• Rodinný

Vraždy v kruhu - Budu v tvých vzpomínkách (2015) (epizoda)

Velice dobrý díl, kazí ho (jako obvykle) esotericko-astrolgické kecy : 4 * a 69 % . Výborná byla Vanda Hybnerová (propuštěná exekutorka Jesika Sirotková), Jaroslava Pokorná (Hamouzová:"asi v kriminále nesehnala kondolenční lístek"), Zdeněk Maryška (otec zastřelené astroložky Sabiny- H.Vagnerová), Karel Zima (alkoholik,násilník+skoro vrah Ráček:"šel jsem se projít na hřbitov.Sám?Může vám to někdo dosvědčit? Jo,mám tam dědu,zkuste to u něho..."). Excelentní byla paní Zdena Hadrbolcová coby Štajfová, domácí majora Holiny. Rosťova bratra hraje Václav Vašák, písmoznalce Podskalského pan František Derfler, brněnská (nejen divadelní) legenda. Malou roličku Ráčkovy ženy si střihla Kateřina Holánová, známá např. z filmu Nuda v Brně, z Četnických humoresek nebo z epizody Smrt na biofarmě v seriálu Místo zločinu Plzeň .

Vraždy v kruhu - Vítěz nejde do finále (2015) (epizoda)

Z tohoto dílu dost mrazí : cynismus+nenasytnost některých lidí je nebetyčná, přímo galaktických rozměrů. Tento díl : 4-4,5  * a 75 % .

Vraždy v kruhu - Vražda s odpuštěním (2015) (epizoda)

Vidět to s odstupem několika let znovu je zábava hlavně kvůli hláškám, rento díl 4 * a 69 % . Poklona maskérům za Lucku Zedníčkovou, pěkně se na ní vyřádili ..... :-) .

Vraždy v kruhu - Mrtvý v síti (2015) (epizoda)

Vychutnal jsem si perličky+fórky,např.bláznivou, přesto časově precizní sousedku/senzibilku, perličky šéfa Zdeňka(Jiří Štrébl), hackera Tomáše Ogara(Jan Hájek) s majorem Mariánem Holinou(Ivan Trojan):"myslíte,že českej Honza nikoho nezajímá?" atd. Samozřejmě taky ráznou a upřímnou Pavlínu (vynikající Adéla Petřeková). ***V epizodní roli důchodce s naslouchátkem,venčícího psa byl výborný herecký bard, pan Miroslav Středa, v cameo-roličce muže na střeše s Pavlínou(A.Petřeková) a Divišem(Marek Němec) se mihnul Ivan Pokorný,režisér celé série. ***Točilo se mj. v Táboře. Kvůli otravným esoterickým astrologickým kecům jen 3,5-4 * a 62 % .

Okupace (2021)

Film na mě působí jako poněkud rozpačitý pokus o převedení cynické - spíš divadelní - grotesky na filmové plátno. Vynikající kostýmy Josefiny Bakošové a masky Jany Dopitové, Johany Vrtíškové a Denisy Rosenbergové, hlavně přehazovačka na hlavě ředitele divadla(O.Brousek mladší). Oproti tomu byl místy dost mizerný zvuk u českých dialogů(monologů),hercům nebylo pořádně rozumět .... .**Natáčelo se mj. ve městě Nové Strašecí v okrese Rakovník ve středních Čechách(Viz Zajímavosti). **Na natáčení se mj.podílela Rola Brzobohatá, starší nevlastní sestra Ondřeje G.Brzobohatého. Tvůrci filmu získali grant českého Státního fondu kinematografie. **Film je dostupný na webu Č.televize (na ČT 1, neděle 18.6.2023, 20.10) už jen do neděle 2.července 2023!

StB: Přísně tajné! - StB na ledě (2022) (epizoda)

Příznačné je, že v l.1948-1989 emigrovalo minimálně 271 sportovců, z toho 47 hokejistů. Tento díl : 5 * a 75 % . Je na webu Č.televize :  ČT 1, pondělí 17.4.2023, 21.55 .