Pomsta (2015)

Minikino kavárna, Ostrava, 11.2.2017: 75%. Nebylo to špatné, motivy jsou vcelku jasné, jen se čeká jak se to vyvrbí. Lechce psychologiský triler o pomstě, jak už název filmu napovídá. Vše se odehrává v nádherných lokacích norského fjordu. Herecky ok. Otázka na závěr: přišel o něj nebo ne?

Dáma ve zlatém (2015)

Celkem to šlo, téma nebylo špatné. Lokace Vídně možná trochu nevytěžená. Nicméně se to celé odehrává v takovém lehkém duchu, přitom to téma není tak odlehčené. Škoda, kdyby se to pojmulo více evropsky, tak by to bylo o kus lepší. Miren herecky ok, zbytek průměr.

Pustina (2016) (seriál)

Na český seriál vysoká kvalita. jak herecky tak ztvárněním. Překvapení, že to točila Alice Nelis, která se mi moc nezdála. Má to pár hluchých dílů, ale celkově musím říct, že to nebylo špatné. Celým seriálem se protíná depresivní nálada umocněná počasím a lokalitou. Jsem zvědav zda čeští filmaři natočí něco stejně kvalitního a mimo depresivní Krušné hory.

Tohle je náš svět (2016)

Nebylo to špatné, herecky vcelku ok. Myšlenka alternativních lidí vracejících se do společnosti není vůbec špatná. Nicméně mám pocit že to někdy šlo ad absurdum a naprosto zbytečně. Komediální nádech ten film zbytečně sráží.

Paterson (2016)

Minikinokavárna Ostrava, 5.1.2017: FIlm o obyčejném životě. Co víc asi napsat. Pomalý film o jedno člověku a jeho běžném životě. O malých strastech a malých radostech. O toleranci a smíření. O tajných cílech. Mě se to líbilo.

Trumbo (2015)

Výborný film o prostředí Hollywoodu za studené války, která se přenesla i do filmových studií. Parádní herecký výkon Cranstona. Životopisné filmy mám rád a tento byl natočen velmi dobře. Není tam chvilka oddechu, pořád se něco děje. Výborný je rozhovor pro noviny ke konci filmu, to byla ťafka do ksichtu té zkurvené píči co je potopila :)

Pravý rytíř (2016) (TV film)

50%. Jako lidi tam aspoň trochu hrajou, princezna je již tradičně vcelku nehezká, opět se míchá vše se vším. Herecky nejlepší Vaculík. Mladí prostě vůbec nestíhají. Pokud odejde i tahle generace, která je přecejen o něco slabší než ta co už odešla, pak se dostanem do riadej piči.

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Tak to byl teda humus jako jsem už dlouho neviděl, to snad předčí i Svěrákovu sračku Tři bratři. Princezna vzezření přebarvené cigany. Reálie jak z bordelu. Za toto by měl někdo dostat přes hubu.

Noční zvířata (2016)

Kino Bohumín, 11.12.2016: No nevím teda. Jako rozumím tomu co chtěl režisér říci. Nicméně mnoho toho nebylo. Provázanost obou příběhů je fajn. Nicméně ono se toho ve filmu mnoho neděje a když se něco děje, tak dopředu víte jak to dopadne. Bohužel ani Ačkoví herci to nezachránili. Za mě cca 55%. Ono by to asi chtělo více pracovat se scénářem než se zaměřovat na vizuálno.

Kosmo (2016) (seriál)

70%. Za mě ok, pobavil jsem se. Nejvíc asi, když posádka řvala "Kočička" ve vesmíru. Navíc to obsahovalo hodně politické satiry a té je dnes velmi potřeba. Prostředí, které tady panuje je nejideálnější za poslední roky. Více takových nekorektních počinů.