Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Solidní francouzký film na základě skutečných událostí. Kam se hrabou Veřejní nepřátelé s Deppem, toto je o dost lepší. Místy syrové, ale to k tomu patří, není to načančaná amerika. Cassel to hraje výborně, opravdu záporák z něho čiší. Depardieu taky perfektní, škoda, že nedostal více prostoru. Jsem zvědav na druhý díl.

Domov šedých motýlů (2008)

Solidní finské drama, od kterého jsem zprvu očekával něco jako Ondskan nebo Klass, tedy něco o šikaně. Té je tam ale poskrovnu hned na začátku. Film o vyrovnání se s minulostí, a snaze žít současnost. Vše se, ale ovlivňuje navzájem a někteé věci se opakují. Velmi dobrá kamera, solidně zahráno. Trošku mi chybí více silných scén a zobrazení mládí nemuselo být flashbackové, ale mohlo být plnohodnotnou součástí filmu.

Muž a jeho pes (2008)

50%. FIlm z první půlky je velmi nevýrazný, pak se to zlepší, jakmile Belmondo je na ulici. Celé s to nese ve velmi smutné linii. Nicméně mě příjde, že Belmondo neměl moc co hrát, to co mu dovolili zahrál dobře. Některé rozhovory mi přišly mimo mísu. Celkově ten osud byl nelogický, ve francii nedávají důchody? Nedávají renty zasloužilým vysokým důstojníkům? (je vidět ve filmu na fotce, že to byl úspěšný voják). Scénaristicky je to špatné, jediný tahoun je zprostředkování soucitu kvůli stáří. Pro mě je to málo.

Můj nejmilejší bar (1996)

Vcelku fajn film, klasicky perfektní Buscemi. Trochu to připomínalo filmy o Bukowském, i když ten byl mnohem horší prasák. Příjemný film, který fajn plyne, i když se tam zdánlivě nic moc neděje. Docela překvapivě se tam ukážou docela velké filmové jména, někdo víc někdo jen cameo.

V hlavní roli já (2008)

MINIKINOKAVARNA Ostrava 5.12.2009: Pekelná minimalistická, Coenovská, černá komedie. Hlavní dvojice je to jsou pekelné ksichty, klasicky Dylen Moran jede stejně jako v Black Books, ale Mark Doherty mu velmi zdatně sekunduje (poslední sekundy filmu jsou jeho a je to na potrhání). Bavil jsem se výborně, velmi absurdní a zábavné. Neil Jordan taktéž překvapil v roli nemluvného, mrtvého vozíčkáře. 90%

Sin Nombre (2009)

MINIKINOKAVARNA Ostrava 3.12.2009: Průměr. Až přehnaně drsné, místy nechutné a hlavně až příliš zbytečné jsou tyto scény. Gangsteři potetovaní od ucha k uchu s navíc vytetovanýma čertovskýma rohama na hlavě, působí spíše směšně než drsně. Žánrovka to rozhodně není, je to spíše snaha zobrazit nuzné podmínky střední ameriky. I přes krátkou stopáž jsou místa která jsou bez tempa. Jednání některých lidí je naprosto nepochopitelné. Jako debut je to nakonec docela solidní. Jen lituju přítelkyni, kterou jsem vzal sebou, ta chtěla odejít po 15ti minutách. 55%

Jakubův žebřík (1990)

Uf hodnocení nechápu. Nebál jsem se vůbec, psycho to nebylo až na pár okamžiků zpočátku. Jediné co stojí za to je vnoření dvou realit do jiné. Jinak jsem se docela nudil a v hlavě mi neutkvělo z tohoto filmu skoro nic. Ani nevím co bych pořádně vyzdvihnul.

Brutální Nikita (1990)

Klasický Besson, je to silný film, ale na Leona to nemá. Jako vždy jde o více poloh, nejen o klasický akční film, kde je semtam střílečka. Postava čističe je šílená, Reno je na to prostě specialista. Zahráno velmi dobře. Z tohoto konceptu vychází mnoho filmů, ale Besson s tím přišel a stojí to za to.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Je to docela dementní, spoustu nepochopitelných záběrů, ještě více dialogů. Nevím co tím chtěl někdo říci. Zajímavé, že tři hlavní hrdinové na kterých je to postavené, spolu mluví jen jednou, pak už si každý jede sólo. Cameo Nojmanky je na přesdržku, kam ona se nevsere. O ostatních postavách, myslím ty slepice, toho typa s brýlema, a dvojici v posteli, se nedovíme zhola nic. Jediné kladné je to zimní prostředí.

Interview (2007)

Parádní konverzační film s nádhernou Siennou Miller a perfektním Buscemim (jako obvykle). Na malém prostoru je rozehráno neuvěřitelné divadlo. Intriky, svádění, boje, soucit a jeden vítěz. Buscemi je nejen vynikající herec, ale i vynikající režisér. Škoda jen, že na sebe neskočili, ale to už by tam nesedělo. Vůbec jsem nečekal něco tak našlápnutého s brilantními dialogy. Pokusím se kouknout i na předlohu jejíž režisérovi je tento film věnovyný.