Blíženec (2019)

Nebýt digitálně upravených akcí, přestřelek, bojů, tak bychom mohli říci, že se jedná o vskutku zajímavé dravé drama s příběhem na hranici lepší. Možnost v dnešní době modernizovat útoky počítačových samurajů na opravdového člověka tak, abychom to viděli a poznali na první pohled, pokud tedy nejsme v prostoru herní relace, je celkem back to the future. Slibný začátek je jedna z dvou věcí, které nechají doukoukat filmík do samotného konce. Ta druhá věc? Špetka nudy Vás k tomu donutí! Zamě2ačtyřiačtyřicet%

(Ne)obyčejný kluk (2017)

V dnešní době už není jednoduché se začlenit do kolektivu lidí i když vypadáme podobně jako ostatní. Ono totiž stačí něco nemít a nebo něco neumět. Velmi citlivě pojaté drama, za mě skvěle převyprávěno, které se netýkalo pouze chlapce s jiným obličejem, ale dokázalo tam vmotat i životy ostatních herců. Vtipné osazení tatínka do takového dramatu patří, ten úsměv některé části filmů prostě vnitřně zvedne náladu a hned se na to kouká lépe než na "snažíme se z Vás dostat tuny kapesníků". Hrdina může být kdokoli. Zamě5aosmdesát%

Všemocný (2011)

Film může jednoduše poukazovat na zkrácený život obyčejného člověka kdekoliv na světě akorát bez pilulky NZT. Celý život se snažíme dosáhnout velkých věcí, počínaje školou končí dobrým zaměstnáním. V té poslední řadě během celého života myslíme na to jediné a to jsou ty naše chechtáky. Projdeme tou nejlepší vysokou školou, nastudujeme ty nejlepší informace o našem zaměstnání, zvedneme si sebevědomí, budeme i možná více využívat kapacitu našeho mozku, dopracujeme se na lepší pracovní pozici, vyděláme spousty peněz a umřeme. Tento film je takřka zkrácený život, když odmyslíme tuto "supr" drogu. Zamě4atřiasedmdesát%

Příchozí (2016)

Film jsem dokoukal na potřetí. Né v záměrném úmyslu, ale v nečekaném usnutí vždy o kus dále než při předchozím snažení se dohrabat ke konci filmu. I přes mé velké AU, jsem vždy film pustil znovu a úplně od začátku, což s mým špatným časovým rozvrhem je více než obdivuhodné. Děj, herecké výkony, hudba pro mé já sedí skvěle. Ostatně nemám moc rád filmy s kdejakými příšerami terorizující lidské populace, jak si někteří kolegové Amy myslí! Proč vlastně ne, rozdílné myšlení často přechází v určité neschody a do tohoto filmu se mi to hodilo i přes to, že jsem to dopředu věděl. Za 3 začátky, 2 středy a jeden konec uděluji hodnocení v pořádku. Zamě4apětaosmdesát%

Počátek (2010)

Doufám, že při štípnutí se neprobudím do druhého nebo třetího snu, jelikož při sledování takto promyšleného a velice složitého filmu musíte začít přemýšlet nad tím, zda na to nekoukáte ve svým vlastním snu v doublemysli svého přítele a zároveň nepřemýšlíte nad tím, že Vám pomalu a jistě projekce vašeho přítele kazí vstup do ještě těžší zóny myšlení na to abyste zjistili zda Vám tam nezůstal starý zapomenutý přítel, ke kterému se chcete vrátit a věřit, že se poznáte v té lehkomyslné hře o trůny, abyste opravdu v “realitě” poznali ještě větší krutost snu a s lehkým zaškobrtnutím se vrátili do minulé sézóny s tím, že možná žijeme v mysli Arya Stark. Zaměpětadvaadevadesát%

Řbitov zviřátek (2019)

"Horor", kde Vás vícekrát vystraší projíždějící kamion, pojednává o tajemném místě, které Vás vrátí z5 a nutí živé jakýmkoliv způsobem podepsat krví smlouvu na dobu neurčitou. Klasický pomalý rozjezd do filmu zlepšuje pouze Amy, která ve filmu exceluje se svým výkonem a silné momenty filmu zahrála, tak jak by si každý představoval. Jenže to je tak vše co bych o filmu mohl říct v kladných slovech. Přestěhujeme se na konec lesa, najdeme tajemné místo, které ve filmu dokonce nemá skoro význam, přelezeme kopu chrastí a dvacet minut zachraňujeme zvíře v tajemném lese se sousedem, hrůzostrašná minulost herečky, která měla za úkol "srašit" a v neposlední řadě špatný konec filmu. To jsou všechno hrozně zajímavé, klasické a nelogické části filmů, které jsem dost dobře nepochopil. Třeba bych hodnotil jinak po přečtení knihy a opravdu v to moc doufám. Zamě2apětatřicet%

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Nedělní probuzení do takového filmu, který mě rozlepil oči a nedonutil mě ani jít si vyčistit zuby, je to pravé ořechové. Film vypráví jednoduchý příběh mezi dětmi, které doplňují i né příliš nudní dospělí kolegové a má až roztomilý spád k dobrému konci, ke kterému určitě přispěl krásný a vzrostlý Platan. Vyprávění dvojím způsobem tu sedí a zpříjemní zážitek. Zamě4adevětasedmdesát.

Světová válka Z (2013)

Parádní, rychlá zombie nakládačka s hvězdou v hlavní roli, která Vám na talíř nenaservíruje klasicky střašparádu s pár usmrkancema schovaných pod postelí s citem pro polorozpadlé čelisti, ale pořádný zrychlený příběh s nelítostí a v neposlední řadě děj naprosto sedící do zombiescifiády. Zamě4asedumasedmdesát%

V pasti (2018)

Krásná Sandra Bullock, obětavý Trevante Rhodes a neposlušné děti Vám ukážou jak se správně vypořádat s nucenou slepotou a s lidma co viděli nahou Emmu Watson. Krásným spádem vyprávěný boj o přežití a "naivitě", který trvá až úplně do poslední sekundy filmu. Sluchátka, zhasnout, volume MAX a tajit dech Vám ještě zpříjemní zážitek! Zamě5apětaosmdesát%

Upgrade (2018)

Správným tempem a čipem rozjetý hon na lidi, kterým se mstí cyber člověk poslouchající svůj mimohlas v hlavě. Přesně do tohoto příběhu se hodí budoucí čas, který je pojatý tak jak by měl být a hudbou i akcí doplňující poslední sousto mé bagety tvoří film, který vás vtáhne tam kam má! Stačí přetrpět klasický začátek a můžete čerpat dávku nelítostné kriminálky. Zamě4aosmdesát%