Mr. Brooks (2007)

Je to ploché a bez emocí, nic mě do filmu nevtáhlo. Tragický byl hlavně Costner, ten člověk nezahrál v žádném filmu, všude má stejnou polohu, všimli jste si, že by v nějakém filmu zahrál jakoukoli emoci, pohled očí atd.? Já ne. Ani tento film není vyjímka. Nápad není špatný, ale scénář si až moc často pomáhá různýma berličkama a nelogičností. Kromě Hurta ve filmu nikdo nehraje, ostatní jsou ploší a nudní. Takže 50% za nápad a Hurta.

Protivný sprostý holky (2004) odpad!

Hodnocení tady vůbec nechápu. Odpad nejhrubšího zrna, jestli si někdo myslí, že je to parodie, tak by se měl nad sebou zamyslet, vrátit se na střední a začít si mačkat beďary. Zasmál jsem se přesně dvakrát, jinak ten film postrádá naprosto všechno. Vyfetovaná Lohan je stejná heeerečka asi jako Ewa Farna. Film určený pro nácti divačky, jejichž základním periodikem je Bravo Girl, nejzákladnější barva je růžová a zeď mají polepenou spoustou plakátů metrosexuálních buzerantů s vymaštěnýma mozkama. Doporučuji knihu Špeky od Roba Granta a pochopíte o čem mluvím.

Candy (2006)

65 %. Zajímavý film, kdy první půlhodina byla šíleně nudná. Na začátku mi hodně chybělo vysvětlení, proč a jak ti dva začli fetovat. Zbytek filmu velmi dobrý, až na pár scén kdy některé postavy přehrávají. Nepochopil jsem profesora chemie, zavislého na heráku, který se nakonec předávkoval. To bylo trochu přitažené za vlasy. Závěr byl taky nemastný neslaný. Jako sonda do feťákova života dobré, mnohem lepší než Half Nelson, ale už se těším na Requiem za sen.

Half Nelson (2006)

Příběh učitele závislého na cracku a jeho žačky, která se nakonec stane jeho dealerem. Připadá vám to přitažené za vlasy? Taky že pořadně je. Naprosto nerálný děj (nikdo v černošské škole škole nepozná feťáka závislého na něčem co se blíží heroinu), nudný děj se spoustou slintů ve vyučování (se nedivím že jsou amíci tak hloupí). Hlavní hrdina hraje dobře, ale role mu toho moc nedovolí. Katastrofální scénář to celé pohřbil.

Teče tudy řeka (1992)

Komorní drama zasazené do nádherné krajiny Montany. Výborná kamera. Herecké výkony nadprůměrné, dokonce i u Pitta, kterého jinak nemusím. Drama dvou rozdílných bratrů a jejich otce, kteří mají společné jen muškaření. Přes veškerou rozdílnost spolu všichni vycházejí harmonicky. Obrazová alegorie, která nenudí i když akce a zvraty chybějí.

Dalších deset minut (2002)

Několik desetiminutových povídek různých režisérů. Zklamání povídka číslo 2 čára života. Průměrný jarmusch a povídka číslo 1. Výborné povídka z amazonie, 12 mil do ..., volby bush-gore a poslední povídka z číny. Celkově velmi zajímavý soubor.

Snídaně na Plutu (2005)

Nevím co si o tom myslet. Příběh jednoho buzíka v době násilností mezi Angličany a Iry. Almodovar to rozhodně není, ale něco to má. Příběh je ale moc roztříštěný, některé pasáže by se daly vynechat. Mám z toho rozporuplný pocit, zůstalo to někde na půli cesty.

Match Point - Hra osudu (2005)

Obyčejný film, za pár let ho budou dávat v neděli odpoledne na Nově. Předvídatelný film s otřepanou zápletkou (pro peníze všechno). Herecké výkony dost průměrné, Scarlet je sice pěkná, ale herectví moc nepobrala. Kazdopadne jsem to dokoukal, ale žádná pecka. Woody nám asi stárne. Řek bych, že tenhle film má spíše úspěch u žen.

Žít po svém (2005)

Film který neurazí, ale ani nenadchne. Natočené to nebylo špatně, ale tak nějak jsem nebyl vtažený do děje. Mohl jsem na 15 minut jít pryč a vůbec nic by se nestalo. Byl to film o vztahu Redford Lopez, Lopez násilník nebo Freeman medvěd, nebo snad vnučka Redford? Moc velký chaos s dějem nic moc, hlavně to bylo strašně předvídatelné. Herecké výkony hlavních postav byly průměrné, už jsem je viděl hrát mnohem lépe, teda kromě Lopez.

Kill Bill (2003)

Totálně nudná vyvražďovačka. Žádný děj, vůbec nic. Nebýt tam známí herci tak to není ani Béčko. Otřesné, zbytečně strávené skoro 2 hodiny. Moto: když přejedeš veverku bez nápadu, zbyde Kill Bill, jenom krev a rozmašírovaná veverka......