Já, Daniel Blake (2016)

Tak toto je hodně drsné, takto zametat s člověkem, který celý život pracoval, nikomu nic nedlužil a pak z něj udělat takovou trosku jenom proto, že systém není schopen empatie se staršími, neřeší jejich potřeby a znalosti. Je to hnus, v některých věcech mi to připomíná zavadění zkurvené EET u nás. Prostě se nauč používat IT, SW, dělat upgrady, instalace, restarty a kde, přesto že tě to nikdo neučil, nikdy to nebylo vyučováno ve škole. Se nedivím, že se na to někteří vysrali. Naštěstí si myslím, že u Nás taková buzerace ohledně sociálky nebo pracáku ještě není, ale co není může klidně být. To zasazovaní do pevně daných tabulek už se rozšiřuje, přitom lidi nejsou SW, lidi v tabulkách nefungují kurva.

Místo u moře (2016)

Affleck zahrál výborně a svého bratra hravě strčí do kapsy. Mé celkové hodnocení je možná trochu ovlivněno mým okolím, kdy jsem dostával samé informace jaká je to pecka a tak mé očekávání bylo asi trochu větší než by bylo normálně. Obecně téma je dost silné, je otázkou zda nemohlo být scénaristicky lépe vyvedené. Každopádně i když mám rád pomalé filmy, tak zde to bylo opravdu hodně uspávající, pořád jsem čekal co se stane, kdy se to zlomí. A ono nic.

Tajemství jejich očí (2015)

Vcelku průměrná detektivka s hodně stárnoucí Julii Roberts, která vypadá prostě hrůzostrašně. Nicméně je to takový typ detektivky se severským motivem. Nicméně severské detektivky toto strčí do kapsy několikrát. Z celkem zajímavého tématu nebylo vytěženo skoro nic. Hlavní postava je hraná nezajímavým a průměrným hercem a já se ptám proč, když už se producentovi podařilo obsadit Kidman a Roberts? Asi došly peníze.

Mělký hrob (1994)

Slušné psychologické drama, nicméně z průměru se to nevyšvihlo. Herecky to bylo celkem ok, závěr zajímavý. Nicméně celé je to těžko uvěřitelné.

American Honey (2016)

Dlouhé až příliš dlouhé. Ono je to v podstatě o jakési romanci polobezďáků. A to je v podstatě vše, má to své silné momenty, ale celé to zabíjí ta délka, prostě téma road movie se sociálním dramatem a romancí není dostatečně silné téma na 2 hodiny a 45 minut. LaBeouf opět nic moc, v podstatě ho strčí do kapsy kdekdo z toho autobusu, hodně špatný herec.

Mustang (2015)

Zajímavé téma, které je již v dnešním Turecku zřejmě úplně pase. Boj mladých dívek o to zařídit si svůj život podle svých představ a né podle představ své rodiny, rodičů nebo prarodičů. Je to něco co je pro lidi z pevninské evropy asi málo představitelné. Bohužel tyto středověké tradice se pořád někde udržují a vlastně i mnohem horší tradice než je toto.

Elle (2016)

Film o ničem, neuvěřitelná nuda, naprosto chabý scénář na xkrát omletém tématu (naposled třeba opět francouzký Můj král). Dementně napsané postavy, které s realitou nemají téměř nic společného. Divnotypy lidí jako by někdo tahal z klobouky, aby to bylo aspoň trochu zajímavé. Opravdu jsem měl velký problé to dokoukat. Paradoxně herecké výkony nebyl nejhorší. Navíc je to nataženo na 2 hodiny a jeví se to naprosto rozplizle. Možná kdyby byla ubrána půlhodina a nevrtalo se tolik zbytečně v životě syna (jehož život byl naprosto nezajímavý) a matky (u ní to bylo trochu lepší), tak by to nebylo za 1* ale možná za 2*. Ztracený čas.

T2 Trainspotting (2017)

Cinestar Ostrava, 19.2.2017: na to že se jedná o druhé pokračování i když po 20ti letech, tak to není zlé. Vratek do minulosti je možná až příliš a vše se točí kolem události z prvního dílu, nicméně pořád to má ten samý drajv, chlapci se moc nezměnili zejména Begie je možná ještě větší magor než předtím a Spud to je prostě miláček :D řekněm že scénář není níc světoborného, ale má to švih i humor a je to stylově natočeno. Hudba opět luxus.

Jedna noc (2016) (seriál)

Výborný seriál, výborný Turturro, výborný Ahmed. Výborně napsaný seriál, kde najdete jen málo much. Celkově to má spád nemá to moc dílů, netočí se to na jednom místě. Hodně zajímavý je přerod Naze, který jsem hůře snášel. SPOILER: přecejen byl dost inteligentní na to aby nezačal brát Crack. KONEC SPOILERU. Velmi dobrý první díl, který vše nastolil a náslodoval mix vězeňského trileru a soudního dramatu. Nicméně zaráží mě jedna věc SPOILER: nikoho nenapadlo zkoumat samotnou vražednou zbraň? Proč? Vždyť měla být použita k 22 smrtelným ranám a měla tak být kompletně od krve, přitom na samotném noži bylo pár kapek. I kdyby to otřel, tak si myslím že dnešními metodami by se dalo zjistit zda na noži jsou zbytky krve. KONEC SPOILERU

Horace and Pete (2016) (seriál)

65%. Nebylo to špatné, některé díly super, některé byl slabší. Konverzačka to někdy neutáhla. Každopádně sledujeme sondu do jedné rodiny, kde se málokdo chová normálně a někteří na to brali i léky. Někdy jsem si říkal, že chovat se tak jak nějaké postavy není ani možné, maximálně tak nějaký ultra pičus. Nicméně pomalé tempo sedí a charaktery postav jsou slušně vykreslené, včetně alkoholiků.