Nedotknutelní (2011)

Hodně příjemná komedie. Je sice otázkou nakolik je to podle skutečnosti, protože pár typických klišé se tam vyskytne a v originále pomocník není černoch, ale vypadá na araba. Takže je otázkou co vše je podle skutečnosti. Nicméně mě to hodně bavilo a mé výtky jsou v celkovém vyznění filmu marginální. Jedná se o hezký příběh chudého prosťáčka a bohatého intelektuála, kteří přes velké osobnostní rozdíly k sobě najdou cestu.

Bezva chlap (2010)

Tak určitě .. další severský netradiční snímek s výborným Skarsgardem. Hodně divný příběh, hodně divného sexu s hodně divným týpkem, který má divné kámoše, ale má normální rodinu. No a pak vezme bouchačku a jde změnit svuj život.

Rumový deník (2011)

Tak určitě.. to nemá na Strach a hnus v Las Vegas. Je to jiný příběh Thompsona v jiném místě v jeho jiných letech. každopádně já jsem se bavil, u jízdy v miniautu jsem se málem potrhal smíchy. Pokud má někdo pocit, že to jde odnikud nikam a že to končí bez pořádného vysvětlení nebo konce, tak má pocit správný. Nicméně to je přesně Thompson a gonzo novinařina, prostě jen popis části života jednoho neortodoxního člověka.

Štvanec IRA (2008)

Vcelku zajímavý film podle skutečné události o jednom špiclovi, který práskal na IRA a jeho britském nadřízeném kámošovi. Natočeno vcelku poutavě, herecky to taky šlo. Ale stejně ty filmy o IRA jsou skoro jako vejce vejci.

Majestic (2001)

No průměr jak víno. Normální příběh hrající na americkou strunu a happyendem jako řemen. Herecky průměr. Je to taková pohádka na nedělní odpoledne na Nově. Nenadchne ani neurazí.

Vítězové a poražení (1999)

Příliš normální sportovní film, kde není nic co by zaujalo. Něco jiného zvláštního. Jako třeba v Moneyball. Tento film je příliš dlouhý a drží ho nad vodou pouze režisér, Pacino a Foxx. Zbytek je nuda a šeď. Ale je pravda, že i přes vysoké hodnocení dané zřejmě jménem režiséra, jsem nic jiného nečekal.

Šéfové na zabití (2011)

Opravdu nic moc a čekla jsem hodně. Trapný scénář, trapný humor. Herecky ještě jakž takž, nicméně je až moc vidět, kdo hrát umí a kdo jenom přicmrdává. Myslím, že je to docela prohospodařené téma. Dalo se z toho vytřískat mnohem více, kdyby to nehrálo pouze na trapně komediální strunu a přidal se nějaký triler a byl překopaný celý scénář. Takže by z toho byl úplně jiný film :)

Ve jménu otce (1993)

Hodně zajímavé politické drama, kde herci dobře hrajou a film má spád a pořád se tam něco děje. Film nenudí. Životopisný příběh zlodějíčka, který byl neprávam spolu s pár jinýma lidma a částí své rodiny odsouzen za terorismus. No pokud si myslíme, že nyní žijeme v politickém marasu, pak se zdá, že jinde to není o moc lepšín nebo nebylo. Spravedlnost prostě není pro všechny :(

Warrior (2011)

Parádní film, drama, sportovní. Perfektně zahráno. Film vůbec nenudí. Nicméně přezevšechno je tam to klišé a holyvůdský závěr, od začátku v podstatě víte jak to dopadne.. Škoda toho jinak by to byla špička ve svém oboru. Takto je to lehce pod Cindarella Man. Za závěr a klišé musím něco ztrhnout. 87% ale přest to stále vychází na 5*.

Svatba za bílé noci (2008)

Slabší 4 *. Závěrečná svatba je luxusní. Děj předtím je trochu slabší i když zajímavě poskládaný. Charaktery jednotlivých lidí jsou místy až šílené. Nicméně se pobavíte, ale hluchým místům se to nevyhnulo. On se hraje golf i na Islandu?