé herce bohužel utápí odpadní scénář a pár „ vtipů “ jako třeba vypasený Mycroft tomu moc nepomůže. No a co by to bylo za konec kdyby se neukázalo, že celou dobu za vším nestál nikdo jiný než již stokrát mrtvý Moriarty...

Sherlock (2010) (seriál)

1. SÉRIE - Výborný a především originální scénář a celkový koncept. Cumberbatch s Freemanem excelují a vše šlape tak jak má. 5*. ___ 2. SÉRIE - O fousek horší než první série, ale stále skvělé. 4,5* ___ 3. SÉRIE - Tady se nám začly rodit dvě později „ osudové “ chyby. Ta první se jmenuje Moriarty. Proti herci nic nemám, ale později se zjevuje příliš často a skoro za každým případem (kromě toho zemřel už asi stokrát). Díky tomu se z toho stává spíš bossfight mezi Sherlockem a Moriartym než detektivka. Druhou chybou je, že seriál pomalu ztrácí svůj původní koncept. Sherlockovo vyšetřování se stává vedlejším a jde jen o to co se děje s postavami. Ta skvělá detektivka, kterou to bylo v prvních sériích se z toho vytrácí. 3* ___ 4. SÉRIE - Dopadlo to jak jsem si myslel. Není to tak hrozné jako Přízračná nevěsta. Sherlock jen tak mimo děj vyšetřuje nějaké případy, o které bohužel moc nejde. Teď je moderní, když budou hrát s Moriatrym nějakou „ posmrtnou hru “ :(

Vinnetou (2016) (seriál)

Legenda navždy zůstane legendou a jen těžko může být překonána. Proto je tak těžké točit na něco takového remake. Samozřejmě, že takovou poetiku jako staré zpracování to nemá, ale i tak je to velmi zdařilé a v některých ohledech i realističtější. Scénář je po celou dobu obstojný. Skvělá kamera, výprava, hudba a i nový herci.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Tak to mám nejradši. Příběh podaný čistě tak jak je. Žádné klišé a civilní vzhled. Sullenberger v rukou skvělého Toma Hankse a navrch příjemná dávka humoru.