Pelikán má alibi (1940)

I po více než pětasedmdesáti letech je tenhle snímek zábavný a to nejen díky dvojici Plachta - Neumann.

Americká kletba (2005)

Vařilo se podle receptu: vezmi pár lekacích scén, přidej k tomu špetku incestu a nech vše (včetně diváka) osmdesát minut dusit.

Noc nad Chile (1977)

Dílu sovětské produkce, které mělo odsoudit Pinochetův režim, občas - a to překvapivě - chybí levicový důraz. Soudruhům se moc nepovedla ani použitá hudba, jenž se k podkreslení děje vůbec nehodí. i přesto je škoda, že film byl u nás vydán ve zkrácené verzi.

Žena za pultem (1977) (seriál)

Seriál je svědectvím doby, kdy byly obložené chlebíčky za 2,50. Tedy doby, kdy podobná díla prostě vznikat musela. Je proto poněkud tristní, že dnešní seriálová produkce vytváří často věci mnohem horší.

Milenec (1992)

Zcela přesvědčivý výkon Jane March společně s výbornými exteriéry a erotickými scénami posouvají vcelku jednoduchý příběh kvalitativně hodně vysoko.

Láska nebeská (2003)

Pro někoho symbolizuje vánoce Popelka, pro jiného Mrazík. Za mě je to Láska nebeská.

Flirt se slečnou Stříbrnou (1969)

Dostat dobrou knížku na filmové plátno je pokaždé obtížný úkol. Zde se však předloha a zpracování potkaly. Z filmu je tak jasně cítit Škvoreckého rukopis a navíc vše zdobí herecké výkony.

Vetřelec (1979)

Jakmile světla zhasla a na plátně se začala objevovat skládačka Alien, letní kino dvě hodiny napětím ani nedýchalo. To už se dnes podaří opravdu málokomu. Díky pane Scotte.

Slunce, seno, erotika (1991)

Závěrečný díl trilogie z Hoštic naznačil, že dále bude Zdeněk Troška už pouze klesat.

Tři bratři (2014)

Tři bratři jsou v pohledu na předchozí tvorbu dua Svěrák & syn rozhodně slabším kouskem. I přesto ale film nabízí spoustu scén, které potěší dětského i dospělého diváka.