Mission: Impossible - Fallout (2018)

Vaše mise, rozhodnete-li se ji přijmout... Tom Cruise to zase dokázal, skoro jako jindy Nolan. Na pána. Tentokrát se musí Hunt vypořádat opět se Syndikátem, se kterým měl nemalý problém už minule, ale zatímco minule šlo hlavně o komornější špionážní přístup, tady se jede na velkolepější a působivější koncept. Od začátku do konce skvělá zábava - možná jde o nejzábavnější M:I. A zábava je hlavně v akci, která je po všech stránkách boží - od skvělé bitky na záchodech, přes famózní honičku Paříží až po zběsilé vrtulníkové finále. Na scénu se vrací Rebecca Ferguson, jejíž návrat je fajn, mnohem víc ale potěší návrat Seana Harrise a to, jak ho tvůrci zdokonalili k tomu, aby byl jeden z těch záporáků, kterého z hlavy jen tak nedostanete. Vedle něho musím vyzdvihnout i Cavilla, kterej si to tady neskutečně dává a dokazuje, že víc takových rolí by mu rozhodně neškodilo. Možná mám trošku problém s již klasicky zbytečně překombinovaným dějem, ale v tomhle případě jsem ochotnej přihmouřit oko. Bavil jsem se. Hrozně moc.

Tenkrát na Západě (1968)

Marně v tom vedru za zvuků nádherné Morriconeho hudby a dokonalé Leoneho režie hledám jediný kaz ....

Ant-Man a Wasp (2018)

Vítěz v kategorii nejdebilnější potitulková scéna ever.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Rozumím tomu, proč bývá v mnoha žebříčcích VĚZEŇ Z AZKABANU označován za vrcholný díl kouzelnické ságy. Nicméně z mého ultra-fanouškovského pohledu je tím vrcholem právě OHNIVÝ POHÁR. (O fous stále vyhrává nad druhou částí RELIKVIÍ SMRTI.) Nebudu se tady pouštět do hlubokých rozborů, proč právě tento díl. Nemělo by to smysl, protože nejlepší a nejupřímnější odpověď je ukryta hluboko v mých nostalgických vzpomínkách, na které svými slovy nedosáhnu. :)

Avengers: Infinity War (2018)

Velkolepá našlapaná jízda od začátku až do konce. I za faktu, že tu nemáme kdovíjak promyšlenou story, jako spíš "pouhou" strhujicí popcornovou zábavu, se z mého pohledu jedná o jednu z nejlepších, ne-li nejlepší Marvelovku. Protože ať už zmíním akci, emoce, nebo snad i ten humor, tady zkrátka funguje všechno přesně tak, jak má, což některé předchozí comicsovky nemají tak úplně splněno. A když už jsem zmínil ty emoce, sám sebe jsem načapal, jak mi (nejen) v těch nejvyhrocenějším momentech na hrdinech opravdu záleží. Intenzivně podané před-finále, které si zaslouží každý potlesk pro bratry Russoovy, protože ho zmákli takřka dokonale.

Králíček Petr (2018)

Domnhall Gleeson a la terč králičí bandy, která se hodně nechala inspirovat Kevinem, který dokázal zmizení rodiny McAllisterů. Mě to prostě bavilo od začátku do konce a když šlo Péťovi o život, paradoxně jsem se bál. Mohl by totiž skončit na česneku a sranda by byla tu tam ..

Paddington 2 (2017)

Víc takových pohodových filmů. Zase nechybí humor, který je ovšem vystavěn chytře, protože pravděpodobně nebude nudit ani starší publikum. Nechybí opět sympatické postavy, ke kterým se přidali pánové Gleeson a Grant jak nejlíp mohli. Paddington 2 je neobyčejně obyčejná rodinná podívaná, které je těžké vytýkat něco zásadního. A možná se povedla ještě víc, než minule.

Tomb Raider (2018)

Fanoušci Indyho na palubu. Lara Croft a svět, ve kterym se prohání mě doposud vůbec nezajímaly. Ani na tenhle restart jsem se příliš nehrnul. Dostal jsem ovšem velkou dobrodružnou pecku, která vlastně není v ničem výjimečná, ale ve svém žánru funguje fantasticky. Vidíme podívanou správně tajemnou, špinavou a pravděpodobně od první Mumie dostáváme nejnapínavější, nejzábavnější a nejlepší možnost, jak si užít postupné odhalování pradávných tajemství v čele s navíc velmi sympatickými charaktery. Kam se hrabe Princ z Persie nebo Assassin's Creed...

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

V dobrodružném komediálním žánru tu funguje všechno tak jak má. Dobrodružství v džungli je zábavné, nese s sebou spoustu nápadů a ze všech hrdinů je tentokrát překonán i The Rock velmi zdařilou postavou Jacka Blacka. Na špatnou náladu, nebo čistě na oddech je tahle blbina jako dělaná.