Black Panther (2018)

Jde o Marvelovku využívajicí pestrého prostředí, ve kterém se odehrává trošku propracovanější příběh s trošku zajímavějším záporákem, na kterého nejsme od Univerza příliš zvyklí. Celou dobu jsem se bavil, ale bohužel jsem z celkové stopáže nedostal ani jednu "wow" scénu, která by tuhle dobrou podívanou změnila ve skvělou. Nicméně tenhle předkrm ke třetím Avengers mi chutnal.

Sociální síť (2010)

Fincher mě svými díly vždycky rozsekal, The Social Network ale není tenhle případ. Jako určitá výpověď o tom, kdo byl zakladatel facebooku a kolik lidí tahle sociální síť dokázala rozdělit to podle mě moc nefunguje. Horší je to ještě s katarzí, která je nulová. Jsem v menšině, ale opravdu mě to nezaujalo tak jak asi mělo a občas jsem se nemohl zbavit pocitu, že režisér nejde divákovi ani trochu naproti. Nicméně tenhle film rozhodně stojí za shlédnutí, už jenom z principu. Radši ale budu dávat přednost "thrillerovému" Fincherovi před tím "životopisným".

Uteč (2017)

Naprostá pecka! Get out je přesně tím typem filmu, u kterého místy skoro zapomenu dýchat, přestávám vnímat svět kolem sebe a neúspěšně se snažím pomoci postavám, na kterých mi záleží. To miluju. Teď už si jenom přeju, ať Jordan Peele a jeho tým neodejdou z Oscarů s prázdnou...

Blok 99 (2017)

Začátek pomalejší a celkově než se to rozjede chvilku trvá. Jakmile se Vaughnův tvrďák Bradley dostává do basy, začíná tu ovšem zcela jistě nejzábavnější a úmyslně i nejtvrdší snímek z vězeňského prostředí, jaký byl za poslední léta stvořen. Místy se na to nekouká hezky, ale pokud dokážete skousnout něco ostřejšího, pak zatraceně doporučuju.

Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Sice z toho nebude pohádka, kterou bych si nemohl nechat ujít každé Vánoce, ale příjemná podívaná to rozhodně byla. Karel Janák znovu dokazuje, že tohle je jeho šálek kávy.

Spider-Man (2002)

Můj nejoblíbenější comicsový film. Moje dětství. A pavoučí muž už nikdy nenajde lepšího představitele, než byl Tobey ..

Liga spravedlnosti (2017)

Nevěřil bych, že to kdy řeknu, ale s výsledkem jsem opravdu spokojenej. A obzvlášť, když nic moc nečekáte, tak jim musíte i toho trapno-vtipnýho Flashe odpustit. Narozdíl od BvS jsem se bez problémů orientoval a bavil, díky čemuž je z mého pohledu JL mnohem lepším filmem.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Mile rád vzpomínám na časy, kdy pozdě večer v televizi běželo Věřte nevěřte moderované Johnatanem Frakesem a já po skončení některých dílů velmi litoval, že jsem si radši nepustil Harryho Pottera. Obzvlášť prokletá žena z epizody "Zrcadlo pravdy" mi tehdy způsobovala nespavost! "Žijeme ve světě, ve kterém existuje reálné i zdánlivě nemožné. Kde skutečnost na sebe bere podobu iluze, a kde jsou některé věci nevysvětlitelné. Dokážete odlišit pravdu od smyšlenky? Vyzkoušejte si to, podívejte se na následujicí příběhy a - Věřte nevěřte."

Blade Runner 2049 (2017)

Druhý Blade Runner velmi pomalu buduje příběh, nutí vás o věcech přemýšlet a i přes extrémně pomalé tempo a dlouhou stopáž na vás dokáže díky neutichajicí atmosféře a vymazlenému vizuálu silně zapůsobit. Vtahujicí, sofistikovaný a zatraceně poctivý sequel. Jen ne pro všechny. 90%

Thor: Ragnarok (2017)

Spoustě lidem Ragnarok sedne, protože je to nadhledem propletená a dobře natočená Marvelovka, která si zakládá právě na svém humoru. V tom já ale vidím ten největší problém. Kdyby se trošku přidalo na vážnosti a Taika Waititi uplně neignoroval koncept jedničky a dvojky, mohl tady být v mých očích opravdu bezkonkurenční film od MCU. Chápu rozhodnutí všude vecpat vtip, film je díky tomu osobitější a ztřeštělejší, jen si myslím, že Thorova sólovka by měla přecijenom vypadat trošku jinak. Ale nemůžu tomu vzít skvělou výpravu, perfektní akční scény a tentokrát i cool záporačku. 70% s odřenýma ušima.