Čas probuzení (1990)

Líbilo dost. De Nirova jedna z mála slušně odvedených rolí. Celkově příběh založený na skutečnosti byl dost zajímavý, vcelku netradiční a hlavně žádný hapyend.

Klub poslední naděje (2013)

Výborný film s vynikajícím McConaugheyen a Letem (ser na muziku). Bavilo mě to, některé hlášky byly super. Zároveň to má historický a životopisný potenciál. Rozhodně ukázka dané nespoutané doby z trochu jiného úhlu.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Pecka. Parádní seriál o tom jací začínáme být, jací jsme a co s námi dělají nové technologie. Budoucnost je děsivá a každého kdo se na toto těší rád označím za přinejmenším divného. První 3 díly všechny za 5*. 4. a 5. za 4* a poslední za 5*.

Temný případ (2014) (seriál)

Výborné. Pomalejší tempo, depresivní prostředí, skvělí herci. První dva díly jsou takové seznamovací a pak se to rozjede a graduje to až do konce. Dva detektivové jsou natolik rozdílní, že to asi více nejde, ale o to je to zajímavější. Mě to bavilo a dal jsem i 4 díly za sebou. Našlapaná krimoška. Druhá serie 2*, fakt špatné, z nostalgie k první sérii nechám 5*. Druhá je dost o ničem, jak herecky je to dost slabší, scénář je fakt o ničem, dobré jsou jen poslední dva a půl dílu. Je to rozplizlé, krimi je dost upozaděno a řeší se nějaké splíny hlavních postav, dost nepodařené.

Loft (2008)

Parádní triler o 5ti kamarádech, kteří využívají loft pro své hrátky s milenkami. Tato skutečnost ovšem velmi zatočí s jejich poklidnými životy. A co teprve, když se v loftu vyskytne mrtvola. na koho se to hodí a kdo za to může. A vůbec kdo je kdo a jaký kdo je. Parádně vypointované. Tohle mě hodně bavilo.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Hnusny nadčasový snímek, který vypovídá hodně o lecčems, nejen o naší historii, ale i o manipulaci, chtíči, srbactví, podrazáctví a lži. Film o tom jak satan soudí a vraždí nevinné lidi ve jménu boha. Tak nějak jsem doufal, že inkvizitor zemřel brskou a hnusnou smrtí, ale co mě nejvíc nasralo, že umřel bohatý a v pozdním věku. A že prý boží mlýny melou, zdá se, že jak komu. Výborně natočeno a zahráno.

Láska v hrobě (2012)

Dokument hodně podobný Katce od Třeštíkové. Ovšem nyní v hlavní roli alkohol a né drogy. Dokument o lidské spodině, která není schopná řešit jakýkoli problém jinak než se ožrat. Svou situaci zaštiťují tím, že o sobě hovoří jako o naprosto svobodných lidech. Bohužel to tak není. V počátku vcelku idilické soužití v hrobce střídá kruté "vystřízlivění".

Zmizení (2013)

Čistokrevný krimitriler. Mrazivý, těžký, neposkytující skoro žádné vodítka. Mrazivé až sverské. Počasí hnusné, příběh hnusný, nesupermanský policista, zoufalí lidé, blázni, šílenci, pomatenci, hadi, bludiště, drogy, děti. Perfektně natočeno, scénář výborný, herecky výborné od všech. Už dlouho tady nebyla taková žánrovka (od prvního dílu Milenai - švédská verze).

Nejvyšší nabídka (2013)

Překvapilo, velmi solidně zpracované i zahrané. Scénář je výborný, i když je pravda že už za pulkou filmu jsem odhadl jak to dopadne. Nicméně natočeno precizně a nápad to mělo skvělý. Víc takových, které takto překvapí. Jen bych nechěl být v kůži hlavního hrdiny, zhroucení citu je na tom nejhorší.

Hon (2012)

Zahráno výborně, Mikkelsen exceluje. Zápletka je vcelku jednoduchá, dítě obvyní svého učitel z mateřské školky z nemravného chování a celá vesnice mu to dává patřičně sežrat. Hlavní hrdina, ale ví své a nehodlá se s tím smířit. Jak se z toho vyseká nebo ne uvidíte. Závěr je o hovně škoda ho, ten vůbec nesedl. 90%