Simonova kočka (2008) (seriál)

Hurááá, je to tady! Hned si dávám do nejoblíbenějších seriálů! To je tak ženiálně jednoduché a přitom trefné a vtipné! Tak jednoduchými prostředky vyjádřit naprosto dokonale mimiku naší kočky, aniž by ji znal - fakt smekám! Nejradši mám TV dinner a Santa Claws. Dodatek po přečtení komentářů: ano, kočky UMÍ být pěkně vyčůrané, ale většinou jsou hodné a co je zvláštní, dokážou vycítit, když jste nemocní. To se na vás nabalí a hřejou. V podstatě za to, že jsou krásné, elegantní, heboučké, srandovní a taky svérázné nechtějí od vás nic jiného než trochu toho žvance a podrbkání za ušima. Někdy dokonce spíš to pohlazení, mockrát se mi stalo, že kočka začala opruzovat, já jsem jí automaticky plnila misky a ona na mě hleděla jako na blba, který nic nepochopil. Až jsem ji pohladila, začala se mazlit, pak sebou práskla o zem a asi tak po 5 minutách slastného kroucení pod drbající rukou se odebrala BEZ ŽRÁDLA na nějaké místečko (které ještě doposavad nestačila zachlupatit) a tam spokojeně usnula. Dodatek číslo 2 18.10.2011: Mým novým favoritem je týden starý díl Double Trouble. Pan Tofield byl asi u nás, když k nám doštrachal kocourek Pepík, vypadalo to skoro stejně:-)

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Pro mě jednoznačně nejslabší Woodyho film! Barcelona pěkná, ale to je asi tak všechno, jinak nemastné, neslané a totální absence humoru nebo aspoň já jsem ho tam neviděla a to jsem ho našla všude v Allenových filmech, i těch vážných. Chvílemi jsem přetáčela nebo jsem měla aspoň chuť to udělat. Tři hvězdičky jsou spíše z celoživotní sympatie k režisérovi....Jo, a při hysterických záchvatech Penelope Cruz jsem si vzpomněla na Polívkova Ludvu z Cesty z města: jak začne držkovat, tož jí dat přes čuňu:-)

Rituál (2006)

Tož temu řikám trapas! A rituální! Teda vlastně kapitální:-)

Rio Bravo (1959)

Westerny moc nemusím, ale tohle mě fakt chytlo! Tohle dílo po létech vůbec neztratilo na svěžesti (hlavně v dialozích, a to prosím bez sprosťáren), asi proto, že je napsané tak nadčasově a z nezbytných typicky westernových rekvizit je tam snad jenom saloon:-). Všechno a všichni ostatní se klidně může vyskytovat i tady a teď a v jakémkoli žánru. Tak je to vlastně i u těch westernů, co mám ráda. Angie Dickinsonová byla tak krásná, že jsem ze začátku pátrala, jestli to není Bardotka! (Film jsem sledovala v TV a všechno, co jsem věděla bylo, že tam hraje John Wayne, ani Deana Martina jsem zpočátku nepoznala, tady aspoň vidíte, jak málo westerny znám). Bezva zážitek a když bude příležitost, ráda se podívám znovu.

Noci šelem (1992)

Potřebovala bych film vidět znovu, protože teď jsem na konci knížky a tam je jeden zásadní rozdíl mezi druhou větou v obsahu zde výše: ...je začínající filmař, co žije nevázaným životem, NEŽ zjistí, že je HIV pozitivní! On jím totiž žije i POTOM, bez ohledu na to, koho nakazí. Chová se doslova odporně k Lauře, k celému svému okolí. Sice má výčitky a dost se v tom babrá, ale to je málo. Na knížce mi právě připadá cenné, že se Cyril neidealizuje, nedělá ze sebě oběť, vinu vidí jen a jen u sebe. Tak bych chtěla zjistit, jak je to ve filmu, už si to moc nepamatuju, jenom že se mi hodně "líbil" a teď nevím, jestli to třeba taky tenkrát nebylo pro to, že šel Cyril do sebe. Jestli se ve filmu jen trochu idealizuje (i když to dělá autor, režisér a herec v jednom), okamžitě srazím hodnocení. Pro ubližování druhým, ať z vrozené krutosti, zbabělosti nebo nezodpovědnosti a sobectví, a jeho omlouvání opravdu žádné pochopení nemám. A zajímavá forma nebo sympatičtí herci (což teda Boehringorová zrovna ale není) mi k dobrému hodnocení nestačí. No třeba se rozepisuju zbytečně a je jenom chyba v obsahu výše. Každopádně si film musím sehnat a pak uvidíme. Jinak chudákovi Cyrilovi jsem já i moje hodnocení už stejně jedno.

