Náš vůdce (2008)

Slabých 5*. Výborný psychologický pohled na to jak se dá vymazat mozek většině lidí. Jak lidé nodokáží samostatně myslet, když jim to někdo polopaticky vysvětlí, že je lepší být členem skupiny. Na začátku filmu bylo napsáno, že to je podle skutečné události a poté co jsem si přečetl na wiki je tento film trošku přizdobený, aby bylo na co koukat. Osobně mi ta změna nevadila. Film není tak drsný jak by se mohlo zdát, ale psychologie tam je vykreslena dobře.

Zamilovaný kněz (2003)

Další severská komedie, která ale není až tak černá jak je zvykem u severských komedií a to i přesto, že se zde objevuje kněz, pohybově hendikepovaná sociálka s prořízlou hubou a sokyně s "nohami na zami". Zezačátku jsem se docela dost nudil, ale postupem času je to lepší a lepší. Humorných scén přibývá. Chybí snad už jen marihuana a sprosté slova, ale to už by se blížilo výbornému Kurzu negativního myšlení. Solidní oddychovka, ale od severské komedie čekám víc.

Život za zdí (2007)

50%. Nějak mě to nevtáhlo. Myšlenka nebyla špatná, ale chyběl tomu silnější děj a více zvratů a emocí. Celkově docela chladný film. Některé herecké výkony byly velmi špatné, naštěstí to byly hodně okrajové postavy. Nadruhou stranu se mi líbila kamera a celkvé nasnímání. Škoda trochu promarněné šance. Myslím, že buď měl být komplikovanější a vychytanější scénář nebo z toho měli udělat větší psycho. Takto to zůsatlo na půli cesty.

Štamgast (1987)

Bukowski musel byt hrozný zevlák, ochlasta a ošukin, přesně jako hlavní hrdina v tomto filmu, kterého skvěle zahrál Mickey Rourke. Film jede v podstatě na jediné linii, na kterou by se většina z nás nechtěla dostat, ale hlavní hrdina si v tom libuje a nic víc než flašku a nějakou podobně smýšlející trosku na šukačku nepotřebuje. Zajímavá sonda do alkoholikovy duše.

Síla slova (2007)

Je to vpodstatě sportovní film nebo aspoň hlavní dějová linka má podobu sportovního play off, samozřejmě s pozitivním výsledkem. Celé je to zasazené do rasisticky smýšlejícího Texasu, což je druhá věc okolo se film točí. Podle všeho je to podle skutečnosti a to tomu dává jinou dimenzi. Je to zábavné dílko u kterého se člověk nenidí, navíc nahazuje témata nad kterými je nutno přemýšlet. I diskuze samy o sobě mají něco do sebe.

Rozervaná objetí (2009)

MINIKINOKAVARNA, Ostrava, 11.10.2009 : Popradě mi nejlepší přišla část nově sestříhaného filmu, který se asi ve skutečnosti zrealizuje ve formě kraťasu. Jinak co filmu jako celku týče, nemůžu se ubránit dojmu, že vše co jsem viděl už Almodovar natočil v předešlých dílech, jen to dal dokupy a vycucal z toho jakoby něco jiného. Trošku mi příjde, že se točí v kruhu a došla mu inspirace. Takové období už předtím měl bych řek a nakonec po tomto období z toho vylezly jeho nejlepší 3 filmy (Mluv s ní, Vše o mé matce a Špatná výchova). Příběh to nebyl až tak špatný, ale nemastný a neslaný, předvídatelný. Herecky ovšem velmi dobře zvládnutý.

Smrt čeká všude (2008)

Válečné drama z Iráku natočené velmi efektně a realisticky. Vše zabíjí nulový scénář. Ono to v Iráku možná tak chodí, potom měla ale režisérka zvolit dokument do délky 1 hodina a né dvouhodinový bezdějový film. Místy mi to přišlo jakoby to bylo obšlehnuté z nějaké počítačové hry.

Světla páteční noci (2004)

Slabé 4 *, je to na těch 75%. Vcelku kvalitně natočený sportovní film, který si na nic nehraje. Škoda jen, že bylo vybráno téma (sportovní série), které je trošku standartní, určitě jsou série kde je mnohem více faktorů ovlivňující hru, než jen vyřazená hlavní hvězda. Ale možná toto je na tom fajn, film mi příjde krapet lepší než Návrat Titánů a mnohem lepší než Miracle, který považuju za sportovní odpad film.

Kluci nepláčou (1999)

3* za excelentní výkon Hilary Swank a taky Chloé Savigny. Zbytek je průměrný film plynoucí odnikud do téměř nikam. Spousta hluchých míst a zbytečných keců o ničem. Je to zřejmě na motivy skutečných událostí (soudím podle titulků na konci filmu), ale přesto je scénář španý a plytký. Vůbec se nejde na dřeň podstaty problému hlavní hrdinky, jen to brouzdá na povrchu. Naštěstí tam hraje Hilary Swank a Chloé Savigny jinak by to padlo na 2* ne-li míň. Film mě nevtáhnul, chybí tomu emoce nebo je to prostě špatně natočené. 68%

Hank a Mike (2008)

75%. Ale jo bavil jsem se strastmi, které potkaly dva naprosto povahově odlišné velikonoční zajíčky. Jeden je příkladný pracovník, druhý chlastá, hulí, smrdí a šuká. Nicméně jsou největší kámoši a snaží se přežít a hlavně získat zpět svoji práci. Parodie na pracovní prostředí u velkých společností, parodie na společnost jako takovou, například odlišné rasy zajíčků. Umím si představit, že by to mohl natočit i Kevin Smith, ale asi by to byl ještě větší hukot. Dále mi přišel na mysl podobný film a to Santa je uchyl. Pohodová trošku fekální oddychovka s pár zajímavými odkazy.