Oklamaný (2017)

To je taková Austenova po 3/4 filmu. Nuda, nic se neděje. Pouze neukojené ženy všech věkových kategorií by si chtěly štrejchnout s vojákem. Konec je trochu lepší, ale už to prostě nezachrání. Obsada byla vynikající, ale tomuhle filmu by snad nepomohlo nic, krom totálně jiného scénáře.

Wind River (2017)

MINIKINO kavárna, Ostrava, 1.10.2017: Mám rád tyto mrazivé filmy, kdy je téměř každý záběr zaplněn sněhem. Renner zapadl to tohoto prostředí jako prdel na hrnec. Film je vcelku jednoduchou detektivkou šmrncnutou westernem (přece jen se to odehrává ve Wyomingu). Nicméně atmosféra by se dala krájet.

Stíny v ráji (1986)

Psychologcké roadmovie po cestách a necestách myšlenkových pochodů a nepochodů finských dolních 10000.

Býčí šíje (2011)

Trochu divný film musím říct. Ono z té Belgie nic normálního asi nevyleze :) Každopádně film o týpkovi, který se nápadně podobá kravám, které s rodinou chovají. Cpe do sebe podobné sračky jako cpou kravám, aby byly takové větší a lepší. Což je záležitost na pomezí mafie. Nicméně našeho hlavního hrdinu trápí jiné trauma, díky kterému se odváží dokonce do parfumérie. Na jedné straně Vám ho musí být líto, na druhé je to hovado.

Úkryt (2011)

Další magor v pořadí. nevím co to mám za sekvenci filmů, to je jeden magor za druhým a každý trochu jiný. Nicméně tady to bylo snad hodně jasné, nerozumím co tam na něm zkoumali. Jasná dědičná schyzofrenie. Že ho vůbec nechali na svobodě. Nicméně stavěním bunkru nikomu neubližoval, pouze své rodině a dítěti, kterému zkazil šanci na lepší život. Jakže nebylo to tak špatné, ale nějaká pecka taky ne. Prostě další, trochu jiný psychologický film o duševní nemoci s průměrnými hereckými výkony.

Kameny bolesti (2016)

Další již xtý podobný film o naprosto šílené lásce. Nicméně to už je tak nudné, tak stejné....klišé, že mě tyto filmy už opravdu nebaví. Vím, že někdy se toto děje, ovšem né v takovém extrému. Pokud se toto děje, tak je to již případ pro psychologa. Nezachránila to bohužel ani Cotillard. Potěš aspoň na konci náznak pozitivna. Sympatická postava byl manžel, který byl ovšem taky magor, že to tak dlouho vydržel :)

Demolice (2015)

65%. Trochu psychologie. Nicméně příliš málo uvěřitelné řešení krizového stavu. Dokonce i Gyllenhaal vcelku netradičně průměrně. Prostě a jednoduše jsem mu to nevěřil, i když motivaci chápu a po traumatickém zážitku (který nebyl neuvěřitelně téměř vůbec traumatický) se člověk může chovat různě. Nicméně tady to prostě moc nehrálo.

Spojenci (2016)

Bohužel půlka filmu byla hodně roztahaná, v podstatě se polovinu filmu čekalo na to, co všichni věděli. Obecně je to romantický film s jednou krátkou akcí na začátku. Obecně část v Africe je kvalitativně jinde než zbytek filmu.

Noční recepční (2016) (seriál)

Bože naprostá strašlivost, toporné herecké výkony (bez vyjímky). Naprosto předvídatelný děj. Na prosto nebavilo, utahané, hrozné. Druhá polovina je o fous lepší, nicméně pořád neskutečné peklo. Hlavnímu hrdinovi jsem nevěřil ani za mák, tragický výkon.

Půlnoční slunce (2016) (seriál)

Další severský seriál vysoké kvality, tentokrát švédský a z prostředí inuitů. Seriál má přesah i přes problémy etnik. Herecky je to v pořádku, místy to ztrácelo tempo, ale naštěstí vždy jen nakrátko.