Nenapravitelný (1975)

Roztomile bláznivá komedie s excelentním Belmondem, po jejímž zhlédnutí si uvědomíte, že podobné filmu dnes již bohužel nevznikají.

Údolí stínů (2002)

Komplex Američanů z války ve Vietnamu odnesla už řada filmů. Údolí stínů tuhle skupinu úspěšně doplňuje.

Trpaslík - Pondělí (2017) (epizoda)

Nápad ukradený z Arabely a trapné vtipy. Je sice fajn, že Česká televize našla odvahu vyslovit slovo černoch, ale bohužel pouze v kontextu slaboduchého buranství.

Jurský park 3 (2001)

Třetí pokračování o důsledcích lidského hraní si na Boha je pouhým odvarem původního nápadu. Nejvíce bodů do hodnocení urve pouze parta pterodaktylů. Ostatní scény jsou už jen variace již známého.

Čarodějův učeň (1977)

Hororová pohádka s vynikající atmosférou. V době uvedení snad nebylo dítěte, kterému by nezasáhla do snů.

Milenci a vrazi (2004)

Páralovy knihy měly své kouzlo. Jejich filmová zpracování ale notně pokulhávají. A nezměnil to ani tenhle film. Dějová linka jednotlivých postav co chvíli ztrácí kontinuitu a nabízí tak především změť vztahů, kde "jde každý s každým". V tomto případě sice bez laciných explicitních scén, ale ani to snímku nepomáhá.

Pán a sluha (1938)

Milý a vtipný film, který potvrzuje, že Jindřich Plachta byl hvězdou první velikosti.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Bezprostřední herecké výkony Tomáše Holého bavily, baví a nespíš ještě nějakou dobu bavit budou.

Dívka na koštěti (1971)

Jeden z nejlepších filmů pro děti vzniklý v 70. letech.