Králova řeč (2010)

Film mě naprosto uchvátil. Jsem zapřisáhlý monarchista, který stále lituje rozpadu Rakouska-Uherska (nezlobte se na mě, prosím). Při oné řeči podbarvené Beethovenem jsem bečela jak o život, ani ne tak z radosti nad tím, jak to král zvládl, ale kvůli tomu, co ve filmu už nebylo, a ve skutečnosti ano - válka, statečnost královské rodiny za války, to jak královna odmítla opustit Londýn, že král brzy po válce umřel, že ta malá holčička, co jí četl pohádky, se stala královnou, co všechno musela a musí řešit nejen ve státě, ale i ve vlastní rodině atd. Kurnik, už mám zase na krajíčku. K filmu: perfektní - komorní, neokázalý, civilní a řemeslně dokonale zvládnutý. Dokonalé herecké výkony, Jeffrey Rush mě po záři svou dokonalostí nijak překvapit snad ani nedokáže, ale do Colina Firtha bych to nikdy neřekla, vždycky jsem ho sice brala jako solidního herce, ale takových nemastných neslaných rolí. Perfektní komentáře: Sportovec a hlavně Woody

Hrdina proti své vůli (1992)

Viděla jsem znovu a musím přidat hvězdičku. Výborný obrázek, jak to chodí v médiích. Zajímavý Chevy Chase v roli nesympatického pragmatika. A docela zajímavý pohled na známý fakt, že hrdina nemusí být vůbec kladný a hajzlík zase tak špatný. Hezky natočené, jak to ostatně Frears umí.

Rio (2011)

No Shrek ani Sněhurka to není, ale proč tak nízké hodnocení? Pěkná animace, kouzelní papoušci (nejlepší ten zloun) a jelikož máme dva doma, tak za čtyři...

Bestiář (2007) odpad!

Uááá, to je hovadina!!!Ubohý scénář, trapní úplně všichni herci, škoda času! Normálně mě reklamy ve filmech děsně štvou, ale tady byly vysvobozením! Když už jsem začala pochybovat, že vůbec byly a že hydratace pokožky či gel pro intimní hygienu splynuly s filmem, objevil se slizký afroameričan na koni páchnoucí Old Spice a já ho vypla, aniž bych počkala do konce reklamní pauzy natož toho blábolu, který nezachránil ani vždy tolik opěvovaný Karel Roden. Jo, a nejlepší zvonek pronesený ukňouranou unylou pro mě naštěstí neznámou nejspíš slovenskou herečkou: "Proč mi to děláš? Proč mě tak mučíš?" Samo o sobě nic, ale já jsem slyšela Bruna Ferrariho ve Zvířeti: "Co mi to dělááátéééé? Proč mě mučííítééé?! Mít prachy a čas na hovadiny, natočím superparodii s Bárou Nesvadbovou v hlavní roli!

The Doors (1991)

Myslím, že nemá vůbec cenu diskutovat o perfektní muzice a kongeniálním Valu Kilmerovi. Skvělý film po všech stránkách, dokonale vystižená atmosféra doby a osoby Jima Morrisona, rozpolcené mezi neandrtálskou barbínu, jak ve filmu někdo trefně poznamenal, a citlivého básníka. Výborný Kyle Manzarek!